2016 11 10

Rekordinių žalgiriečių pasirodymų neužteko – „Žalgiris“ krito Barselonoje

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį Barselonoje patyrė jau penktą Eurolygos pralaimėjimą šiame sezone. Nors statistika skamba žiauriai, „Žalgiris“ visų rungtynių metu neleido atsipalaiduoti „Barcelona“ ekipai ir pažabojo mirtiną priešą Tyrese‘ą Rice‘ą. Visgi asmeninius rekordus gerinę Šarūno Jasikevičiaus vyrai 86:92 krito Katalonijoje.
Eurolyga | „Barcelona“ – „Žalgiris“ 92:86 | Barselona

TAIP PAT SKAITYKITE: Šaras skelbia karą teisėjams: „Kam tada Eurolygai reikalingas „Žalgiris?“

Šarūnas Jasikevičius kur nuvyksta, ten būna pasitinkamas aplodismentais. Taip jis buvo sutiktas ir puikiai pažįstamoje Barselonoje. Tačiau „Barcelona“ krepšininkai nebuvo tokie svetingi ir rungtynes pradėjo užtikrintai. Susigriebę žalgiriečiai po pirmojo kėlinio atsiliko keturiais taškais.

Antrajame kėlinyje tęsėsi įtemptas žaidimas. Startiniame penkete po 29 (!) rungtynių iš eilės Edgarą Ulanovą pakeitęs Renaldas Seibutis puikiai vykdė savo užduotį – persekiojo Tyrese‘ą Rice‘ą, kuris per 20 minučių pelnė vos du taškus. Tai leido antrojo kėlinio pabaigoje „Žalgiriui“ persverti rezultatą. Tiesa, neilgam – Brado Olesono tritaškis kėlinio pabaigoje lėmė, kad „Barcelona“ prieš antrąją rungtynių dalį buvo vienu tašku priekyje.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ buvo jau paleidęs „Barcelona“, tačiau stebuklingas Luko Lekavičiaus metimas ketvirčio pabaigoje sumažino skirtumą iki penkių taškų.

Ketvirtajame kėlinyje įsibėgėjęs T.Rice‘as darė vis daugiau žalos svečiams, o Paulius Jankūnas gavo penktą pražangą likus žaisti šešias minutes. Galiausiai intrigos nebeliko – pergalė buvo „Barcelona“ kišenėje.

Rezultatyviausias karjeros Eurolygos rungtynes sužaidė Brockas Motumas, pelnęs 26 taškus.

Produktyviausias šio sezono Eurolygos rungtynes sužaidė ir dar du žalgiriečiai – Renaldas Seibutis (4 taškai ir 4 rezultatyvūs perdavimai) ir Augusto Lima (7 taškai, 8 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai).

Buvo ir daugiau pozityvių ženklų – atsigavusio Kevino Pangoso tritaškiai, Augusto Limos atkovoti kamuoliai ir juvelyriniai Leo Westermanno perdavimai.

„Žalgiris“ turės verstis be Lietuvoje pasilikusio Roberto Javtoko.

Tarpusavio susitikimų istorija – „Barcelona“ pusėje. Katalonai iškovojo net 18 pergalių, žalgiriečiai – vos dvi.

„Žalgiris“: B.Motumas 26 (7/7 dvit., 4/5 trit.), P.Jankūnas 12, A.Kavaliauskas 10, K.Pangosas 9, L.Lekavičius 9, A.Lima 7 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), E.Ulanovas 5, R.Seibutis 4 (4 rez. perd.), L.Westermannas 2 (6 rez. perd.), A.Milaknis 2.

„Barcelona“: T.Rice‘as 20, P.Koponenas 16 (5/8 dvit.), A.Vezenkovas 12 (5 atk. kam.), M.Erikssonas 11 (3/5 trit.), A.Tomičius 10 (6 atk. kam.).

Komanda Rungt. Perg. Perg. Pral. Pral. Tašk.
16. „Galatasaray“ 5 0 0 0 5 427:485

Komandų statistika: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 92:86 (16:12, 20:23, 29:24, 27:27)

Dvitaškiai: 20/34 (58,8%) – 23/45 (51,1%)

Tritaškiai: 9/22 (40,9%) – 9/21 (42,9%)

Baudų metimai: 25/29 (86,2%) – 13/16 (81,3%)

Ketvirtasis kėlinys: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 92:86

40 min. Atkakli rungtynių pabaiga, tačiau šeimininkai apgynė savo tvirtovę.

