2022 01 28

Metus trunkanti sausra tęsiasi: „Žalgiris“ madų Milane nediktavo

Kauno „Žalgiris“ (3-16) patyrė eilinį pralaimėjimą Eurolygoje. Be eilės svarbių žaidėjų rungtyniavę Lietuvos čempionai išvykoje 58:65 (20:20, 10:19, 15:15, 13:11) krito prieš Milano „Olimpia“ (14-6) ekipą.

Prieš rungtynes, per jų pertrauką ir po finalinės sirenos – aktualiausių įvykių aptarimas 15min laidoje „Karštom pėdom“.

Šį sezoną Eurolygoje išvykos rungtynių „Žalgiris“ dar nėra laimėjęs. Apskritai, pastarąjį kartą žalgiriečiai išvykoje pergalę šventė prieš metus ir vieną dieną – 2021-ųjų sausio 27-ąją, kai buvo iškovota pergalė 79:78 Valensijoje.

Joffrey Lauvergne‘as, Janis Strelniekas ir Mantas Kalnietis nežaidė Milane dėl traumų, Joshas Nebo yra užsikrėtęs COVID-19, kapitonas Paulius Jankūnas – taip pat.

Rotacija buvo išretėjusi, Marekas Blaževičius užsidirbo dvi greitas pražangas pirmajame kėlinyje ir jau pirmajame kėlinyje Jure Zdovcas ant parketo metė Motiejų Krivą. Jis tapo trečiu jauniausiu žalgiriečiu Eurolygos rungtynėse klubo istorijoje.

Pirmas ketvirtis klostėsi neblogai „Žalgiriui“, po jo rezultatas buvo lygus 20:20, tačiau antrajame jau „Olimpia“ ėmė diktuoti madas. Antrojo ketvirčio pabaigoje po Nicolo Melli tritaškio skirtumas pirmą kartą peržengė dviženklę ribą (28:39), o į didžiąją pertrauką milaniečiai išėjo pirmaudami 39:30.

„Olimpia“ bandė bėgti trečiajame kėlinyje ir atrodė, kad tai padaryti pavyks, bet „Žalgiris“ sugebėjo nutraukti keletą pavojingų varžovų spurtų. Artūro Milaknio tritaškiu ir Luko Lekavičiaus baudų metimais užbaigus ketvirtį, prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą kauniečiai atsiliko 45:54.

Ketvirtajame kėlinyje keletą kartą „Žalgiris“ artėjo iki atstumo, iš kurio buvo galima kabintis, bet ir toliau Lietuvos čempionai atrodė kaip žemesnio lygio komanda prieš Eurolygos grandus – jokių argumentų rasti nepavyko.

„Žalgiriui“ po 13 taškų surinko L.Lekavičius ir M.Blaževičius, T.Cavanaugh pridėjo 10 taškų (2/7 trit.) ir 7 atkovotus kamuolius.

„Olimpia“ į priekį vedė po 12 taškų surinkę Troy'us Danielsas ir Devonas Hallas.

Vis dėlto geriausias žaidėjas aikštėje buvo Kyle'as Hinesas, pelnęs 6 taškus, atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, perėmęs 2 kamuolius, blokavęs metimą, išprovokavęs 4 pražangas ir surinkęs 22 naudingumo balus.

„Žalgiris“ pataikė 40 proc. dvitaškių (11/27) ir 36 proc. tritaškių (36 proc.). Varžovai iš arti atakavo 45 proc. (13/29), iš toli – 33 proc. (8/24) tikslumu.

Kovą dėl kamuolių laimėjo žalgiriečiai 31:27, abi komandos išdalino po 16 rezultatyvių perdavimų. „Žalgiris“ suklydo 14 kartų, kai „Olimpia“ – 10.

„Olimpia“: D.Hallas ir T.Danielsas po 12, S.Rodriguezas 10, B.Bentilas 7, K.Hinesas ir N.Melli po 6.

„Žalgiris“: M.Blaževičius ir L.Lekavičius (4 rez. perd.) po 13, T.Cavanaugh 10 (2/7 trit., 7 atk. kam.), A.Milaknis 8 (2/5 trit.), T.Websteris 7, R.Miniotas 5 (7 atk. kam.), E.Ulanovas 2 (8 atk. kam.), N.Giffey, M.Krivas ir K.Lukošiūnas po 0.

Rungtynių eiga. „Olimpia“ – „Žalgiris“

Ketvirtas kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“

40 min. Viskas. Ramaus visiems savaitgalio.

39 min. T.Websteris suklydo, S.Rodriguezas pelnė dvitaškį po prasiveržimo ir, panašu, galime eiti ramiai savaitgaliauti – 54:65.

38 min. M.Blaževičius pelnė dvitaškį su pražanga. Kada dar kabintis, jei ne dabar. Gaila, varžovai atsako dvitaškiu ir atsiliekame dar smarkokai – 54:63.

36 min. Ilgai be taškų gyveno abi komandos. Galiausiai tylą nutraukė K.Hinesas. Deficitas vėl dviženklis – 51:61.

35 min. T.Cavanaugh atidavė kamuolį komandos draugui į kampą. Bėda, kad ten komandos draugo nė kvapo nebuvo.

33 min. Milas! Trys taškai! Deficitas dar labiau mažėja – 51:59.

32 min. T.Cavanaugh pataikė iš toli, bet jam atsakė B.Bentilas – 48:59.

31 min. M.Blaževičius prasižengė ketvirtąjį kartą, o skirtumas padidėjo – 45:56.

Trečias kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 45:54

30 min. A.Milaknis įkrėtė labai svarbų tritaškį po trijų nesėkmingų bandymų šiose rungtynėse. L.Lekavičius dar kiek apkarpė skirtumą nuo baudų linijos – 45:54.

29 min. S.Rodriguezas išprovokavo R.Minioto pražangą mesdamas iš toli. Žalgiriečių deficitas didėja – 38:52.

27 min. Gerą atkarpą žaidžia „Olimpia“. J.Zdovcas sušaukė pasitarimą, jo auklėtiniai atsilieka 12 taškų – 36:48.

25 min. K.Lukošiūnui sunku, kai reikia ne tik mesti, bet ir žaisti su kamuoliu. Gerai, kad ir Milanas šiandien neatrodo geriausios formos – atsiliekame 35:43.

22 min. M.Blaževičius sunkiai, bet sugavo kamuolį po krepšiu ir pelnė taškus. L.Lekavičius kitoje atakoje smeigia dar ir tritaškį – 35:41.

21 min. T.Cavanaugh kėlinį pradėjo vos lanką lietusiu tritaškiu, o K.Tarczewskis įkrovė iš viršaus. Deficitas – vėl dviženklis 30:41.

Antras kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 39:30

20 min. M.Blaževičius dvitaškis sumažino skirtumą prieš kėlinio pabaigą.

19 min. N.Melli pataikė tritaškį visiškai laisvas ir pirmą kartą šiandien žalgiriečiai atsilieka dviženkliu skirtumu – 28:39.

17 min. Keletas sėkmingų varžovų atakų be atsako ir skirtumas rizikingai didėja iki aštuonių – 26:34.

16 min. M.Blaževičius pataikė iš po krepšio, bet G.Datome atsakė tritaškiu. Atrodė, kad užpulti nepavyks, bet Marekas pasiėmė kamuolį po krepšiu, išprovokavo varžovo nuobaudą ir įmetė vieną baudą – 26:30.

14 min. Taškų badą, trukusį nuo 3:45 min. nuo ketvirčio pradžios, nutraukė L.Lekavičiaus tritaškis – 23:26.

13 min. D.Hallas užšoko ant E.Ulanovo, bet, laimei, lietuvis rimčiau nenukentėjo. K.Hinesas po „El Chacho“ perdavimo krauna iš viršaus. Kauniečių deficitas didėja – 20:26.

12 min. R.Miniotas ir N.Giffey gynėsi prieš S.Rodriguezą, bet nesėkmingai. Netrukus po krepšiu ispanas veržėsi ir dar kartą. J.Zdovcas prašo pasitarimo – jo komanda atsilieka 20:24.

Pirmas kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 20:20

9 min. R.Miniotas pataikė dvitaškį, o tada pridėjo ir tritaškį – 20:20.

8 min. T.Cavanaugh iš vidutinio nuotolio pelnė dvitaškį ir rezultatas tapo lygus. Deja, bet T.Danielsas įsišaudė ir pataikė jau trečią tolimą metimą. Kauniečiai atsilieka – 15:18.

7 min. R.Miniotas blokavo M.Delaney metimą, o T.Websteris įsmeigė tritaškį – 13:12.

5 min. T.Danielsas įkrėtė tritaškį iš labai toli ir rezultatas jau lygus – 10:10.

Beje, Motiejus Krivas yra trečias jauniausias visų laikų žalgirietis, pasirodęs ant parketo Eurolygoje.

4 min. M.Blaževičius yra vienintelis „Žalgirio“ centras šiandien, bet jis užsidirbo jau antrąją asmeninę pražangą. Aikštėje pasirodė Motiejus Krivas. T.Cavanaugh įsmeigė tritaškį – 10:4.

2 min. Dar du L.Lekavičiaus taškai, M.Blaževičius realizavo baudas – 7:0.

1 min. Pirmus rungtynių taškus tritaškiu pelnė L.Lekavičius – 3:0.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius, Karolis Lukošiūnas, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh, Marekas Blaževičius.

„Olimpia“: Malcolmas Delaney, Devonas Hallas, Giampaolo Ricci, Nicolo Melli, Kalebas Tarczewskis.