Iš 16-os komandų 11-a bus Eurolygos A licencijos savininkai: Kauno „Žalgiris“, Madrido „Real“, „Barcelona“, Vitorijos „Laboral Kutxa“, Maskvos CSKA, Tel Avivo „Maccabi“, Stambulo „Fenerbahče“, Stambulo „Anadolu Efes“, Atėnų „Panathinaikos“, Pirėjo „Olympiakos“ ir Milano „Emporio Armani“.
Taip pat – Europos taurės nugalėtojai, trijų valstybių čempionai ir atrankos turnyro nugalėtojai. Atrankoje dėl vienintelio bilieto varžysis aštuonios komandos.
Valstybės, kurių čempionai pateks į Eurolygą, dar bus nustatytos.
Pagal naują turnyro tvarkaraštį, nuo 2016-2017 m. sezono visos 16 Eurolygos komandų tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes.
Po 30 reguliariojo sezono rungtynių aštuonios geriausios komandos pateks į ketvirtfinalį. Ten serija vyks iki trijų pergalių.
Lemiamos kovos vėl vyks finalo ketverto principu.
Europos taurėje liks 24 komandos. 21 pateks tiesiai per vietinius čempionus, o trys likusios ekipos gaus vardinius kvietimus.
Europos taurė vyks beveik identišku senuoju Eurolygos formatu – dešimties rungtynių reguliariuoju sezonu ir „Top 16“ varžybomis su 14 susitikimų. Tik atkrintamosios vyks kitokiu principu: atsakomieji ketvirtfinalio ir pusfinalio mūšiai bei vienerių rungtynių finalas.
Rėmėjas duos 360 milijonų
Didžiulė tarptautinė reklamos kompanija IMG pristatė dešimties metų Eurolygos verslo modelį, pagal kurį Eurolygos klubai bus gerokai pelningesni.
Palyginimui, už praėjusį sezoną CSKA gavo 500 tūkst. eurų pajamų. Tačiau pagal naują modelį, IMG per 10 metų investuos į Eurolygą apie 360 milijonų eurų.
Maždaug 60 proc. šios sumos atiteks Eurolygos komandoms, o likę 40 proc. bus skirti turnyro organizavimui ir tobulinimui. Kasmet IMG Eurolygai skirs po 36 milijonus.
Eurolygos A licencijų savininkai sutarė, kad nenusigręš nuo Eurolygos ir duos neigiamą atsaką FIBA organizuojamai krepšinio Čempionų lygai.
Palyginimui, FIBA kuriame projekte vien už dalyvavimą 16 komandų turnyre žadama 1,7 mln. eurų suma. Už kiekvieną pergalę klubai neva gautų 37,5 tūkst. eurų. Už patekimą į finalo ketvertą – 360 tūkst. eurų. Ir už čempionų titulą – 1,654 mln. eurų.
Didžiausias FIBA Čempionų lygos trūkumas – finansinis skaidrumas. Kitaip nei Eurolyga, FIBA taip ir neatskleidė, kas tas paslaptingasis rėmėjas, žadantis tokias įspūdingas sumas.