2020 09 30

Šaras prieš neįprasto Eurolygos sezono startą: „Norėčiau turėti daugiau niekšų“

Naujojo Eurolygos sezono išvakarėse Šarūnas Jasikevičius davė ilgą interviu Ispanijos dienraščiui „Mundo Deportivo“. Prie „Barcelona“ klubo praėjusią vasarą stojęs Lietuvos krepšinio treneris pasakojo apie susitarimo detales, savo viziją, komandos komplektaciją ir kokių sunkumų kyla jam pačiam per pandemiją.

Apie sugrįžimą į „Barcelona“: „Dabar mąstau kitaip, nei būdamas žaidėjas. Būnant treneriu reikia aplink save turėti daugiau žmonių, kuriais pasitiki, su kuriais dirbi. Kai esi žaidėjas, ateini, treniruojiesi, bandai būti geros sportinės formos, o tada grįžti namo, ir tiek. Bet trenerio darbas tuo nesibaigia, turi galvoti apie 14 žaidėjų, diskutuoti apie daug kasdienių dalykų. Treneriui labai svarbu turėti žmones, kuriais pasitiki. Aš daugiau nebegalvoju apie klubus, kuriuos pamilau – patogiai jaučiausi Tel Avive, Atėnuose ir Barselonoje. Dabar ieškau galimybės dirbti gerai. Praėjusią vasarą pasikalbėjome, turėjome išspręsti keletą dalykų. Mano nuostabai, viskas išsisprendė greitai. Kalbu apie 24 ar 48 valandas, per kurias aiškinausi, ar tai ilgalaikis projektas, kaip mes dirbsime, ko trūko anksčiau. Buvo netikėta, bet po kelių pokalbių su bosais gavau atsakymus per 24 valandas. Šiuo metu viskas eina taip, kaip mes ir tarėmės vasarą.“

VIDEO: „urBONUSas“: prognozė „Žalgiriui“, Šaro kantrybė ir Eurolygos sezono įdomybės

Apie bosus komandoje: „Mes kalbėjomės, bet nei jie buvo patenkinti, nei aš. Kalbėjomės daug per kelias praėjusias vasaras ir abi pusės žinojo, kaip kita nori dirbti. Nesutarėme, nes buvo kai kurių skirtingų idėjų, o gal dėl to, kad aš kai ko paprašiau. Bet šią vasarą susitarėme.

Pirmiausia tai liečia krepšinį. Klubo krepšinio sekcijai turi vadovauti krepšinio žmonės. Taip pat manau, kad salės futbolo sekcijai turi vadovauti salės futbolo žmonės. Man buvo aišku, kad kasdieniniame darbe reikės dirbti su Nacho (Rodriguezu), kurį pažįstu 20 metų ir su kuriuo mus sieja draugystė. Man labai svarbu, kad Nacho dalyvauja visose pratybose, kad jis mato, kaip dirbu. Jis daug supranta, nes daug metų buvo elitiniame krepšinyje. Jei bosai yra čia, daug lengviau treneriui. Tai dalis to, ko aš norėjau.“

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Šarūnas Jasikevičius
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Apie kitus pasiūlymus: „Taip, buvo kontaktų iš kitų komandų, ne tik „Fenerbahče“. Bet, tiesą sakant, man patiko „Barcelona“ sudėtis, aš žinojau, kad atvyksta Nickas Calathesas, kad bus galimybių pridėti dar ką nors. Buvo taip natūralu ir lengva, kad net stebino.

Galiausiai nė viena sudėtis nebūna visiškai tokia, kokios norėtum. Bet dauguma žmonių esu sužavėtas, man jie yra labai geri žaidėjai, kuriems tiesiog reikia naujo postūmio. Tai, ką turime, yra labai gerai.“

Apie viziją: „Pagrindinės idėjos, neturinčios nieko bendra su krepšiniu, visada turi būti. O krepšinyje treneris turi prisitaikyti prie savo žaidėjų, kaip atakuoti ar gintis, prie įvairių smulkmenų. Tam reikia šiek tiek laiko.“

Apie tai, ar netrūksta mobilaus aukštaūgio: „Šioje komandoje netrūksta universalumo. Todėl mums nereikia vidurio puolėjo ar ketvirto numerio. Centrai yra Oriola, Daviesas, Šmitas, Pustovojus. Net Claveras gali sužaisti kelias minutes penktoje pozicijoje. Mes taip pat turime daug ketvirtų ir trečių numerių. Manau, kad mums gal net trūksta mažų žmonių, kurie norėtų kautis dar labiau. Mums kiek trūksta charakterio. Čia kiekvienas gali įmesti po 20 taškų, bet trūksta tokių, kurie nori kautis, kurie kovoja nuosekliai kasdien.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Nikola Mirotičius
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Nikola Mirotičius

Kalbu ir apie dabartinę komandą, ir apie dar ateisiančius žaidėjus. Likę taip pat turi ugdyti pozityvų nugalėtojų mentalitetą, kad kartu siektų vieno tikslo.

