2020 12 16

Šaro ir Kurčio pasimatyme – N.Mirotičiaus sezono rekordai ir „Barcos“ triumfas

Eurolygoje šį vakarą įvyko vienintelių Lietuvos trenerių akistata – Šarūnas Jasikevičius netiesioginėje akistatoje varžėsi su Rimu Kurtinaičiu. Pergalę iškovojo namuose žaidusi Šaro vadovaujama „Barcelona“ (11-3) – vieni turnyro lyderių 87:74 (32:25, 19:16, 18:12, 18:21) įveikė R.Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities „Chimki“ (2-12), kuri išlieka paskutinėje Eurolygos vietoje.

Į eilinę pergalę katalonus vedė monstriškas rungtynes sužaidęs Nikola Mirotičius.

Brangiausias Eurolygos krepšininkas per 24 minutes spėjo sumesti 24 taškus (7/8 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 34 naudingumo balus.

Tiek daug taškų ir naudingumo balų šį sezoną juodkalnietis, atstovaujantis Ispanijos rinktinei, dar nebuvo surinkęs. Ankstesni jo sezono rekordai buvo 23 taškai ir 31 naudingumo balas.

Rungtynės prasidėjo beprotišku puolimu – pirmąjį kėlinį „Barca“ laimėjo 32:25, o didžiąją dalį susitikimo katalonai laikė stabilų, maždaug 7-13 taškų pranašumą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Barca“ turėjo rekordinę 17 taškų persvarą (72:55), bet 9 taškus be atsako pelnę svečiai dar bandė atkurti intrigą (64:72).

Visgi pavojų pajutę Šaro kariai greitai susiėmė. Taškų jie nepraleido beveik keturias minutes, o patys juos rinko bent kas antroje atakoje bei po kosminio Cory Higginso tritaškio paskutinę atakos sekundę susigrąžino solidų pranašumą – 81:64.

Tai buvo penktoji Šaro ir Kurčio tarpusavio akistata Eurolygoje ir antroji Š.Jasikevičiaus pergalė. Ankstesnės trenerių dvikovos vyko Šarui dar vadovaujant Kauno „Žalgirio“ ekipai.

„Barca“ po šios pergalės pavijo Maskvos CSKA ir dalijasi 1-2 vietas Eurolygoje. Savo ruožtu R.Kurtinaičio auklėtiniai pralaimėjo jau šeštą kartą iš eilės.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 24 (9/11 metimai, 34 naud. bal.), Cory Higginsas 20 (8/8 baud., 27 naud. bal.), Alexas Abrinesas 13, Pierre'as Oriola 10.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 22 (5/12 trit., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 27 naud. bal.), Jordanas Mickey ir Sergejus Karasiovas po 13.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant