2016 04 07 /21:47

Pavyzdingai kovojęs „Žalgiris“ su Eurolyga atsisveikino nesėkme

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą namų arenoje užbaigė 2015-2016 m. sezoną Europoje. Eurolygos „Top 16“ F grupės rungtynėse kauniečiai dar kartą šiemet pavyzdingai kovojo su „Barcelona“, tačiau patyrė pralaimėjimą 59:66. „Barcelona“ užsitikrino F grupės trečiąją vietą, tuo pačiu iš turnyro išmesdama „Brose Baskets“ ir „Olympiakos“.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Ketvirtadienis | Eurolyga | Kauno „Žalgiris“ – „Barcelona“ | 59:66

Kauniečiai nuo pat mačo pradžios įvėlė varžovus į jiems labai neparankų ir klampų žaidimą, patys demonstravo labai gerą gynybą. Nors „Žalgirio“ atakos strigo ne mačiau nei katalonų, tačiau „Barcelona“ per pirmąją mačo dalį suklydo net 11 sykių, o kauniečiai tik šešis.

Į priekį pirmoje mačo pusėje LKL čempionus vedė įprastas tandemas – Edgaras Ulanovas ir Paulius Jankūnas. Gynybą dažnai draskė ir Renaldas Seibutis, susikūręs daug progų metimams, tačiau dažnokai šveisdavęs pro šalį. Po pirmosios mačo dalies kauniečiai pirmavo 34:28, svečiams per du kėlinius leidę pelnyti vos vieną tritaškį.

Vis dėlto „Barca“ po pertraukos žaidė jau kur kas geriau. Keturios minutės be klaidų, keli taiklūs metimai ir vytis jau teko „Žalgiriui“ – 38:41. Antroje dalyje net tris tritaškius pataikė latvis Kasparas Vecvagaras, tačiau Pau Ribas įmetė keturis.

Dar pirmajame ketvirtyje 9 taškus surinkęs „centras“ Joey Dorsey „Žalgirio“ areną juokino tragiškai mestomis baudomis. Vis dėlto amerikiečio gynyba antroje mačo pusėje pasiteisino – P.Jankūnas prametė visus savo dvitaškius iš vidutinio nuotolio. Pats J.Dorsey buvo didžiulė jėga baudos aikštelėje, suteikusi katalonams net šešis antruosius šansus po netaiklių metimų.

Likus žaisti 50 sek. P.Ribas iš vidutinio nuotolio pataikė labai svarbų metimą, leidusį „Barcai“ pirmauti 63:47. R.Seibutis išsimetant iš užribio padarė neatleistiną klaidą ir tai baigėsi A.Abrineso dėjimu. Nugalėtojas jau buvo aiškus.

„Žalgiris“: K.Vecvagaras (3/5 trit.) 13, P.Jankūnas (4/13 dvit., 9 atk. kam.) 11, R.Seibutis (2/7 dvit., 3 atk. kam.) 10, E.Ulanovas (6 atk. kam., 4 rez. perd.) 7, J.Randle'as (3/8 dvit.) 6, B.Motumas, I.Vougioukas ir S.S.Venė po 4.

„Barcelona“: P.Ribas (4/4 trit.) 14, J.Dorsey (5/5 dvit., 2/9 baud., 13 atk. kam., 3 per. kam., 25 naud. bal.) 12, J.C.Navarro 10, T.Satoransky 8.

Rungtynių statistika

19:45

Kauno „Žalgirio“ starto penketas: Kasparas Vecvagaras, Renaldas Seibutis, Siimas Sanderis Venė, Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas.

19:48

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Jankūnas

Retas atvejis – pirmasis kauniečių tritaškis pasiekė tikslą. Jį pataikė kapitonas P.Jankūnas. Jau kitoje atakoje jis atsikovojo kamuolį puolime ir pataikė gražų dvitaškį atsilošęs – 5:5.

19:53

Per penkias minutes kauniečiai jau išmetė keturis tritaškius, pataikė du. „Barcos“ atakos strigo, tačiau dėl klaidų šeimininkai tuo nelabai pasinaudojo. Po gražios kontratakos „Žalgiris“ pirmavo 10:5.

19:57

Ir toliau kauniečių gynyba veikė labai gerai. J.Dorsey vien fizinės jėgos dėka sugebėjo įversti du taškus per P.Jankūną, tačiau šis iškart atsakė metimu iš vidutinio nuotolio. Po S.S.Venės dvitaškio – 14:7.

