2016 11 18

Pavyzdinė kova: CSKA vos ištrūko iš „Žalgirio“ gniaužtų

Tris kėlinius Maskvoje CSKA vaikęs Kauno „Žalgiris“ prakeiksmo nesulaužė ir 17 kartą iš eilės Eurolygoje 86:95 (21:19, 20:21, 28:27, 17:28) nusileido Rusijos galiūnui. Žalgiriečiai nesulaikė bene geriausio Europos krepšininko Milošo Teodosičiaus, o Pauliaus Jankūno karjeros rekordo šįkart nepakako.
Eurolyga | CSKA – „Žalgiris“ 95:86 | Maskva

Kauno „Žalgiris“ į Maskvą atvyko tikrai nesudalyvauti. Jau nuo rungtynių pradžios be Milošo Teodosičiaus startavę CSKA krepšininkai atrodė sutrikę ir „Žalgiris“ susikrovė 8 taškų pranašumą. Į aikštę žengus serbui pranašumas greitai sunyko, tačiau kibi žalgiriečių gynyba leido koja kojon žengti su Eurolygos čempionais 20 minučių. Prieš didžiąją pertrauką „Žalgiris“ turėjo vieno taško pranašumą.

Trečiojo kėlinio pradžia buvo sėkminga. Po atkarpos 9:0 žalgiriečiai įgijo rekordinę devynių taškų persvarą. Tiesa, pražangos buvo pragaištingos svečiams, o CSKA puikiai pataikė nuo baudų linijos. Tačiau po Artūro Milaknio ir Luko Lekavičiaus tritaškių prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ pirmavo 69:67.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje netikėtai savo Eurolygos debiuto sulaukė Paulius Valinskas. Jis iškart pasižymėjo taškais ir buvo pristatytas dengti M.Teodosičiaus. Drąsus Š.Jasikevičiaus eksperimentas nesuveikė. CSKA sukilo į lemiamą kovą ir išplėšė pergalę.

CSKA metė net 43 baudos metimus – 37 pataikė. Teisėjai taip pat neskubėjo švilpti Rusijos klubo pražangų. Š.Jasikevičius po eilinės teisėjų klaidos ir neužfiksuotų žingsnių ketvirtajame kėlinyje sarkastiškai numojo ranka.

Paulius Jankūnas sužaidė karjeros rungtynes Eurolygoje, pelnė 30 taškų ir buvo ne mažiau naudingas gynyboje.

Geriausias sezono rungtynes sužaidė Kevinas Pangosas. Kanadietis pelnė 14 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

CSKA į pergalę vedė Milošas Teodosičius, kuris pelnė 25 taškus ir pakilo į aštuntą vietą rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų sąraše.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 30 (7/13 dvit., 8 atk. kam.), K.Pangosas 14 (6 rez. perd.), A.Milaknis 11 (3/5 trit.), L.Lekavičius 8, E.Ulanovas 6, L.Westermannas 4 (7 rez. perd.), A.Kavaliauskas 4, R.Seibutis 3, A.Lima 3, P.Valinskas 2, B.Motumas 1.

CSKA: M.Teodosičius 25 (6/9 dvit.), A.Jacksonas 19 (3/4 trit.), C.Higginsas 15 (6 rez. perd.), J.Ayersas 13 (7 atk. kam.).

Jau trečias Eurolygos rungtynes praleido Robertas Javtokas, kuris skundžiasi nugaros skausmais.

CSKA klubui nepadėjo komandos lyderis Nando de Colo, kuris dėl traumos praleis bent dvejas rungtynes.

Šiose rungtynėse nutrūko įspūdinga Edgaro Ulanovo serija – po 33 taiklių baudos metimų žalgirietis nepataikė į krepšį.

Nuo 2000 metų Maskvos CSKA jau laimėjo septynioliktą tarpusavio kovą su „Žalgiriu“ iš eilės. Lietuvos klubas dar nei karto nėra įveikęs Rusijos grando Eurolygoje.

Trečiadienį Davidas Blattas su Stambulo „Daruššafaka“ CSKA vyrams įteikė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną 91:83. Beje, taip nutrūko ilgiausia Eurolygoje CSKA šešerių iš eilės išvykoje laimėtų rungtynių serija.