Dabar neieškome žmogaus po krepšiais. Ieškome pagal charakterį, o ne pagal poziciją. Aš norėčiau turėti daugiau niekšų. Tokių, kurie varžytųsi kasdien, kurie kovotų per treniruotes.“

Apie tai, ar dabartiniai žaidėjai per geri: „Jie yra geri. Aš visada jiems sakau, kad kiekvienas jų gali įmesti 20 taškų, bet reikia žaisti nuosekliau, kautis dėl kamuolio, gintis. O tokį surasti ne taip jau paprasta.“

Apie Marco Gasolio priviliojimą: „Ne, mes kol kas nesikalbėjome. Svarbu neskubėti, ikisezoninėse varžybose mums trūko Higginso ir Kurico, dabar turime suteikti šansų Claverui, Šmitui, Pustovojui, kurie nežaidė beveik dvejus metus. Jei rinkoje bus aiškus taikinys, mes jį pakviesime. Bet dabar nėra. Bent jau nebuvo nuo tada, kai atvykau.“

Apie tai, kad M.Gasolis turi kietą charakterį: „Taip (juokiasi). Turi šiek tiek.“

FIBA nuotr./Marcas Gasolis
FIBA nuotr./Marcas Gasolis

Apie tai, kad daug žaidėjų turi ilgus kontraktus: „Tai visad turi pliusų ir minusų. Viena vertus, jie gali įsišaknyti, bet, kita vertus, gerai, kad jie žino, jog bus Barselonoje daug metų. Turite suprasti, kad kai kuriuos dalykus padarėme, nes biudžetas sumenko dėl COVID-19. Prioritetas buvo išsaugoti branduolį, kuris yra labai geras. Svarbu, kad jie sutiko susimažinti atlyginimus, kad liktų Barselonoje. Jie laimingi „Barcelona“ klube, o „Barca“ laiminga, kad juos turi.

Mes elgiamės kiek kitaip nei dauguma Europos komandų, kurios nepasirašo tokių ilgų kontraktų. Bet manau, kad buvo pratęstos sutartys su labai profesionaliais žaidėjais, kurie gali čia žaisti daug metų.“

Apie pergalių reikalavimą (apie tai kalbėjo ir Š.Jasikevičiaus pirmtakas S.Pešičius): „Svarbu laimėti, ypač tokiam klubui kaip „Barca“. Bet dabar aš stengiuosi ir pakloti pamatus. Dabar rezultatai nėra patys svarbiausi. Aišku, mums reikia laimėti, kad išlaikytume darbo ritmą. Bet turime matyti, kaip tobulėjame, kad taptume geresni kasdien.“

Apie jaunimą: „Jie turi prisidėti. Bet turiu pabrėžti, kad Ispanijos lyga yra labai kovinga ir niekada negali žinoti, ar galėsi suteikti jiems minučių. Pratybos yra pagrindas, bet reikia suteikti ir žaidimo minučių, ką ir darėme ikisezoninėse varžybose. Norime kiekvienam suteikti galimybių, kad pajustų, kaip dirba komanda.

Viskas priklauso nuo jų. Aišku, mums trūko Higginso ir Kurico. Kai išsigydę traumas jie sugrįžo, sunkiau rasti žaidimo laiko jaunimui, nes turime daug žaidėjų. Bet sezonas ilgas, mes turime suteikti kiekvienam galimybę sužaisti svarbius momentus. Nemanau, kad Mirotičius ir Higginsas žais po 30 minučių kiekviename mače. Kiekvienas turi prisidėti.“

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Cory Higginsas
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Cory Higginsas

Apie bendravimą: „Daug dalykų neturi nieko bendra su krepšiniu. Būti išvien, dirbti, aukotis. Daug apie tai kalbu, nes tai yra pamatai. Požiūris, nusiteikimas dirbti, ryžtas žengti vienu keliu. Aš visada sakau žaidėjams: aš prisitaikysiu, jei turite problemų dėl taktikos, galite apie tai man pasakyti, aš pakeisiu, jei jie ten nesijaučia savo rogėse. Tačiau tokie dalykai kaip vėlavimas, nerodymas pagarbos neturi nieko bendra su krepšiniu, tai trukdo gyventi ir sportuoti.

