2021 01 21

Per nesėkmę nuo Eurolygos antirekordo: merdinčiai „Chimki“ – ir graikų smūgis

Tragišką sezoną išgyvenantis Maskvos srities „Chimki“ (2-19) klubas atsidūrė per žingsnį nuo modernios Eurolygos antirekordo. Naujojo dirigento Andrejaus Malcevo vedama Pamaskvės komanda 78:94 (20:23, 13:23, 18:24, 27:22) buvo sutriuškinta Atėnų „Panathinaikos“ (7-13) krepšininkų. Tai buvo jau tryliktoji buvusios Rimo Kurtinaičio ekipos nesėkmė iš eilės.
Sergejus Monia prieš Konstantiną Mitoglou
Sergejus Monia prieš Konstantiną Mitoglou / Euroleague.net nuotr.

Chimkų klubas nuo pat sezono starto skęsta problemose.

Gausybė nepalankių situacijų Mytiščiuose lėmė vyriausiojo trenerio Rimo Kurtinaičio atleidimą, tačiau naujose rogėse atsidūrusiam lietuvio įpėdiniui Andrejui Malcevai sukurti stebuklą bus itin sudėtinga.

„Chimkų“ klubą paliko legionieriai Gregas Monroe ir Jonas Jerebko, o žaisti OAKA arenoje negalėjo dar keturi žaidėjai: Aleksejus Švedas, Janis Timma, Devinas Bookeris ir Jegoras Vialcevas.

Negana to, Rusijos ekipa į Graikiją atvyko likus vos 7-8 valandoms iki rungtynių starto, o užkulisiuose pradėta kalbėti apie finansines problemas įprastai įspūdingu biudžetu disponuojančiame klube.

Atėnuose „Chimki“ kovojo pusantro kėlinio. Prieš ilgąją pertrauką bėgti ėmė „Panathinaikos“ žaidėjai po dviejų kėlinių pirmavo 46:33, o po prieš lemiamą ketvirtį buvo įgiję 19 taškų pranašumą – 70:51.

Lemiamas kėlinys tapo formalumu, kuriame situaciją kontroliavę Odedo Kattasho auklėtiniai iškovojo 7-ąją pergalę šį sezoną. Tai buvo pirmoji šio stratego pergalė Eurolygoje.

Pagrindiniu „Panathinaikos“ pergalės kalviu ketvirtadienį tapo karjeros rungtynes sužaidęs aukštaūgis Konstantinos Mitoglou.

Graikas vien per pirmąją mačo dalį surinko 26 naudingumo balus, o susitikimą baigė savo sąskaitoje per 28 minutes turėdamas 29 taškus (10/14 dvit., 9/9 baud.), atkovojo 12 kamuolių (8 puolime), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir surinko 42 naudingumo balus.

Tai trečias pagal efektyvumą pasirodymas šio sezono Eurolygoje.

Graikijos čempionai po varžovų krepšiu nusiėmė net 20 kamuolių, lygiai tiek pat, kiek „Chimki“ iš viso.

Euroleague.net nuotr./Konstantinos Mitoglou

Kitą savaitę „Chimki“ laukia dvigubas Miuncheno „Bayern“ ir Stambulo „Fenerbahče“ komandų egzaminas, kuriame A.Malcevo kariauna galimai pagerins Eurolygos antirekordą.

Ilgiausia pralaimėjimų serija turnyro istorijoje priklauso Londono „Towers“ (2000-2001 m.) ir Bambergo „Brose“ (2012-2013 m.) klubams, kurie yra pralaimėję net po 14 sykių iš eilės.

„Panathinaikos“: Konstantinos Mitoglou 29 (12 atk. kam., 42 naud. bal.), Nemanja Nedovičius 21, Aaronas White'as 9.

„Chimki“: Jordanas Mickey 25 (7 atk. kam., 30 naud. bal.), Errickas McCollumas 17, Dairis Bertanis ir Viačeslavas Zaicevas – po 10.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant