2023 10 12

Prancūzo karjeros pasirodymas leido „Real“ šeimininkauti Stambule

Titulą ginantis Madrido „Real“ (2-0) neklumpa Eurolygos sezono starte. Chuso Mateo auklėtiniai išvykoje neturėjo problemų su Stambulo „Anadolu Efes“ (0-2) – 103:80 (26:24, 29:17, 25:19, 23:20).
Mario Hezonja ir Guerschonas Yabusele
Mario Hezonja ir Guerschonas Yabusele / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Link pergalės „Real“ vedė fenomenalias rungtynes sužaidęs Guerschonas Yabusele.

Prancūzas jau per pirmąjį kėlinį suvertė net 16 taškų, surinko 24 naudingumo balus ir greitai sukrovė savo komandai net 17 taškų persvarą (26:9).

Atkarpą 15:0 laimėjęs „Anadolu Efes“ sugrįžo į rungtynes, tačiau G.Yabusele su kompanija vėl susigrąžino dviženklį pranašumą antrajame kėlinyje, o po ilgosios pertraukos ėmė triuškinti varžovus padidindami persvarą iki didesnės negu 20 taškų.

G.Yabusele per 26 minutes pelnė 22 taškus (3/4 dvit., 3/3 trit., 7/7 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas ir surinko net 39 naudingumo balus.

Pastarasis rodiklis – naujas prancūzo karjeros rekordas. Anksčiau geriausias rungtynes jis buvo sužaidęs dar vilkėdamas Vilerbano ASVEL aprangą, kai surinko 37 balus.

Fantastiškai pasirodė ir Facundo Campazzo – Argentinos vijurkas įmetė 15 taškų, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 6 kamuolius.

Neprireikė „karaliams“ net ir didesnio Walterio Tavareso indėlio – po traumos grįžęs milžinas žaidė 17 minučių, pelnė 5 taškus ir atkovojo tik 1 kamuolį.

Jau antrą pralaimėjimą patyrusiame „Anadolu Efes“ košmarišką mačą sužaidė Willas Clyburnas. Viena ryškiausių Eurolygos žvaigždžių įmetė tik 4 taškus (1/6 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.) ir surinko 1 naudingumo balą.

„Anadolu Efes“: Darius Thompsonas 20 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Rodrigue'as Beaubois 19, Derekas Willisas ir Ante Žižičius (7 atk. kam.) po 9.

„Real“: Guerschonas Yabusele 22 (6/7 metimai, 7/7 baud., 8 atk. kam., 39 naud. bal.), Fabienas Causeuras 19 (4/7 trit.), Facundo Campazzo 15 (6 atk. kam., 10 rez. perd.), Mario Hezonja 14 (8 atk. kam.), Vincent'as Poirier 12.