Aš pakartosiu: kiekvienas gali įmesti po 20 taškų, bet komanda vis tiek nesurinks 200 taškų per mačą. Vieną dieną tiek įmes vienas, antrą dieną – kitas. Jei atakoje einama du prieš vieną, turi perduoti kamuolį, nes tavo komandos draugas taip pat labai geras ir yra geresnėje pozicijoje nei tu. Taip pat tai kuria gerą atmosferą, kamuolys juda ir visi yra patenkinti. „Barca“ žaidėjas žino, kad jis žaidžia ne tam, kad įmestų 20 taškų. Yra tūkstančiai būdų ir kitaip prisidėti prie komandos sėkmės.“

Apie gynybą: „Tai priklauso nuo turimų žaidėjų. Oriola ir Daviesas yra greiti, net Pustovojus nėra toks lėtas, kaip kalbama. Yra taktikos, paremtos tuo, kokius žmones turime.

Kiekvienas treneris žiūri, ką turi ant suolo, ir nori, kad jie jaustųsi patogiai sistemoje, ar tai būtų ataka, ar gynyba. To mes ir siekiame. Padėti mūsų vaikinams.“

Apie tai, kas svarbiau – gynyba ar puolimas: „Krepšinis yra subalansuotas, kaip ir bet kuris sportas. Jei tik giniesi gerai, bet daugiau nieko, bus problemų. Pradžioje gali startuoti nuo gynybos, nes tai lemia požiūris, kiekvienas turi tą patį tikslą. Atakose daugiau lemia talentas ir tai, kaip panaudoji savo gebėjimus. Abu dalykai yra svarbūs. Komanda, kuri nori daug pasiekti, turi žaisti komandinį krepšinį atakoje ir gynyboje, taip pat jausti gerą atmosferą už aikštės.“

Euroleague.net nuotr./„Barcelona“ žvaigždynas
Euroleague.net nuotr./„Barcelona“ žvaigždynas

Apie neįprastą Eurolygą (ar ji bus sužaista iki pabaigos): „Atrodo, kad pradėsime, o tai jau pirmas žingsnis. Mes jau matome, kad šalys daro išimčių (kad įsileistų ir išleistų komandas). Tikiu, kad Eurolyga turi baigti taip, kaip pradėjo dabar, kitaip varžybos gali prarasti savo patikimumą.“

Apie tai, kad sezono pabaiga gali nutikti ne dėl Eurolygos kaltės: „Pažiūrėkite, kiti baigė praėjusius sezonus.“

Apie bausmes, kurios grėstų komandoms, kurių miestai kenčia dėl COVID-19: „Kaip ir visuomenė, krepšinis turi stengtis gyventi COVID-19 sąlygomis. Jei turėsime žaisti kai kurias rungtynes be vieno ar dviejų žaidėjų, mes taip ir padarysime. Visi supranta, kad tai bus labai neįprastas sezonas. Bet nemanau, kad komanda turi būti baudžiama dėl to, kad padėtis jų šalyje yra bloga. Tačiau aš esu optimistas, manau, iki to neprieisime.“

Apie Eurolygos favoritus: „Jie – įprasti. Pirmiausia tai čempionai CSKA, kuriuos visada turi gerbti. Tada komanda, kuri pirmavo praėjusį sezoną, kol jis sustojo, „Anadolu Efes“, kurioje visi žaidėjai, o iš paskos ir treneris, žaidžia iš širdies. Tada Madridas, Milanas...“

Apie atmosferą apytuštėse tribūnose: „Man tai daug blogiau, nes girdisi viskas, ką aš pasakau (juokiasi). Kai salė tuščia, viskas girdisi, aš nebegaliu rėkauti per minutės pertraukėles. Treneriams jau seniai nėra pagarbos, tai sakiau ir anksčiau. Mums padėtis nedėkinga, mes atrodome daug labiau bepročiai, nei iš tiesų esame.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų