Šaras griebėsi už galvos – Nemuno saloje šėlo A.Trinchieri ir „Žalgiris“

Stambulo „Fenerbahče“ (13-9) žaidimą pagerinęs Šarūnas Jasikevičius į Kauną atsivežė trijų pergalių seriją, tačiau į Turkiją grįš tuščiomis.

Andrea Trinchieri vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ (8-14) skėlė antausį favoritais laikytiems varžovams – 98:75 (20:14, 23:21, 23:20, 32:20).

Vėl sausakimšų tribūnų palaikomi šeimininkai, vis dar toli atsiliekantys nuo Eurolygos įkrintamųjų, svečius į nokdauną pasiuntė nuo pat pirmųjų minučių (12:0).

Š.Jasikevičius skėsčiojo rankomis, mosikavo ir plūdo savo auklėtinius, bet „Žalgiris“ kontroliavo situaciją aikštėje.

Svečiai keliskart priartėjo iki 6 taškų, bet šeimininkai greitai rasdavo būdų vėl pabėgti į priekį.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Šarūno Jasikevičiaus emocijos

„Fenerbahče“ klubas „Žalgirio“ arenoje nelaimi nuo 2019 metų.

Fantastišką mačą prieš „Fenerbahče“ klubą vėl sužaidė Laurynas Birutis, pagerinęs asmeninius naudingumo balų (28) ir atkovotų kamuolių (10) rekordus Eurolygoje.

„Žalgirio“ vidurio puolėjas pridėjo ir 16 pelnytų taškų, pataikęs net 8 dvitaškius iš 9-ių, o krepšį sėkmingai atakavęs ir iš tolimesnio atstumo metimais viena ranka.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Laurynas Birutis

Dar vieną puikų mačą sužaidė ir „Žalgirio“ lyderis Keenanas Evansas – 21 taškas (3/5 trit.), 7 rezultatyvūs perdavimai, 26 naudingumo balai.

Svečius gelbėti bandė 6 tritaškius (iš 11) įmetęs Scottie Wilbekinas, surinkęs 22 taškus ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Drąsiai puolęs ir agresyviai besigynęs „Žalgiris“ atliko net 25 rezultatyvius perdavimus, pataikė 52,6 proc. (10/19) tritaškių, o labiausiai kentėjo dėl „Fenerbahče“ atkovotų kamuolių puolime (17).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 21 (3/5 trit., 7 rez. perd., 26 naud. bal.), Laurynas Birutis 16 (8/9 dvit., 10 atk. kam., 28 naud. bal.), Brady Manekas 14 (3/5 trit., 3 per. kam.), Rolandas Šmitas 12 (2/3 trit.), Arnas Butkevičius 9, Lukas Lekavičius 8.

„Fenerbahce“: Scottie Wilbekinas 22 (6/11 trit., 6 rez. perd.), Johnathanas Motley 15, Tyleris Dorsey (1/5 trit.) ir Marko Guduričius – po 7.

Kitas rungtynes Eurolygoje A.Trinchieri auklėtiniai žais sausio 26-ąją išvykoje su Belgrado „Partizan“ klubu.

Būtent „Partizan“ šiuo metu užima 10-ąją vietą – paskutinę, norint patekti į Eurolygos įkrintamąsias. „Žalgiris“ nuo Belgrado klubo atsilieka 3 laimėjimais, o „Partizan“ dar turi ir vieną mačą atsargoje.

Standings provided by Sofascore

Rungtynių eiga

40 min. Viskas! „Žalgiris“ sužaidžia geriausią sezono mačą ir švenčia įspūdingą pergalę (98:75).

39 min. K.Evansas duria du tritaškius ir viskas šįvakar jau aišku (92:75).

36 min. A.Butkevičius greitajame puolime verčia taškus, sudėtingą dvitaškį prideda K.Evansas, o „Žalgiris“ artėja prie pergalės (86:70).

34 min. S.Wilbekinas įskraidina jau 6 tritaškį... (75:64). Laimei, tuo pačiu atsako R.Šmitas (78:64).

32 min. Dar vienas B.Maneko tolimas šūvis, o S.Wilbekinas už ginčus su teisėjais sulaukia techninės pražangos (75:58).

31 min. B.Manekas meta ir pataiko iš toli laisvas, o Š.Jasikevičiaus demonstratyviai skėsčioja rankomis (69:55).

Trečias kėlinys

30 min. Š.Jasikevičiaus košmaras – traumą patiria ir D.Pierre'as, dar vienas puolėjas. Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ priekyje 66:55.