Rungtynių statistika: CSKA – „Žalgiris“ 95:86

Dvitaškiai: 17/34 (50,0%) – 19/40 (47,5%)

Tritaškiai: 8/17 (47,1%) – 10/25 (40%)

Baudų metimai: 37/43 (86,0%) – 18/26 (69,2%)

Ketvirtasis kėlinys: CSKA – „Žalgiris“ 94:84

40 min. Pergalė CSKA rankose. Kauno klubui ir vėl nepavyko nutraukti prakeiksmo.

34 min. P.Valinskas pelnė pirmuosius taškus Eurolygoje, tačiau po M.Teodosičiaus metimo CSKA pirmavo keturiais taškais – didžiausia šeimininkų persvara šiose rungtynėse – 78:74.

32 min. Eurolygoje labai netikėtai debiutavo Paulius Valinskas. Drąsus Š.Jasikevičiaus sprendimas. CSKA persvėrė rezultatą – 74:72.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Paulius Valinskas

Trečiasis kėlinys: CSKA – „Žalgiris“ 67:69

30 min. A.Jacksono tritaškis braukė persvarą iki trijų taškų. Rezultatyviausias žalgirietis Eurolygoje B.Motumas tik trečiojo kėlinio pabaigoje pelnė pirmąjį tašką. L.Lekavičius ir A.Milaknis smeigė svarbius tritaškius ir prieš lemiamą kėlinį „Žalgirio“ viltys buvo gyvos.

26 min. Po puikaus derinuko ir A.Milaknio taškų žalgiriečiai vėl pirmavo devyniais taškais. Tačiau pražangos kišo koją „Žalgiriui“ ir tuo sėkmingai naudojosi M.Teodosičius – 54:61.

24 min. L.Westermannas ir E.Ulanovas pataikė tritaškius ir „Žalgiris“ po atkarpos 9:0 įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse – 46:55.

22 min. R.Seibutis užsidirbo ketvirtą asmeninę pražangą ir buvo priverstas sėstis ant suolo. A.Lima galingai dėjo į krepšį, tačiau N.Kurbanovo baudos metimai išlygino rezultatą – 46:46.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Jankūnas

Antrasis kėlinys: CSKA – „Žalgiris“ 40:41

20 min. 12 taškų per du kėlinius surinkęs P.Jankūnas kovojo abejose aikštės pusėje, o CSKA pataikė antrą tritaškį. Bijodamas rusų klubo šturmo Š.Jasikevičius paprašė pasitarimo. Žaidėjai iškart vykdė nurodymus ir „Žalgiris“ susigrąžino minimalią persvarą.

17 min. M.Teodosičius pataikė tik pirmą CSKA tritaškį šiose rungtynėse. Tuo pačiu atsakė A.Milaknis. Žalgiriečiai neleido varžovams pabėgti – 30:30.

15 min. A.Milaknis smeigė tritaškį, bet Š.Jasikevičiaus džiaugsmas ilgai netruko. M.Teodosičius išmaudė žalgiriečių gynybą metimu iš po krepšio ir pakilo į aštuntą vietą visų laikų rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų sąraše – 25:25.

Sputnik nuotr./Milošas Teodosičius

13 min. Tris minutes antrajame kėlinyje komandos nepelnė taškų. Galiausiai rezultatą išlygino M.Teodosičius – 21:21.

Pirmasis kėlinys: CSKA – „Žalgiris“ 19:21

10 min. Kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodė ir „Žalgirio“ lyderis Brockas Motumas. L.Lekavičius nepabijojo veržtis pro D.Kulaginą ir pataikė iš po krepšio. Visgi komandą kontroliuojant M.Teodosičiui rusai sumažino skirtumą iki dviejų taškų.

Be to nutrūko įspūdinga E.Ulanovo serija – po 33 taiklių baudos metimų žalgirietis nepataikė į krepšį.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas

7 min. D.Itoudis į aikštę metė rezultatyviausią spalio mėnesio Eurolygos žaidėją M.Teodosičių, kuris iškart skubėjo mažinti skirtumą – 9:15.

5 min. Fantastiškai besigynę žalgiriečiai net dvi CSKA atakas privertė baigtis su sirena. Per penkias minutes rezultatyviausia Eurolygos komanda sukrapštė tik keturis taškus – 4:9.

2 min. R.Seibutis pataikė pirmąjį tritaškį šio sezono Eurolygoje. Prieš tai A.Kavaliauskas išrašė boką C.Higginsui. Ryžtinga pradžia – 0:3.