2021 10 12

Puikūs lietuviai padėjo pamatą pirmajai „Baskonia“ pergalei Eurolygoje

Karjeros rungtynes sužaidęs Tadas Sedekerskis bei puikiai jam talkinęs Rokas Giedraitis padėjo Vitorijos „Baskonia“ (1-2) komandai iškovoti pirmąją pergalę Eurolygoje. Baskų ekipa namuose po dramatiškos kovos 81:79 (15:18, 25:18, 21:24, 20:20) parklupdė Atėnų „Panathinaikos“ (1-2) krepšininkus.
Tadas Sedekerskis ir Simone Fontecchio
Tadas Sedekerskis ir Simone Fontecchio / Euroleague.net

Vitorijos „Baskonia“ trečiajame kėlinyje buvo įgijusi dviženklį pranašumą (49:38), bet mačo nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Gyvybę svečiams palaikė gynėjas Darylas Maconas. Pirmasis jo tritaškis paskutinę minutę Atėnų „Panathinaikos“ deficitą prikirpo iki minimumo (76:77), antrasis – išlygino rezultatą 79:79.

Šeimininkai varžovus skriaudė puolime nusiimdami tris atšokusius kamuolius vien per paskutinę minutę, o pergalę nulėmė du taiklūs Jaysono Grangerio baudų metimai.

Tiesa, šansą ištraukti pergalę turėjo ir „Panathinaikos“, bet Ioannio Papapetrou šūvis tinklelio neskrodė.

Karjeros rungtynes sužaidęs Tadas Sedekerskis pagerino asmeninius rezultatyvumo ir efektyvumo rekordus Eurolygoje.

23-ejų metų puolėjas per 24 minutes pelnė 15 taškų (3/3 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir užfiksavo 22 naudingumo balus.

Antrąjį savo tritaškį Tadas smeigė su antrojo kėlinio pabaigą skelbiančia sirena:

Kitas lietuvis Rokas Giedraitis per beveik 34 minutes pasižymėjo 16 (3/6 dvit., 2/6 trit., 4/4 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 17 efektyvumo balus.

Abi komandos puikiai atakavo iš toli. „Baskonia“ realizavo 13 tritaškių iš 30 (43,3 proc.), tuo metu Atėnų krepšininkai – 11 iš 23 (47,8 proc.).

Esminiu momentu tapo kova dėl atšokusių kamuolių. Po varžovų krepšiu Duško Ivanovičiaus kariauna nusiėmė 15 kamuolių, kai varžovai – 9.

„Baskonia“: Rokas Giedraitis ir Simone Fontecchio – po 16, Tadas Sedekerskis 15, Jaysonas Grangeris 12 (9 rez. perd.).

„Panathinaikos“: Ioannis Papapetrou 22, Darylas Maconas 13, Howardas Sant-Roosas 9.