2023 12 08

Vieno kėlinio neužteko: „Žalgiris“ pabaigoje krito nuo „Monaco“

Puikų trečią ketvirtį sužaidęs Kauno „Žalgiris“ (5-8) buvo išgąsdinęs vieną Eurolygos lyderių „Monaco“ (8-5) klubą, bet vieno gero kėlinio Kazio Maksvyčio auklėtiniams neužteko.

Traumų ir išvykusių žaidėjų išretinti Lietuvos čempionai, net ir blykstelėjus naujokui Edmondui Sumneriui, neprilygo svečiams iš Monako Kunigaikštystės – 79:83 (19:23, 18:23, 22:11, 20:26).

„Žalgiris“ buvo atsilikęs ir dviženkliu skirtumu (29:39), bet grįžo į kovą trečiajame kėlinyje. E.Sumneris drąsiai ėmėsi iniciatyvos, įdūrė sudėtingą tritaškį, o „Žalgiris“ šovė į priekį (59:54).

Į nokdauną pasiųstas „Monaco“ atsibudo ketvirtajame kėlinyje. Likus 75 sek. svečiai vėl pirmavo 8 taškais (68:76).

„Žalgiris“ nepasidavė ir tada, bet išsigelbėti nepavyko.

Į Kauną sugrįžęs Donatas Motiejūnas, pastaruoju metu demonstruojantis puikią sportinę formą, neskriaudė savo buvusios komandos.

„Monaco“ bokštas nepelnė nė taško (0/5 dvit., 0/1 trit.), sugriebė 3 kamuolius ir surinko minus 5 naudingumo balus, pasiekdamas asmeninį antirekordą Eurolygoje.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Donatas Motiejūnas

„Žalgiris“ puolime sugebėjo atkovoti net 18 kamuolių („Monaco“ – 10).

Šeimininkai metė vos 7 baudas (pataikė 4), svečiai – net 33 (26).

„Žalgiris“: Tomas Dimša 14, Rolandas Šmitas 13 (11 atk. kam.), Keenanas Evansas (1/6 trit., 7 rez. perd., 4 klaid.) ir Edgaras Ulanovas – po 10, Edmondas Sumneris 9 (16 min.), Dovydas Giedraitis 8, Laurynas Birutis (7 atk. kam.) ir Kevarrius Hayesas – po 6.

„Monaco“: Mike‘as Jamesas 25 (3/6 trit., 8 atk. kam.), Jaronas Blossomgame‘as 13, Elie Okobo 12 (0/4 trit.), Alpha Diallo 11 (5 atk. kam.), Petras Cornelie 9.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ vėl žais namuose – gruodžio 14 d., ketvirtadienį, su Željko Obradovičiaus treniruojamu Belgrado „Partizan“.

Rungtynių eiga

40 min. Greitas T.Dimšos dvitaškis, bet E.Okobo deda tašką dėjimu (79:83).

40 min. M.Jamesas įmeta baudas, K.Evansas atsako dvitaškiu (77:80). Lieka 5,4 sek. E.Okobo prameta baudą (77:81).

40 min. J.Blossomgame'as prameta abi baudas, o R.Šmitas kartoja netaiklų D.Giedraičio metimą (73:76). Viltis grįžta, lieka 26 sek.

40 min. K.Evansas sumeta tris baudų metimus (71:76). Lieka 45 sek.

39 min. M.Jameso dvitaškis... (68:76).

39 min. J.Blossomgame'as paliekamas laisvas ir jo tritaškis skaudžiai baudžia „Žalgirį“ (68:74).

37 min. Sudėtingas M.Jameso tritaškis, laimei, tuo pačiu atsako ir R.Šmitas (68:69).

35 min. „Žalgiris“ ima jau 15 kamuolį puolime, bet praleidžia įspūdingą P.Cornelie dėjimą (63:63).

33 min. L.Birutis blokuoja D.Motiejūno metimą, bet po to prameta abi baudas...

32 min. A.Diallo taikliomis baudomis lygina rezultatą (59:59).

Trečias kėlinys

30 min. E.Sumnerio tritaškis! (57:53). Tuo pačiu atsako ir M.Jamesas. Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ priekyje (59:57).

29 min. E.Sumneris nepataiko, o D.Lavrinovičius baudžiamas nesportine pražanga... (54:53).

28 min. E.Sumneris lygina rezultatą. Užsikuria ir arena, o E.Sumneris dar įmeta ir baudą. Po ilgos pertraukos „Žalgiris“ priekyje, o L.Birutis dar prideda ir dėjimą (54:51).

27 min. D.Motiejūnas neskriaudžia buvusios savo komandos. Aukštaūgis vis dar nėra pelnęs nė taško (0/4 dvit., 0/1 trit.) ir turi minus 3 naudingumo balus. Tuo metu E.Ulanovas prideda tritaškį (49:51).

