Pateikiame aktualiausias E.Jakilaičio pokalbio su P.Motiejūnu ištraukas.
Apie „Žalgirio“ sėkmės priežastį: „Darbas į bendrą kasą. Kryptingas darbas, kai visi siekia to paties tikslo: miestas, miestiečiai, Kauno ir Lietuvos valdžia. Ir tie 60 darbuotojų, kurie dirba, ir visa komanda.
Sėkmė nešioja darbininko rūbus. Nesėdi, nelauki, o eini ir darai.
Mes be savo sirgalių esame niekas. Be visų palaikymo esame niekas. O už tą palaikymą reikia atidirbti. Turime jausti pareigą atiduoti atgal už tai, ką gauni. „Žalgirio“ vardas ir lūkesčiai įpareigoja.“
Didžiausią ateities planą „Žalgiriui“: „Stabilumas. Visada stabilumas. Noras sukurti tokią sistemą ir taip pakreipti klubo valdymą, kad būtų pelninga, nebūtų krizių, kokios buvo, ir būtų mažiau turbulencijų nepriklausomai nuo politinės ar ekonominės situacijos.“
V.Romanovo, kaip savininko, nuo kurio priklauso finansinis klubo likimas, pamoką: „Yra nemažai komandų, kurias valdo savininkai, kurie 60 proc. biudžeto atneša iš savo kišenės. Bet kada savininkui pasakius, kad nebeduos pinigų, gali sugriūti dideli klubai: pavyzdžiui, „Panathinaikos“ arba „Olympiakos“. Tų pavyzdžių yra daug. Norisi, kad nebūtų tos rizikos, kad kam nors išėjus, „Žalgiris“ kristų į apačią ir būtų duobėje. Per 10 metų turime tokį tikslą.“
Apie Š.Jasikevičiaus fenomeno priežastis: „Šarūnas turi dovaną, kad supranta krepšinį, kaip supranta nedaug žmonių. Atrodo, viskas labai paprasta. Žiūri ir tau viskas aišku. O kitam mokykis nesimokęs, to nepamatysi.“
Apie Šaro charakterį: „Tai netipinis lietuviškas elgesys. Jis, ką mato, tą ir sako. Ką jaučia, tą ir rodo. Žmogus įsijaučia į darbą. Bet kaip ne kartą yra sakęs, jis tiesiog labai nori laimėti. Tai yra labai gerai, todėl viską darai, kad laimėtum. Iš to turbūt ir atsiranda emocijos.“
Šaro ateitį Kaune: „Kasmet jaučiu, kad tai paskutiniai metai (šypsosi). Paskui darome viską, kad jis liktų. Nežinau... Dirbame taip pat – niekas nepasikeitę.“
Apie „Žalgirio“ futbolo klubo potencialią naudą krepšinio komandai: „Kaune kažkada turėjome stiprų futbolo klubą ir norėtume jį vėl turėti. Nebuvo taip, kad patys sugalvojome – į mus kreipėsi, mums pasirodė įdomu. Galvojame, kad galime eiti kitu pavyzdžiu. Yra krepšinio klubai, kuriuos remia futbolas. Galvojame, kad gal su savo žiniomis galime užauginti futbolą.
(Kuris remtų krepšinio komandą? – paklausė E.Jakilaitis.) O kodėl ne? Tos premijos ten gerokai didesnės žaidžiant Europos turnyruose. UEFA ir FIFA dotacijos yra gerokai didesnės. Žaidėjų perėjimo klausimas išspręstas daug geriau nei krepšinyje. Yra daug pliusų. Bet nėra taip, kad taip bus po 2–3 metų. Galvojome, kad po šešerių metų turėtume kokį vėjelį.“
Apie padažnėjusias keliones į Kauną: „Viskas tvarkosi: daug statybų, atnaujinimų. Matosi, kad miestas bunda. Be galo džiaugiuosi. Su didele pagarba ir pasididžiavimu kviečiu visus ir pasakoju, kaip buvo ir kaip yra dabar. Pasikeitimai matosi plika akimi.
Kas dar labiau stebina, girdėjau, mus vadina Baltijos komanda. Nes latviai ir estai važiuoja, ir tikrai dažnai važiuoja į „Žalgirio“ rungtynes. Ypač jei žaidžiame penktadienį, jie atvažiuoja su nakvyne ir dar praleidžia savaitgalį Kaune. Esame paskaičiavę, kad iš Latvijos ir Estijos į kiekvienas Eurolygos rungtynes atvažiuoja 300–500 žmonių.“