19:59

Galingasis J.Dorsey dukart iš eilės sudrebino krepšį dėjimais. Antrojo metu per jo ranką dar kepštelėjo J.Randle'as. Amerikietis turėjo jau 8 taškus.

20:02

J.Dorsey tapo tikru „Žalgirio“ baudos aikštelės karaliumi. Dar vienas atkovotas kamuolys puolime privertė I.Vougiouką gauti nesportinę pražangą. 14:12

20:03

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Joey Dorsey ir Paulius Jankūnas

20:04

„Barca“ laimėjo atkarpą 7:0, po pirmojo ketvirčio rezultatas buvo lygus – 16:16.

20:08

ANTRAS KĖLINYS. Pirmuosius taškus pelnė J.Randle'as, o svečiai prametė jau trečiąjį savo tolimą metimą.

20:13

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas

Idealus E.Ulanovo epizodas – atsikovotas kamuolys puolime tarp dviejų varžovų, du taškai ir dar pražanga. Po taiklios baudos – 25:20.

20:19

J.C.Navarro pelnė jau 7 taškus antrajame ketvirtyje, įskraidino ir pirmąjį varžovų tritaškį, tačiau kauniečiai išlaikė persvarą – 29:25.

20:22

„Žalgirio“ gynyba tiesiog pavyzdinė. P.Jankūnas perėmė jau penktąjį komandos kamuolį ir pradėjo puikiai pasibaigusią greitą ataką. R.Seibutis pelnė lengvus taškus – 31:25. Iškart po to „Barca“ suklydo jau 9-ąjį kartą, kai M.Sajus privertė sužingsniuoti T.Satoransky.

20:27

Įspūdingas J.Dorsey blokas M.Sajui, tačiau už komandos draugą „atkeršijo“ R.Seibutis, išprovokavęs amerikiečio pražangą puolime.

20:30

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martynas Sajus

M.Sajus nuostabiai apsigynė prieš visus A.Tomičiaus klaidingus judesius. Paskutinėje atakoje R.Seibutis likus sekundei išprovokavo pražangą, tačiau pataikė tik vieną baudą. Po dviejų kėlinių kauniečiai priekyje 34:28.

20:48

TREČIAS KĖLINYS. Pirmosios dvi abiejų komandų atakos baigėsi be taškų. Prie baudų metimo linijos stojęs J.Dorsey vėl prametė abi (2/9).

20:50

Trys minutės be taškų baigėsi – J.C.Navarro smeigė tritaškį. Tuo pačiu atsakė K.Vecvagaras – 37:31.

20:56

Labai bloga kauniečių atkarpa. „Barca“ spurtavo 7:0 ir vėl išsiveržė į priekį – 38:37. Penkis iš eilės taškus per šį spurtą įmetė T.Satoransky.

20:59

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

S.S.Venė išmušė varžovui kamuolį koja, tačiau teisėjai to nepastebėjo. Kitoje aikštės pusėje estas išprovokavo J.C.Navarro pražangą ir sumetė baudas – 41:38.

21:02

Prabilo du įprasti katalonų lyderiai. A.Abrineso dvitaškis ir P.Ribaso tritaškis grąžino svečiams persvarą – 43:41. Pastarajam tai buvo tik pirmieji taškai rungtynėse.

21:06

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kasparas Vecvagaras

K.Vecvagaras pataikė antrą savo tritaškį rungtynėse, tačiau net du iš eilės įmetę P.Ribas. Po trijų ketvirčių „Barca“ pirmavo 49:48.

21:10

KETVIRTAS KĖLINYS. Keturi iš eilės taškai – taip „Barca“ pradėjo lemiamą ketvirtį.

21:12

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jeromas Randle'as

Mažasis žalgirietis perėmė kamuolį varžovams išsimetant iš užribio, netrukus išmušė kamuolį ir C.Arroyo. Kauniečiai atsakė atkarpa 4:0 – 52:53.

21:15

Į ketvirtąjį P.Ribaso tritaškį trečiuoju savo tritaškiu atsakė K.Vecvagaras – 55:58.

21:19

Po kelių sėkmingų epizodų ir S.Perperoglou baudos metimo svečiai ir vėl nutolo – 61:55.

21:21

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kasparas Vecvagaras

Latvis pataikė nuostabų dvitaškį aukšta trajektorija, Navarro stiliumi – 61:57.

21:22

E.Ulanovo rungtynės dėl penkių asmeninių pražangų baigėsi anksčiau laiko – likus 2 su puse minutės.