26 min. T.Dimšos tritaškis! (46:51).

25 min. „Žalgirio“ suolelis baudžiamas technine pražanga. Už ilgą liežuvį baudžiamas, atrodo, G.Krapikas (43:51). Šeimininkai vis dar nėra metę nė vieno baudos metimo.

25 min. K.Evansas praranda jau 4 kamuolį, bet „Monaco“ puolimas po didžiosios pertraukos kol kas stringa (43:48).

22 min. Įspūdinga K.Evanso ir K.Hayeso ataka „žemė-oras“, o M.Jamesas sužingsniuoja. K.Evansas prideda dvitaškį (41:46).

Antras kėlinys

20 min. Pagaliau! Tik dabar pirmuosius savo taškus pelno K.Evansas (35:42). Deja, kėlinį fantastišku metimu užbaigia M.Jamesas... (37:46).

19 min. K.Hayesas nepataiko iš po krepšio, o M.Jamesas dar ir pavagia kamuolį... (32:42). „Monaco“ lyderis tampa trečiu rezultatyviausiu krepšininku Eurolygoje.

17 min. „Monaco“ susikrauna dviženklę persvarą (29:39), bet D.Giedraitis įmeta iš toli (32:39).

16 min. Taškų badą nutraukia D.Lavrinovičiaus tritaškis (29:35).

15 min. „Žalgiris“ stabteli puolime, o „Monaco“ nelaukia (26:35).

13 min. E.Ulanovo tritaškis (26:29).

12 min. Iniciatyvos puolime imasi T.Dimša. Sudėtingas, bet taiklus jo metimas per varžovų vidurio puolėją (23:25).

Pirmas kėlinys

10 min. T.Dimšos tritaškis, kamuolys pašokinėja ant lanko ir įkrenta. „Žalgiris“ po pirmojo ketvirčio atsilieka keturiais taškais (19:23).

9 min. D.Giedraitis toliau aktyviai atakuoja M.Jameso „gynybą“ ir atlieka rezultatyvų perdavimą L.Biručiui, kuris lygina rezultatą (16:16).

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edmondas Sumneris džiaugiasi tritaškiu

7 min. Nuo suolo kyla E.Sumneris. Jam tai debiutas „Žalgirio“ arenoje. Ir amerikietis prisistato tritaškiu! (14:16).

7 min. Mike'o Jameso tritaškis... Bet tuo pačiu atsako D.Giedraitis! (11:16).

5 min. Netikėtas „Monaco“ lyderis puolime J.Blossomgame'as pasižymi dar sykį. Minutės pertraukėlė (6:13).

4 min. „Žalgirio“ puolimas stringa, o J.Blossomgame'as pelno 4 taškus iš eilės (4:9).

2 min. Kitoje pusėje D.Giedraitis drąsiai veržiasi iki galo (2:3).

1 min. Pirmoji ataka baigiasi netaikliu D.Motiejūno metimu, bet „Monaco“ sugriebia kamuolį ir K.Evansas prasižengia prieš tritaškį metusį M.Strazelį (0:3).

„Žalgirio“ arenoje šįvakar – ir daugiau lietuvių. „Monaco“ klube fizinio rengimo treneriu dirba Sigitas Kavaliauskas, buvęs žalgirietis.

Prieš rungtynes

Košmariškose rungtynėse antradienį Berlyno ALBA ekipai nusileidęs „Žalgiris“ dar prarado ir Luką Lekavičių. Dėl apendicito operacijos jis iškrito mažiausiai mėnesiui.

Sezono pradžioje Igną Brazdeikį pardavęs, vėliau ir Nazą Mitrou-Longą paleidęs „Žalgiris“ dėl traumų dar prarado ir Arną Butkevičių bei Brady Maneką. Atvyko vienintelis naujokas – Edmondas Sumneris.

Jis kol kas tik apšilo kojas akistatoje Berlyne, bet prie sienos priremtas K.Maksvytis neslėpė, kad naujoką „teks mesti į ugnį“.

„Monaco“ į Kauną atvyko piktas. Jis dramatiškai, po pratęsimo, antradienį krito prieš Belgrado „Partizan“ (85:89). D.Motiejūnas po mačo garsiai kritikavo teisėjus, o Eurolyga pripažino jų klaidą.

„Sugrįžimas į Kauną visada malonus, bet noriu tik laimėti“, – neslėpė D.Motiejūnas.

Įdomu, kad turnyrinėje lentelėje komandas skiria vos dvi pergalės, bet „Monaco“ šiuo metu žengia ketvirtas, o „Žalgiris“ – tik 14-as.