29 min. „Fenerbahče“ puolime ima jau 15 kamuolį. Net po savuoju krepšiu turkai jų atkovoję mažiau (12). Svečiai mažina skirtumą (64:53).

26 min. L.Birutis toliau dominuoja prieš J.Motley, firminį dvitaškį nuo vienos kojos įmeta L.Lekavičius ir „Žalgiris“ vėl bėga (56:40).

23 min. „Žalgiris“ ir toliau kenčia dėl varžovų imamų kamuolių puolime. „Fenerbahče“ jau susikūrė net 13 antrųjų šansų (45:37).

22 min. E.Ulanovas, jau pašokęs į orą, perduoda kamuolį L.Biručiui ir šis pelno lengvus taškus iš po krepšio (45:35).

Antras kėlinys

20 min. A.Butkevičiaus tritaškis labai aukšta trajektorija (43:32). Deja, tuo pačiu atsako ir S.Wilbekinas... (43:35).

17 min. „Fenerbahče“ ima jau 8 kamuolį puolime, o S.Wilbekinas prisitaiko – duria jau trečią tritaškį. Skirtumas tirpsta (34:27).

15 min. O K.Evansas kitoje pusėje paskutinę atakos sekundę smeigia tritaškį nuo lentos. „Žalgiris“ pirmauja dvigubai (32:16).

13 min. „Fenerbahče“ kol kas tranko lanką – įmetė vos 2 metimus iš 17.

12 min. E.Sumnerio ir L.Biručio ataka žemė-oras, tritaškį prideda R.Šmitas ir „Žalgiris“ vėl rūksta į priekį (27:14).

Pirmas kėlinys

10 min. Svečiai taškus renka baudų metimais. Jų pataikė 10/12. „Žalgiris“ – 8/8. Šeimininkai pirmauja 20:14. Paskutinei „Žalgirio“ atakai lieka 7 sek. L.Lekavičius paleidžia greitą tolimą tritaškį ir gauna velnių nuo A.Trinchieri.

7 min. „Žalgiris“ ima klysti – pameta jau 4 kamuolį. Laimei, „Fenerbahče“ puolimas kol kas stringa. Į aikštę žengia R.Šmitas, prieš kelias minutes nuo suolo kilo ir pasveikęs A.Butkevičius.

5 min. Pirmąjį svečių tašką pelno tik 1 baudos metimą pataikantis J.Motley (12:1).

3 min. „Fenerbahče“ ir toliau nepataiko, o po dar vieno L.Biručio dvitaškio Š.Jasikevičius nebelaukia – stabdo „Žalgirio“ spurtą paprašydamas minutės pertraukėlės (10:0).

2 min. Puiki „Žalgirio“ pradžia. B.Manekas ir E.Ulanovas duria po tritaškį, o L.Birutis prideda dvitaškį (8:0).

Rungtynės prasideda tylos minute, skirta pagerti D.Milojevičių, po širdies smūgio staiga mirusiam „Golden State Warriors" treneriui asistentui.

„Žalgirio“ starto penketas: K.Evansas, E.Sumneris, E.Ulanovas, B.Manekas ir L.Birutis.

Turkijos klubas į Kauną atsivežė trijų pergalių seriją Eurolygoje.

Tiesa, į kovą su „Žalgiriu“ svečiai stos ne stipriausios sudėties – iškrito net trys panašios pozicijos krepšininkai: prie jau anksčiau susižeidusio buvusio žalgiriečio Nigelio Hayeso-Daviso prisijungė Tarikas Biberovičius ir Nathanas Sestina.

„Žalgirio“ gretose į rikiuotę sugrįžo pasveikęs Arnas Butkevičius, o vienintelis klaustukas – dėl čiurną kryptelėjusio latvio Rolando Šmito.

Į Kauną sugrįžęs Š.Jasikevičius pabrėžė, kad „Žalgirio“ žaidimas pasikeitė vairą iš Kazio Maksvyčio perėmus A.Trinchieri.

„Jei žvelgtume tik į krepšinio dalykus, mes neturime daug šansų, bet laukianti kova bus ne tik apie krepšinį. Mūsų vėl laukia sausakimša arena, tad bandysime peržengti savo galimybių ribas“, – žadėjo A.Trinchieri.

„Žalgiris“ Eurolygoje šiuo metu žengia 16-as, o „Fenerbahče“ dalinasi 4–5 pozicijas.