Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio.
Šarūnui Jasikevičiui įstrigo keistas, bet malonus „Barcos“ užrašas ant marškinėlių dar tada, kai jis pirmą kartą pamatė šią komandą per televizorių 1985-aisiais, Taurių taurės finale su „Žalgiriu“ Grenoblyje.
Kad „Barcelona“ yra geriausias jam galėjęs nutikti dalykas, jis suprato vos tik iš Sidnėjaus olimpinių žaidynių su bronzos medaliu ant kaklo nusileidęs El Prato oro uoste 2000-ųjų vasarą.
„Barcelona“ Šarui priminė kaip atskirą valstybę, kurią iki šiandien dievina visa Jasikevičių šeima.
15min šaltinių teigimu, Šarūno Jasikevičiaus vizijoje „Barcelona“ ilgą laiką buvo vienintelis klubas, į kurį jis ketino keltis po „Žalgirio“.
Anksčiau ar vėliau – šioje tarsi užkoduotoje meilės istorijoje tebuvo laiko klausimas. Aktualus jis ir dabar, prieš galutinį Šaro atsakymą dėl karjeros tęsinio.
15min šaltiniai sufleruoja, kad Šaras šią akimirką linksta prie „Fenerbahče“ pasiūlymo. „Fenerbahče“ Š.Jasikevičiui siūlo galimybę treniruoti Eurolygos grandą 2-3 metus, bet tai atitolintų jo svajonių scenarijų. Turbūt neatsitiktinai jis dar nepriėmė galutinio sprendimo iki Ispanijos čempionato finalo. Būtent antradienio vakarą 21 val. Lietuvos laiku Valensijoje dėl ACB titulo susikaus „Barcelona“ ir Vitorijos „Baskonia“.
Nors gauti darbą Barselonoje Š.Jasikevičiui būtų realiau 2021-ųjų vasarą, anot šaltinių, pokyčiai katalonų organizacijoje galimi dar šiais metais.
Kaip pasakoja katalonai, daugiausiai ne dėl prastų rezultatų (jeigu nusileis ir baskams, per 40 mln. eurų biudžetą surinkusi „Barca“ šį sezoną liks be pagrindinių trofėjų – Karaliaus taurės ir Ispanijos čempionų titulo), bet trenerio Svetislavo Pešičiaus charakterio.
70-metis specialistas neturi jokio palaikymo rūbinėje, o jo užnugarį pastaraisiais metais saugojo jam artimas visos „Barcelona“ sporto organizacijos prezidentas Josepas Maria Bartomeu. Tačiau kaip pasakoja šaltiniai Barselonoje, nepasitenkinimas S.Pešičiaus vadovavimo metodais, kurie peržengia krepšinio trenerio pareigybes, didėja ir „Barcos“ vadovų kabinete. Esą būtent dėl to pralaimėjus ACB finalą, „Barcelona“ gali imtis pokyčių.
Kaip pasakoja ispanai, J.M.Bartomeu nori užbaigti savo vadovavimą laikotarpį pergalingai.
57-erių katalonas vadovauja 10 skirtingų sporto departamentų, bet didžiausią silpnybę jis jaučia krepšiniui, su kuriuo užaugo kaip asmenybė ir vadovas. Tad jam turėjo būti ypač skaudu, kad jo kadencijos metais „Barcelona“ krepšininkai tik kartą laimėjo Ispanijos čempionatą ir užleido sostą Madrido „Real“. Nuo 2014-ųjų jie dar nė karto nelaimėjo Eurolygos. Nepaisant visų investicijų, „Barcelona“ iškrito iš uždaro Eurolygos finalo ketverto klubo.
Dėl to J.M.Bartomeu atsuko auksinį kranelį, kuriuo į krepšinio ir futbolo klubus sutekėjo milijonai. Pirmą kartą „Barcos“ krepšinio komandos istorijoje jos biudžetas viršijo 40 mln. eurų.