35 min. B.Motumo rekordas! Laisvas paliktas australas smeigė tritaškį ir pagerino rezultatyvumo rekordą Eurolygoje – 21 taškas.

32 min. Lemiamą kėlinį pradėjo atsigavusio T.Rice'o tritaškis. L.Westermannas rezultatyvumu nepasižymėjo, bet dovanojo komandos draugams puikius perdavimus – 71:66.

Trečiasis kėlinys: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 64:59

30 min. A.Kavaliauskas užsidirbo nesportinę pražangą ir leido T.Rice'ui pataikyti baudos metimus. Netrukus šeimininkai jau pirmavo septyniais taškais. Į aikštę sugrįžęs P.Jankūnas mažino skirtumą, o kėlinį užbaigė neįtikėtinas L.Lekavičiaus metimas iš toli su sirena!

26 min. „Žalgiris“ jau turėjo trapią keturių taškų persvarą, bet gynyboje užmigęs A.Lima leido A.Tomičiui ją panaikinti. M.Erikksonas jau buvo pelnęs 11 taškų, nors iki šiol buvo surinkęs vos tris taškus per penkis mačus – 55:54.

24 min. Pagaliau! Tai ko laukė visi – K.Pangosas smeigė du tritaškius iš eilės. O „Žalgiris“ lipo ant kulnų šeimininkams. R.Seibutis ne tik gerai gynėsi, bet ir žaidė kol kas rezultatyviausias rungtynes blankiame savo sezone – 48:50.

22 min. B.Motumas ir A.Vezenkovas apsikeitė tritaškiais. Australas Kauno ekipai jau pelnė 14 taškų. A.Lima, pelnęs 5 taškus, jau žaidžia rezultatyviausias šio sezono rungtynes Eurolygoje – 41:40.

Antrasis kėlinys: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 36:35

20 min. Rezultatyviausiai rungtyniaujantis B.Motumas išlygino rezultatą. Grįžus į aikštę T.Rice'ui jį globoti iškart buvo išleistas R.Seibutis. Ir jam puikiai sekėsi. L.Westermannas taikliai baudos metimais persvėrė rezultatą. Visgi kėlinio pabaigoje tritaškį pataikė B.Olesonas.

Rezultatyviausi „Barcelona“ ekipoje buvo A.Vezenkovas ir P.Koponenas (po 7 taškus). „Žalgirį“ į priekį vedė 11 taškų surinkęs B.Motumas.

18 min. Į aikštę sugrįžo A.Kavaliauskas. Š.Jasikevičiui beliko keiktis po dar vieno taiklaus, šįkart P.Koponeno tritaškio. Po minutės pertraukėlės pirmąjį žalgiriečių tolimą metimą pataikė B.Motumas – 33:31.

16 min. S.Peno pataikė jau trečią katalonų tritaškį. Žalgiriečiams dar nepavyko sėkmingai atakuoti iš toli. Tačiau svečiai nepasidavė ir pozicinės atakos davė vaisių, kai paskutinę atakos sekundę B.Motumas įkrovė kamuolį į krepšį – 26:21.

12 min. Antrajame kėlinyje E.Ulanovas perėmė R.Seibučio pareigas. A.Vezenkovas smeigė tritaškį. Žaidimas pagreitėjo ir krepšininkai atakavo drąsiau – 21:18.

Pirmasis kėlinys: „Barcelona“ – „Žalgiris“ 16:12

10 min. Prastai pradėję rungtynes žalgiriečiai išlygino žaidimą. Puikiai T.Rice'as uždengė R.Seibutis, kuris varžovų lyderiui leido pelnyti vos du taškus.

6 min. Nors A.Kavaliauskas apsiprato su prilipusiu A.Tomičiumi ir pelnė visus 4 komandos taškus, Š.Jasikevičius nusprendė jį pakeisti A.Lima – 6:4.

4 min. Tik praėjus trims minutėms A.Kavaliauskas pelnė pirmuosius taškus iš po krepšio po veržlaus R.Seibučio perdavimo. Kol kas „Barcelona“ vienu žingsniu greitesnė ir lengvai susirinko pirmuosius taškus – 6:2.

1 min. Š.Jasikevičius šįkart startiniame penkete versis be E.Ulanovo, kuris dažniausiai rungtynes pradeda nuo pirmosios minutės. Jį keis greitesnis R.Seibutis. Žalgiriečiams teks verstis be R.Javtoko. Kova Barselonoje prasideda!