2020 02 28

Prieš išvyką į Kauną – pakartotas A.Švedo karjeros rekordas ir galinga „Chimki“ pergalė

Artėjantį antradienį vyksiančią dvikovą su Kauno „Žalgirio“ krepšininkais Maskvos srities „Chimki“ (12-14) pasitiks pakilios nuotaikos. Aleksejus Švedas sužaidė naudingiausias karjeros rungtynes, o Rimo Kurtinaičio kariauna Mytiščiuose 108:79 (35:28, 30:14, 20:19, 23:18) sutriuškino Vilerbano ASVEL (9-17) bei iškovojo jau trečiąją pergalę iš eilės.
Aleksejus Švedas
Jonas Jerebko / „Scanpix“ nuotr.

Aikštelės šeimininkų pranašumas abejonių nekėlė nuo pat pirmojo ginčo kamuolio.

Janis Timma šaudė vieną po kito taiklų tolimą metimą, iki ilgosios pertraukos „Chimki“ realizavo net 11 tritaškių iš 17 (64,7 proc.), taip nuo varžovų iš Vilerbano pabėgdami per triuškinantį 23 taškų atstumą – 65:42.

„Chimki“ apsukų nemažino ir antroje mačo dalyje bei iškovojo įtikinamą pergalę 108:79.

Pamaskvės ekipos lyderis Aleksejus Švedas jau per pirmuosius du kėlinius užfiksavo 14 taškų ir 9 rezultatyvius perdavimus.

Susitikimą Rusijos krepšinio superžvaigždė baigė savo sąskaitoje turėdamas galingą dvigubą dublį – 24 taškus (5/7 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud.), 13 rezultatyvių perdavimų, 1 atkovotą ir 3 perimtus kamuolius, klaidą bei 37 naudingumo balus.

A.Švedas pakartojo efektyvumo balų karjeros rekordą, kurį buvo užfiksavęs ir 2018-aisiais vykusiame mače su Maskvos CSKA.

ASVEL patyrė jau devintąją nesėkmę per pastarąsias dešimt rungtynių, o Rimo Kurtinaičio vyrukai iškovojo trečiąją pergalę iš eilės ir toliau išlieka atkrintamųjų zonoje.

Svečiai iš Prancūzijos nesėkme pažymėtame mače puikiai pataikė: 10 tritaškių iš 19 (52,6 proc.), tačiau Rusijos krepšininkai fiksavo dar geresnį rezultatą – tikslą pasiekė 16 tolimų metimų iš 30 (53,3 proc.).

Susitikimas tarp „Žalgirio“ ir „Chimki“ ekipų įvyks antradienį 20 val. Kaune.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 24 (13 rez. perd., 37 naud. bal.), Jonas Jerebko 18 (7 atk. kam.), Devinas Bookeris 17, Janis Timma 14 (4/6 trit.).

ASVEL: Adreinas Payne'as 14, Davidas Lighty 12, Tonye Jekiri ir Amine Noua – po 10.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?