Bet pergalės taip greitai neatplaukė į Barseloną kaip pinigai. Sezoną Eurolygoje nunešė COVID-19 protrūkis, o pirmojo didžiojo sezono trofėjaus J.M.Bartomeu dar laukia antradienio vakarą Valensijoje. Tuo tarpu „Barcelona“ futbolininkai dar bando pasiekti trofėjus Ispanijos lygoje ir Čempionų lygoje, bet katalonams tą padaryti bus nelengva.
J.M.Bartomeu reikia pateisinti išleistus milijonus, o Šarūno Jasikevičiaus pakvietimas į krepšinio klubą ir pataisytų ne kaip Barselonoje vertinamo prezidento reputaciją prieš didžiulę sirgalių bendruomenę, ir padidintų šansus pasiekti užsibrėžtus tikslus krepšinio arenose.
Tiesa, vien S.Pešičiaus pasitraukimas neuždegtų žalios šviesos Š.Jasikevičiaus skrydžiui į Barseloną.
Ne veltui 2018-ųjų interviu „El Mundo Deportivo“ Šaras užsiminė, kad jam, kaip treneriui, labai svarbi visa klubo struktūra, abipusis vadovų ir trenerio pasitikėjimas ir kryptingas darbas pagal trenerio viziją. Sprendžiant iš keletą metų nenusisekusių pirminių pokalbių su katalonais, tas tarpusavio ryšys su dabartine „Barcos“ administracija taip ir neužsimezgė.
„Aš nenoriu pasirašinėti žaidėjų su politikais, daktarais ar advokatais. Aš noriu dirbti su krepšinio žmonėmis“, – prieš dvejus metus „El Mundo Deportivo“ sakė Šaras.
Ar per tuos metus situacija galėjo pasikeisti? Didelis klausimas. Bet Šaro žvilgsnis į Barselonos pusę sufleruoja, kad vilties yra.
Vis dėlto realiausia, kad Š.Jasikevičius turėtų daugiausiai šansų tapti „Barcos“ vyr. treneriu 2021-ųjų vasarą.
Kitąmet baigsis S.Pešičiaus sutartis, o jį rėmęs J.M.Bartomeu bus pakeistas naujo „Barcelona“ organizacijos prezidento rinkimuose. Labai tikėtina, kad nauji vadovai neatsispirs populiariam ir efektyviam sprendimui galiausiai sugrąžinti Šarą į Barseloną.
Aišku, į šią poziciją po metų gali pretenduoti ir Željko Obradovičius, o tai yra dar viena priežastis, skatinanti lietuvį nebelaukti svajonės išsipildymo ir pradėti naują etapą Stambule, nes garantijų gauti tą poziciją Barselonoje nėra.
15min šaltiniai sufleravo, kad jeigu ne „Barca“, tai „Fenerbahče“. Bet Šarūnas Jasikevičius yra sunkiai didelius sprendimus priimantis žmogus. Visai kaip ruošdamas žaidimo planą, jis įvertina kiekvieną smulkmeną, savo situacijos stiprybes ir priešininko silpnybes, o „Žalgirio“ teikiami privalumai atstoja tą didžiulį finansinį klubų skirtumą.
Šioje pasirinkimo kryžkelėje Šaras turės kažką paaukoti. Visišką kontrolę, pasitikėjimą, veiksmų bei kūrybos laisvę „Žalgiryje“ ir atidėtą Barselonos svajonę pasirinkdamas Turkiją, arba jo vertę atitinkantį solidų atlygį, kur kas geresnius įrankius laimėti Eurolygą ir karjeros žingsnį į priekį „Fenerbahče“ ekipoje pasirinkdamas Kauną.
Kaip analizuodamas varžovus mėgdavo sakyti Šaras, kažkur reikės rizikuoti, o kažką teks atiduoti. Rizika ir praradimai neišvengiami ir šiame Šarūno Jasikevičiaus pasirinkime.