2016 12 16

Po pergalės prieš M.Kalniečio klubą „Galatasaray“ pavijo „Žalgirį“

Eurolygos reguliaraus sezono rungtynėse Stambulo „Galatasaray“ (4-8) krepšininkai iššvaistė dviženklį pranašumą, tačiau namuose galiausiai 83:80 (21:15, 22:17, 19:27, 21:21) nugalėjo Milano „Emporio Armani“ (4-8) su Mantu Kalniečiu.

Po puikios pirmosios mačo dalies (43:32) „Galatasaray“ trečią ketvirtį pradėjo atkarpa 5:0, pažadindami svečius, kurie be M.Kalniečio kelių minučių atkarpą sužaidė 15:6 ir priartėjo iki 47:54. Skirtumas iki trečio ketvirčio pabaigos ištirpo iki trijų taškų – 62:59.

Sužaidus tris minutes ketvirtajame kėlinuke M.Kalnietis grįžo į aikštę, rezultatas buvo lygus – 64:64. Netrukus po R.Sanderso tritaškio Milano ekipa po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (68:67).

„Galatasaray“ ekipoje puikiai žaidęs S.Guleras surinko 6 taškus iš eilės, o likus dviem minutėms G.Koksalo tritaškis suteikė šeimininkams 5 taškų persvarą – 77:72. Tačiau du tritaškius iš eilės įmetė K.Simonas (79:80). Likus žaisti 15 sek. V.Micovo dvitaškis rezultatą vėl persvėrė turkų naudai (81:80), svečiai neįmetė ir taiklios V.Micovo baudos nulėmė nugalėtoją. M.Kalniečio metimas iš aikštės vidurio nelietė lanko.

Alexo Tyuso blokas Miroslavui Raduljica

Starto penkete rungtynes pradėjęs M.Kalnietis pirmajame ketvirtyje buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas (5 tšk.). Vis dėlto įžaidėjas vėliau sustojo ir per 29 minutes surinko 7 taškus (3/4 dvit., 0/2 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, du kamuolius perėmė, tačiau suklydo net šešis sykius. Jo naudingumas – plius šeši.

„Galatasaray“: V.Micovas 23 (5/8 trit.), B.Schilbas 17 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Tyusas 14 (7 atk. kam.), S.Guleras 13, J.Diebleris 11.

„Emporio Armani“: R.Sandersas 18, K.Simonas 15 (5 atk. kam.), R.Hickmanas 13, M.Raduljica 12.

Po šio mačo turnyro lentelėje „Emporio Armani“, „Galatasaray“, „Brose“ ir „Žalgiris“ su tiek pat pergalių dalijasi 12-15 vietas. Žemiau – tik Kazanės UNIKS (3-9).

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant