2021 10 22

Rodo raumenis: Šaro „Barca“ iš „Zenit“ paliko šlapią vietą

Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ (5/0) toliau demonstruoja puikią formą Eurolygoje. Katalonijos galiūnai namuose 84:58 (20:19, 24:8, 22:14, 18:17) nupūtė Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipą (3/2).
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / nuotr. „Getty Images"/euroleague.net

Jei pirmasis kėlinys dar klostėsi apylygiai, tai antrajame „Barca“ surakino varžovus gynybos gniaužtuose – praleido vos 8 taškus, o įmetė 24. Į pertrauką Šaro auklėtiniai išėjo pirmaudami solidžiai – 44:27.

Trečiajame kėlinyje Katalonijos komanda apsukų nemažino, tad prieš paskutinį ketvirtį skirtumas jau buvo nepanaikinamas – 66:41.

„Barcos“ pergalę namų arenoje stebėjo ir futbolo komandos kapitonas Sergio Busquetsas.

Rokas Jokubaitis mėlynai granatiniams per 25 minutes pelnė 6 taškus (3/5 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, taip pat 2 kartus suklydo, 4 kartus pažeidė taisykles, išprovokavo pražangą ir surinko 6 naudingumo balus.

Pralaimėjusių gretose nė vienas krepšininkas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus.

Artūras Gudaitis žaidė 17 minučių, per kurias pelnė 6 taškus (3/5 dvit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, blokavo metimą, 2 kartus prasižengė ir išprovokavo 2 varžovų nuobaudas. Centro iš Lietuvos sąskaitoje – 7 naudingumo balai.

Mindaugas Kuzminskas žaidė vos minutę, per kurią nepasižymėjo niekuo.

„Barcos“ gynyba buvo puiki. „Zenit“ krepšininkai pataikė 48 proc. dvitaškių (19/40) ir tik 20 proc. tritaškių (2/10).

Aikštės šeimininkai iš arti atakavo 59 proc. (27/46), iš toli – 42 proc. (8/19) taiklumu.

Sankt Peterburgo komanda prarado 16 kamuolių, katalonai kamuolį brangino labiau – 8 klaidos.

Nikola Mirotičius su 20 taškų buvo rezultatyviausias „Barcos“ gretose, jis surinko net 28 naudingumo balus vos per 15 minučių.

„Barcelona“: N.Mirotičius 20, B.Daviesas ir S.Šanli po 11, N.Laprovittola 8.

„Zenit“: J.Loydas, D.Kulaginas, B.Baronas ir M.Ponitka po 8.