2018 12 21

Tritaškiais ir dėjimais įvyniota kalėdinė dovana – „Žalgiris“ nukovė „Maccabi“

Kauno „Žalgirio“ gerbėjai galės ramiai švęsti Kalėdas. Šarūno Jasikevičiaus komanda namuose be kapitono Pauliaus Jankūno ir pagrindinio įžaidėjo Nate'o Wolterso 80:73 (16:16, 23:17, 20:20, 21:20) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ ir per savaitę padovanojo dvi pergales Eurolygoje. „Žalgirio“ areną drebino Aarono White'o dėjimai ir kauniečiams nebūdingi tritaškiai.
Leo Westermannas
Leo Westermannas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po pirmojo kėlinio tarp komandų buvo lygybė 16:16, nors Edgaras Ulanovas rungtynes pradėjo net dviem tritaškiais. Antrajame kėlinyje dešimt taškų surinko Artūras Milaknis, sukaupęs „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą 36:25. Iki didžiosios pertraukos Scottie Wilbekinas dar apkarpė šeimininkų pranašumą 33:39.

Po pertraukos „Žalgiris“ net nesirengė sustoti ir po spurto 12:5 įgijo rekordinį 14 taškų pranašumą 54:40. „Maccabi“ taip lengvai nepasidavė ir prieš lemiamą kėlinį atsiliko šešiais taškais 53:59.

Ir ketvirtajame kėlinyje „Žalgirį“ traukė tritaškiai ir Aarono White'o dėjimai, galiausiai palaužę „Maccabi“ dvasią ir atvedę į antrą pergalę iš eilės.

Sezono rungtynes sužaidęs Artūras Milaknis pataikė 4/6 tritaškių ir pelnė 16 taškų. Po tris tritaškius pridėjo Edgaras Ulanovas ir Leo Westermannas.

Šiose rungtynėse „Žalgiris“ pataikė net 11 tritaškių ir pasiekė sezono rekordą. Žalgiriečiai ypač gerai dalijosi kamuoliu ir atliko 19 rezultatyvių perdavimų.

Per du kėlinius „Žalgiris“ suklydo tik vieną kartą – mažiausiai šį sezoną. Tiesa, per likusius du ketvirčius suklydo net 9 kartus.

Septintą pergalę iškovojęs Kauno klubas Eurolygoje pakilo į šeštą vietą. Tel Avivo klubas rikiuojasi keturioliktas.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais gruodžio 28 dieną išvykoje su Las Palmo „Gran Canaria“.

„Žalgiris“: A.Milaknis 16 (4/6 trit., 2 per. kam.), B.Daviesas 13 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 13 (3/4 trit.), A.White‘as 12 (6/7 dvit., 7 atk. kam.), L.Westermannas 11 (3/5 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Waltonas 8 (5 rez. perd.), T.Walkupas 5, R.Jokubaitis 2, L.Birutis 0, M.Grigonis 0 (4 rez. perd.), A.Kavaliauskas 0.

„Maccabi“: S.Wilbekinas 20 (4/10 trit., 2 per. kam.), J.O‘Bryantas 18 (2 blk.), M.Rollas 12.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 80:73 (16:16, 23:17, 20:20, 21:20)

Dvitaškiai: 15/32 (46,9%) – 18/27 (66,7%)

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 80:73

40 min. M.Rollas pataikė dar vieną tolimą metimą ir likus žaisti 18 sekundžių, Šaras dar paprašė pertraukėlės.

39 min. L.Westermannas smeigė dar vieną labai svarbų tritaškį – 77:70.

38 min. Po L.Westermanno tritaškio žalgiriečiai artėjo prie antros pergalės šią savaitę, bet tada tritaškį smeigė M.Rollas – 74:67.

35 min. A.White'as sugrąžino dviženklį pranašumą – 70:60.

34 min. D.Waltonas smeigė tritaškį. Ar jis palauš varžovus? Ne, nieko nelaukdamas tuo pačiu atsakė J.Dibartolomeo 68:60.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Kaune

Šaro diskusija su teisėju galėjo baigtis technine pražanga. Bandydamas įtikinti, kad L.Westermannui tikrai griebė už rankos, dėl ko jis ir prarado kamuolį, Š.Jasikevičius kepštelėjo O.Latiševui per nugarą. Bet karšta diskusija baigėsi ramiai, be didesnių neramumų.

