Visgi „Žalgirio“ sezonas Eurolygoje pasėjo daug klausimų dėl komandos komplektacijos. Traumos ir žaidėjų formos nestabilumai gali pakišti koją, tačiau vertinant visą sezoną, reikia pasakyti, kad pasirinkta formulė nesuveikė.
R.Paulauskas palygino „Žalgirio“ ir Bambergo „Brose Baskets“ ekipas: „Brose Baskets“ daro kažką panašaus į „Žalgirį“, bet jų rezultatai geresni. Reikia pabrėžti, kad nėra taktikų, kurios visiems tiktų. Komandos formavimas yra menas.“
Anot apžvalgininko, „Žalgiris“ geriausiai žaidžia, kai turi vieną stiprų lyderį, pavyzdžiui, Sonny Weemsą ar Jamesą Andersoną. Šį sezoną Kauno klubas subūrė daug panašaus pajėgumo ir gana brangių žaidėjų. Planas neišdegė.
Kritikos susilaukę „Žalgirio“ legionieriai žadėjo daug daugiau, nei davė komandai: „Jiems trūko užtikrintumo. Jie gali gerai žaisti, bet jie nėra lyderiai.“
– Kaip vertinate „Žalgirio“ sezoną Eurolygoje?
– „Žalgiris“ pasiekė tokį rezultatą, kokį galėjo. Žvelgiant į konkurentus, atrodo, kad pergalių galėjo ir išvis nebūti, o ar galėjo jų būti daugiau? Nežinau. Turime pripažinti, kad dabartinis „Žalgiris“ nėra pajėgus įveikti stipriausių komandų.
Malonu, kad treneris Šarūnas Jasikevičius nepraranda tikėjimo komanda ir mato, ko jai trūksta. Ir kaip galima geriau pasirodyti. Apie nepataikymą ir klaidas galima kalbėti, bet čia daug lemia varžovai. Manau, kad „Olympiakos“ ir „Brose Baskets“ taip pat išgyvena, kad prarado taškus būtent „Žalgiriui“. Tačiau komandos jau žino „Žalgirio“ silpnąsias vietas. Turime suprasti ir vertinti adekvačiai ir nenorėti per daug.
Blogas dalykas tas, kad žaidėjai po šitiek pralaimėjimų jaučiasi blogai. Pergalė Eurolygoje visada duoda daug teigiamų impulso. LKL kontekste dalyvavimas Eurolygoje „Žalgiriui“ taip pat suteikė pranašumo.
– Yra lyginančių Kauną su Bambergu, kuris, turėdamas palyginti nedidelį biudžetą, pasirodė daug solidžiau. Ką jūs apie tai galvojate?
– „Brose Baskets“ žaidžia kitokį krepšinį. Komanda suformuota remiantis kita taktika ir kitokia žaidėjų rotacija. Negali sakyti, kad „Brose Baskets“ žymiai pranašesnė komanda už „Žalgirį“, bet man jų žaidimas puolime kelia pasigėrėjimą. Jie moka dalytis kamuoliu ir sukurti progas. Nenorėčiau sakyti, kad „Žalgirio“ treneris geresnis ar prastesnis, bet jų treneris Andrea Trinchieri yra pripažįstamas Europoje. Jo atėjimas daug lėmė.
„Žalgiris“ buvo ieškojimuose. Atleidus vieną trenerį buvo pakylėjimas, bet šiaip jau tai didelio skirtumo nedavė. Treneris turi atsivesti savo žaidėjus. Jie turi atitikti būtent to trenerio koncepciją. „Žalgiris“ turi gerų žaidėjų, bet „Žalgiriui“ geriau sekėsi, kai jie turėjo vieną aiškų lyderį ir mažiau vidutinių ir brangių žaidėjų. Sonny Weemsas ir Jamesas Andersonas buvo geresnis pasirinkimas.
„Brose Baskets“ daro kažką panašaus į „Žalgirį“, bet jų rezultatai geresni. Reikia pabrėžti, kad nėra taktikų, kurios visiems tiktų. Komandos formavimas yra menas.
– Kaip apibendrintumėte legionierių pasirodymą, kurie buvo įsigyti orientuojantis būtent į Eurolygą?
– Pradžia buvo daug žadanti. Legionieriai atrodė nebrangūs, bet žaidė labai gerai. Atrodė, kad „Žalgiris“ labai pataikė. Kai susidūrėme su elito komandomis, legionieriams prasidėjo spaudimas ir tai nepadėjo. Jiems trūko užtikrintumo. Jie gali gerai žaisti, bet jie nėra lyderiai. Galima klausti, kodėl jie tokie nėra? Bet tai yra komandos formavimo chemija. Čia ir sėkmės reikia – traumos gali būti skaudžios. Aš dar manau, kad jie pravers. Negalima jų visai nurašyti.
– Kurie žaidėjai jums atrodo geriausiai pasirodę Eurolygoje ir kurie – didžiausi nusivylimai?
– Sudėtingas sezonas buvo Martynui Pociui. Tai geras ir patikimas žaidėjas, bet jam ir komandai metai nesusiklostė. Robertą Javtoką sustabdė trauma, o Lukas Lekavičius, manau, ir pats tikėjosi svaresnio indėlio.
Pauliui Jankūnui tai buvo geras sezonas, nes jis išlaiko lyderio savybes ir tiesiog yra patikimas žaidėjas. Sezono atradimu galima laikyti ir Edgarą Ulanovą.
– Kitą sezoną Eurolygoje silpnų varžovų nebus. Ar nebus taip, kad sezonas gali apkarsti dėl nesibaigiančių pralaimėjimų?
– Sunku dar kalbėti apie kitą sezoną. LKL dar laukia stiprus varžovas ir tik po jo bus galima planuoti, kaip komanda turi keistis. Treneris jau pradės statyti komandą pagal savo supratimą ir planas bus atitinkamas.
Faktas, kad kitais metais Eurolygos pajėgumas bus toks kaip šį sezoną „Top 16“.
– Eurolygos ketvirtfinalyje žais tik vienas lietuvis – Jonas Mačiulis. Ar tai signalas, kad Lietuvos krepšininkai jau nėra tokie paklausūs tarp stipriausių klubų?
– Mes visada turėjome vieną kitą žaidėją finaliniuose Eurolygos etapuose. Galima kelti klausimą, kurie žaidėjai gali žaisti pačiu aukščiausiu lygiu. Mantas Kalnietis gali žaisti Eurolygoje ir daug rinktinės žaidėjų žaidžia „Žalgiryje“, todėl atitinka tą lygį.
Bet esame maža šalis ir jau taip sugebame padaryti tam tikrą šedevrą. Sugebame galingai finišuoti tarptautiniuose turnyruose. Faktas, kad kiekvienais metais kepti naujus talentus Lietuvai yra sunku.
– Kaip manote, kas gali laimėti Eurolygą?
– Keturios komandos yra favoritės – CSKA, „Fenerbahče“, Vitorijos „Laboral Kutxa“ ir „Panathinaikos“ gali būti tamsusis arkliukas. Finaliniame ketverte sunkiau patekti, nei jame varžytis. Čia bus tik dvejos rungtynės. Čempioną gali lemti vieno savaitgalio sportinė forma ir fortūna.