2021 12 23

Rekordinis W.Baldwinas nesigailėjo buvusios ekipos – baskai nugalėjo Bavarijoje

„Sveikas sugrįžęs. Gera tave matyti“ – tokia žinute Wade'ui Baldwinui prieš rungtynes pasidalino Miuncheno „Bayern“ (7-10) klubas. Panašu, kad panašių sentimentų pats žaidėjas nejautė, nes būtent Miunchene jis sužaidė geriausias sezono rungtynes.
Wade'as Baldwinas
Wade'as Baldwinas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Vitorijos „Baskonia“ klubui atstovaujantis įžaidėjas suvertė net 30 taškų, o baskai svečiuose įtikinamai 81:76 (25:13, 21:29, 21:13, 14:21), paguldė bavarus.

Praėjusį sezoną puikiai „Bayern“ gretose žaidęs ir komandą iki finalo ketverto beveik atvedęs W.Baldwinas pirmąjį savo sugrįžimą į Miuncheną paženklino sezono rezultatyvumo ir naudingumo rekordais.

Amerikietis ilsėjosi vos daugiau nei minutę ir pelnė 30 taškų (7/11 dvit., 4/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 33 naudingumo balus.

W.Baldwinas vienu tašku pagerino savo karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje, kurį pasiekė pernai įmetęs 29 taškus į „Barcelona“ krepšį.

„Baskonia“ šiose rungtynėse vertėsi be abiejų lietuvių Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio, kurie susirgo gripu ir liko Vitorijoje.

Solidų pranašumą „Baskonia“ susikrovė dar pirmajame kėlinyje, kuriame W.Baldwinas sumetė net 16 taškų, o baskai pirmavo 25:13.

Antrajame ketvirtyje estafetę perėmė Matthew Costello, įmetęs 9 taškus, bet „Bayern“ priartėjo (42:46).

W.Baldwinas vėl dominavo trečiajame kėlinyje, pelnė 10 taškų, o baskai nurūko į priekį vienu metu net 17 taškų skirtumu (65:48).

Ketvirtajame kėlinyje bavarai dar bandė kabintis į varžovus, sumažino skirtumą iki penkių taškų, bet laiko pasiekti pergalei nebeužteko.

Tik šeštą kartą laimėjusiai Vitorijos komandai ši pergalė leido pasivyti Berlyno ALBA ir „Monaco“ klubus bei po pirmojo Eurolygos rato dalintis 14-16 vietas. „Bayern“ su Tel Avivo „Maccabi“ ir Belgrado „Crvena zvezda“ dalinasi 11-13 pozicijas.

„Bayern“: KC Riversas 16, Deshaunas Thomasas ir Vladimiras Lučičius (14 atk. kam., 27 naud. bal.) po 12, Ognjenas Jaramazas ir Othello Hunteris (6 atk. kam.) po 10.

„Baskonia“: Wade'as Baldwinas 30 (6 atk. kam., 33 naud. bal.), Matthew Costello 23 (9 atk. kam., 25 naud. bal.), Landry Nnoko 9 (8 atk. kam.).