2023 12 15

Sėkmingas debiutas: gerai pažįstamas amerikietis tempė Šarą į pirmą pergalę Stambule

Šarūnas Jasikevičius pergalingai debiutavo prie Stambulo „Fenerbahče“ (7-7) komandos vairo. Lietuvio treniruojamas Turkijos klubas namuose 86:74 (24:21, 22:24, 22:12, 18:18) nugalėjo „Monaco“ (8-6) komandą.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš susitikimą treneris iš Lietuvos buvo sutiktas plojimais.

Trečiajame kėlinyje „Fenerbahče“ surengė spurtą 12:2 ir padidino skirtumą iki dviženklio (42:30).

Tiesa, ant geros bangos naujiesiems Šaro auklėtiniams išsilaikyti ilgiau nepavyko – iniciatyvos ėmęsis Mike'as Jamesas truktelėjo į priekį svečius ir prieš pertrauką Stambulo komandos pranašumas susitraukė iki vieno taško (46:45).

Trečiajame kėlinyje „Fenerbahče“ vėl sugebėjo surengti sėkmingesnę atkarpą, dviženklis pranašumas buvo atstatytas. Lemiamo ketvirčio metu šeimininkams gerai sekėsi kontroliuoti rungtynes ir laikytis nuo „Monaco“ saugiu atstumu.

Likus žaisti dvi minute Scottie Wilbekinas pataikė akrobatinį dvitaškį paskutinę atakos laiko sekundę, o jau kitoje atakoje Sertačas Šanli smeigė tolimą dūrį ir „Fenerbahče“ bėgo pirmyn 82:70.

Tai buvo lemiamas smūgis Monako komandai – „Fenerbahče“ šventė pergalę.

Anksčiau Kaune ir Barselonoje Šaro treniruotas Nigelas Hayesas-Davisas pelnė 23 taškus (5/11 dvit., 2/6 trit., 7/7 baud. met.) nugalėtojams.

Net 34 minutes rungtyniavęs amerikietis atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, gavo bloką, 3 kartus prasižengė ir provokavo 7 varžovų pražangas. Jo kraityje – 25 naudingumo balai.

Mike'as Jamesas pralaimėjusiems surinko 24 taškus.

Donatas Motiejūnas per 24 minutes pelnė 8 taškus (3/4 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, po kartą suklydo ir prasižengė bei išprovokavo 3 varžovų nuobaudas. Lietuvis surinko 8 naudingumo balus.

Ilgai plušti treniruotėse Š.Jasikevičius su naujaisiais auklėtiniais negalės – jau sekmadienį „Fenerbahče“ namuose Turkijos lygos rungtynėse susitiks su Ankaros „Turk Telekom“ ekipa.

Š.Jasikevičius tik dieną prieš debiutines rungtynes buvo oficialiai pristatytas kaip „Fenerbahče“ vairininkas. Jis ketvirtadienį privačiu lėktuvu leidosi Stambule ir su naująja komanda surengė treniruotę.

Į trenerių štabą Šaras pasikvietė jau penkmetį drauge besidarbavusį Tomą Masiulį.

„Fenerbahče“: N.Hayesas-Davisas 23, S.Wilbekinas 13 (1/6 trit., 5 rez. perd.), M.Guduričius 10, S.Šanli 9 (7 atk. kam.), N.Calathesas (10 atk. kam.) ir Y.Madaras po 7.

„Monaco“: M.Jamesas 24, E.Okobo 14, D.Motiejūnas 8.