Šaro „Fenerbahče“ sugrįžo į pergalių kelią – sudorojo vienus iš lyderių

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ (14-9) atsitiesė po skaudžios nesėkmės praėjusią savaitę Kaune. Turkijos klubas namuose užtikrintai 88:75 (21:25, 31:22, 19:9, 17:19) susitvarkė su pirmajame Eurolygos trejete esančiu Bolonijos „Virtus“ (15-8).
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Traumų iškamuotą „Fenerbahče“ komandą nuo pirmųjų minučių į priekį vedė Johnathanas Motley. Vieną geriausių sezono mačą žaidęs amerikietis jau per pirmąjį kėlinį pelnė 14 taškų, o įpusėjus mačui buvo surinkęs net 19.

„Nemanau, kad galėjau žaisti dar geriau“, – per trumpą interviu po dviejų kėlinių savo žaidimu gerėjosi pats Šaro auklėtinis.

Nepaisant galingo aukštaūgio žaidimo, „Virtus“ laimėjo pirmąjį kėlinį 25:21 ir turėjo 9 taškų pranašumą antrojo pradžioje (30:21), bet „Fenerbahče“ šovė į priekį spurtuodama 14:3.

Įpusėjus mačui turkų komandos pranašumas siekė 5 taškus – 52:47.

Pasijusti laisviau Stambulo ekipa galėjo po ilgosios pertraukos. Trečiąjį kėlinį „Fenerbahče“ pradėjo galinga atkarpa 19:6, po kurios skirtumas tarp komandų tapo neabejotinu – 71:53.

„Virtus“ į tai sugebėjo atsakyti atkarpa 12:2 ir vėl priartėti iki vienženklio atsilikimo (65:73), bet atkurti intrigos italai nesugebėjo – patirtas pralaimėjimas 75:88.

Stambulo ekipa sugebėjo „Virtus“ atsirevanšuoti didesniu skirtumu nei pralaimėjo pirmojo rato rungtynes (79:87).

„Fenerbahče“ šiame susitikime vertėsi be krūvos traumuotų žaidėjų – Nigelo Hayeso-Daviso, Dyshawno Pierre'o, Nathano Sestinos, Tariko Biberovičiaus ir Metecano Birseno, jau nekalbant apie visą sezoną užribyje esantį įžaidėją Raulį Neto.

Tiesa, Š.Jasikevičiaus komandoje debiutavo prieš kelias dienas komandą papildęs Amine'as Noua, kuris pataikė visus metimus (3/3 dvit., 1/1 trit.), pelnė 9 taškus ir surinko 10 naudingumo balų per 21 minutę.

Nugalėtojų gretose spindėjo J.Motley – jis pelnė 23 taškus (9/11 dvit., 5/7 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir surinko 29 naudingumo balus.

„Fenerbahče“ pergalių skaičiumi pasivijo Atėnų „Panathinaikos“ (14-8), o nuo „Virtus“ ir „Barcelona“ (15-7) Šaro ekipa atsilieka jau tik vienu laimėjimu.

„Fenerbahče“: Johnathanas Motley 23 (9/11 dvit., 11 atk. kam., 29 naud. bal.), Scottie Wilbekinas 15 (3/12 trit., 6 rez. perd.), Marko Guduričius 10.

„Virtus“: Iffe Lundbergas 17, Awudu Abassas 12, Danielis Hackettas ir Isaia Cordinier po 11.