Užtenka tų traumų... Šaras net numojo ranka pamatęs, kaip skausmingai vienas su kitu susitrenkė B.Daviesas ir A.Milaknis, ir nuėjo šalin. Išsigandę žmonės kilo iš vietų. Atrodo, viskas geriau, nei atrodė iš pirmo žvilgsnio.

32 min. J.O'Bryantas sumažino skirtumą iki 5 taškų, bet L.Westermanno ir A.Milaknio tritaškiai gelbėjo šeimininkus – 65:57.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 59:53

30 min. Prieš lemiamą kėlinį žalgiriečiai turėjo 6 taškų pranašumą. Niekas dar nelaimėta.

Šarūnas Jasikevičius po rungtynių įvertins tas akimirkas, kai žalgiriečiai dėl kamuolio plojosi ant žemės. Plojimais įvertina ir sirgaliai. Matosi, žaliai balti nori ramių Kalėdų.

Ne veltui arenos kube rodomas Nate'as Woltersas. Trečiajame kėlinyje pradėjo kiek šlubuoti žaidimo organizavimas ir pasipylė klaidos. Laimei, ne visi sunkūs „Maccabi“ metimai sukrito į „Žalgirio“ krepšį. Šaras nervinasi.

28 min. Po pertraukėlės A.Milaknis smeigė trečią tritaškį, bet S.Wilbekinas pataikė labai sunkų metimą – 59:49.

27 min. Po fantastiško D.Kane'o tritaškio ir S.Wilbekino tritaškio Šaras šaukia pasitarimą – 56:47.

Šaras labai tiki D.Waltonu. Net ir po grubių amerikiečio klaidų treneris ragina savo įžaidėją „let's go!“ Teko girdėti, kad legionierius labai solidžiai atrodo treniruotėse, tik aikštėje jam pritrūksta ryžto. Š.Jasikevičius mato tą potencialą ir stengiasi negniuždyti Derricko savo kritika.

25 min. Po A.White'o triuškinančio dėjimo komandas skyrė 14 taškų – 56:42.

24 min. Edgaras Ulanovas pataikė trečią tritaškį! – 54:42.

23 min. D.Waltonas baudos metimais padidino skirtumą iki rekordinio 13 taškų – 51:38.

22 min. D.Kane'as pataikė tritaškį, bet dviem iš eilės taikliom atakomis atsakė A.White'as – 48:38.

21 min. B.Daviesas ir T.Walkupas sugrąžino dviženklį pranašumą 43:33.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Egidijus Dragūnas

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 39:33

Krepšinis yra daug paprastesnis žaidimas, kai pataikai tritaškius. Iki pertraukos „Žalgiris“ jų jau įmetė 4. Palyginimui, šį sezoną pirmoje rungtynių pusėje žalgiriečiai daugiau buvo įmetę tik mače su „Bayern“ – 5. Reikia pripažinti, kad ir „Žalgiris“ šį vakarą daug žaidžia metikams. Antrajame kėlinyje šeimininkai daug atakų prasuko būtent snaiperiams.

„Žalgiriui“ pirmauti leidžia ir neišpasakytas kamuolio branginimas. Kamuolį šeimininkai saugo lyg kūdikį – iki pertraukos prarado tik vieną, rekordiškai mažai šį sezoną.

20 min. B.Daviesas papildė savo sąskaitą iki 10 taškų. S.Wilbekinas kėlinį užbaigė tritaškiu. Po pirmosios rungtynių dalies „Žalgiris“ turėjo 6 taškų pranašumą.

19 min. L.Westermannas pataikė vieną baudos metimą. Tai pirmasis prancūzo taškas šiose rungtynėse – 37:27.

18 min. A.Milaknis pataikė dar vieną tritaškį ir skirtumas pasiekė dviženklį. T.Blackas švelnino situaciją taikliais baudų metimais – 36:27.

„Žalgiris“ šiandien demonstruoja kokybišką krepšinį. Puolime žalgiriečiai išnaudoja kiekvieną varžovų silpnybę, kurių daugiausiai – po krepšiu. Ypač sėkmingai puolimas vystosi antrajame kėlinyje. Tuo tarpu gynyboje „Maccabi“ į priekį tempia fantastiški Scottie Wilbekino metimai, kurie praktiškai neuždengiami. Šaras patenkintas spausdamas kumščius išgyvena kiekvieną sėkmingą saviškių epizodą.

17 min. S.Wilbekinas nutraukė Tel Avivo ekipos taškų tylą tritaškiu, bet pirmuosius taškus pelnė T.Walkupas. E.Ulanovas pataikė iš po krepšio ir padidino skirtumą iki 8 taškų – 33:25.

16 min. A.Milaknis pataikė du baudos metimus ir jau pelnė 7 taškus iš eilės – 29:22.

15 min. A.Milaknis padidino žalgiriečių persvarą iki penkių taškų – didžiausią šiandienos rungtynėse – 27:22.

14 min. A.Milaknis pataikė pirmąjį savo ir trečią komandos tritaškį – 25:22.

13 min. Po T.Blacko pražangos B.Daviesas pataikė du baudos metimus, bet „Žalgirio“ pranašumas ilgai netruko. J.O'Bryantas ir B.Daviesas vėl keitėsi sėkmingais reidais – 22:22.

11 min. A.White'as pradėjo dėjimų vakarėlį, bet netrukus M.Rollas išmaudė A.Milaknį – 18:18.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./„Žalgirio“ šokėjos

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 16:16

10 min. K.Ray paliko aikštę po susidūrimo su A.White'as, o S.Wilbekinas antruoju tritaškiu išlygino rezultatą.

Kokios ovacijos Rokui Jokubaičiui! Ir koks Šaro pasitikėjimas. Antrose rungtynėse iš eilės „Žalgirio“ treneris meta į aikštę jaunąjį įžaidėją. Sirgaliams tai labai patinka – ovacijomis pasitinka Roką žengiantį ant parketo.

9 min. D.Waltonas pirmuosius taškus pelnė baudos metimais. R.Jokubaitis taip pat buvo taiklus, mesdamas baudas – 16:13.

Įsidėmėkite šį epizodą: Edgaras Ulanovas pirmajame kėlinyje pataikė jau antrą tritaškį. Daugiau nei vieno tolimo metimo Ulė šį sezoną Eurolygoje dar nebuvo įmetęs.

7 min. E.Ulanovas atsakė dar vienu tritaškiu su atakos sirena, O A.White'as persvėrė rezultatą – 12:11.

6 min. S.Wilbekinas pataikė pirmą tritaškį. Šaras perspėjo, kad tai vienas geriausių taškų darytojų Europoje – 7:11.

„Žalgiris“ startuoja su dviem centrais – Kavaliausku ir Daviesu. Planas aiškus – eliminuoti J.O'Bryantą. Be to, Aaronui White'ui vienas prieš vieną būtų sudėtinga stabdyti tvirtą „Maccabi“ aukštaūgį. Taktika ir pasiteisina, ir ne. Kavaliauskas vėl neatsispyrė pražangai varžovui metant iš toli, bet J.O'Bryantas jau du kartus sužingsniavo prieš „Žalgirio“ bokštą.

5 min. Po A.Kavaliausko pražangos J.O'Bryantas baudos metimais išvedė „Maccabi“ į priekį – 7:8.

4 min. Visiškai laisvas E.Ulanovas smeigė tritraškį – 7:5.

3 min. Po J.O'Bryanto tritaškio Šaras paleido keiksmų tiradą. Žalgiriečiai švelnino rezultatą po B.Davieso reido po krepšiu – 4:5.

2 min. B.Daviesas ir T.Blackas apsikeitė taškais iš po krepšio – 2:2.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Derrickas Waltonas, Thomasas Walkupas, Antanas Kavaliauskas, Edgaras Ulanovas.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas, Johny O'Bryantas, Angelo Caloiaro, Deandre Kane'as, Tarikas Blackas.