Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

Iš gilios duobės lipęs „Žalgiris“ septintą kartą iš eilės nusileido „Olympiakos“

Košmariškai rungtynes pradėjęs, o per likusį laiką varžovus gaudęs, bet nepagavęs Kauno „Žalgiris“ (1-1) patyrė pirmąjį pralaimėjimą šio sezono Eurolygoje. Andrea Trinchieri auklėtiniai svečiuose 68:74 (6:21, 18:14, 19:17, 25:22) nusileido vieniems turnyro favoritų Pirėjo „Olympiakos“ (1-1) žaidėjams.

Tai jau septintasis iš eilės „Žalgirio“ pralaimėjimas prieš „Olympiakos“. Pastarąjį kartą kauniečiai graikus nugalėjo dar 2021 m. sausį.

7 iš eilės pralaimėjimai yra ilgiausia serija tarp visų „Žalgirio“ oponentų pajėgiausiame žemyno turnyre.

Praėjusią savaitę „Barcelona“ namuose patiesę, bet vietiniame fronte prieš Vilniaus „Rytą“ neatsilaikę kauniečiai labai blogai pradėjo susitikimą ir per pirmąjį kėlinį suklydo 6 kartus, pataikė tik 3 metimus iš 17 ir atsiliko net 6:21 po pirmųjų 10 žaidimo minučių. Žalgiriečių bendras naudingumo koeficientas per pirmąjį kėlinį buvo -8 balai.

Beveik įpusėjus antrajam kėliniui „Žalgiris“ dar buvo pelnęs tik 7 taškus, o „Olympiakos“ pirmavo rekordiškai (25:7).

Bet per likusį rungtynių laiką svečiai iš Lietuvos sugebėjo atkurti intrigą ir atsidurti netoli sensacingos pergalės.

Net 19 varžovų klaidų išprovokavęs „Žalgiris“ pamažu švelnino varžovų skirtumą, o ketvirtajame kėlinyje po trijų Deivido Sirvydžio tritaškių ir Sylvaino Francisco taiklių metimų atsidūrė per vieną metimą nuo graikų – 65:67.

Vis dėlto varžovus į priekį patempė puikias rungtynes sužaidęs Saša Vezenkovas, o dar pakurstyti intrigą galėjęs Dovydas Giedraitis nepataikė ir „Olympiakos“ išsaugojo pergalę.

zalgiris.lt nuotr./Dovydas Giedraitis

„Žalgiris“ šiose rungtynėse atakavo klaikiu 31 proc. taiklumu – pataikė tik 14 dvitaškių iš 35 ir 8 tritaškius iš 35. Kauniečiams padėjo net 18 puolime atkovotų kamuolių ir tik penkios per paskutinius tris kėlinius padarytos klaidos.

Pravertė ir pačių „Olympiakos“ žaidėjų dovanos – graikai įmetė tik 28 baudas iš 43. Tiesa, nežibėjo ir „Žalgiris“ – 16 iš 25.

Lietuvos komandos gretose rezultatyviausiai žaidė ekipos naujokas D.Sirvydis. Jis prametė pirmus septynis tritaškius, bet neprarado tikėjimo savimi ir susitikimą užbaigė su 17 taškų (2/3 dvit., 3/10 trit., 4/7 baud.), 4 atkovotais kamuoliais ir 14 naudingumo balų.

Antroje rungtynių pusėje įsižaidęs S.Francisco pelnė 13 taškų (1/3 dvit., 2/8 trit., 5/7 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 14 efektyvumo balų.

zalgiris.lt nuotr./Sylvainas Francisco

Labai nesėkmingai rungtynės susiklostė dviem „Žalgirio“ naujokas. Tyrone'as Wallace'as prametė 4 metimus iš 5, suklydo 4 sykius ir surinkęs net -8 naudingumo balus per pirmąją rungtynių pusę, antroje į aikštę nebežengė.

zalgiris.lt nuotr./Tyrone'as Wallace'as

Mattas Mitchellas prametė visus tris metimus ir su -4 naudingumo balais po ilgosios pertraukos taip pat į aikštę nebeišėjo.

Ateinančią savaitę „Žalgirio“ lauks dvigubas itališkasis iššūkis. Antradienį kauniečiai Bolonijoje žais su „Virtus“, ketvirtadienį – Milane su „Olimpia“.

„Olympiakos“: Saša Vezenkovas 17 (11/13 baud., 11 atk. kam., 30 naud. bal.), Evanas Fournier 15, Nigelas Williamsas-Gossas 9.

„Žalgiris“: Deividas Sirvydis 17 (3/10 trit.), Sylvainas Francisco 13 (2/8 trit., 6 rez. perd.), Dovydas Giedraitis 9, Alenas Smailagičius 7, Ignas Brazdeikis 5, Laurynas Birutis ir Edgaras Ulanovas po 4, Lukas Lekavičius ir Bryantas Dunstonas (6 atk. kam.) po 3, Tyrone'as 2 Wallace'as (1/5 met., 4 kld., -8 naud. bal.), Arnas Butkevičius 1, Mattas Mitchellas 0.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 74:68

40 min. D.Giedraitis, deja, nepataiko, o kamuolį nusiėmęs S.Vezenkovas baudomis turbūt jau uždaro rungtynių nugalėtojo klausimą (72:66).

39 min. S.Francisco pataiko tik vieną baudą (70:66).

39 min. Situacija galėjo komplikuotis: D.Sirvydžiui skirta nesportinė pražanga. Po peržiūros nuobauda sušvelninta, bet K.Papanikolaou vis tiek tolina savo komandą (70:65).

39 min. Klasiškas S.Vezenkovo epizodas – taškai su A.Butkevičiaus pražanga (69:65).

39 min. S.Francisco pataiko tritaškį (67:65).

39 min. F.Petruševas, atrodė, pelnė taškus su pražanga, bet teisėjai peržiūri epizodą ir skiria pražangą pačiam serbui. Vilčių dar yra (67:62).

38 min. L.Birutis dar artina „Žalgirį“ (65:61).

38 min. Trečias iš eilės D.Sirvydžio tikslus metimas! Intriga gyva – 64:59.

37 min. Čiukšt ir dar vienas D.Sirvydžio tolimas šūvis (64:56).

36 min. D.Sirvydis aštuntuoju bandymu pagaliau pataiko tritaškį (61:53).

36 min. Vaizdas nesikeičia: „Žalgiris“ nepataiko svarbių tritaškių, o skirtumas išlieka panašus (61:50).

33 min. „Žalgirio“ gynybą baudžia ir K.Papanikolaou (58:48).

32 min. A.Smailagičius nepataiko laisvas, o L.Vildoza neklysta (55:46).

31 min. S.Francisco, kaip ir prieš savaitę, ketvirtame kėlinyje atgyja (52:46).

III kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 52:43

30 min. A.Smailagičius beveik su sirena pataiko metimą, o prieš paskutinį kėlinį intriga išlieka.

30 min. Po 138 dienų ant parketo grįžęs Moustapha Fall'is verčia taškus su pražanga, o E.Fournier nusiima kamuolį po netaiklios baudos (52:41).

29 min. Pirmą kartą nuo pirmo kėlinio vidurio skirtumas menksta iki vienženklio (48:41).

28 min. Baudų metimais žalgiriečiai artėja (48:38).

27 min. A.Trinchieri skėsčioja rankomis ir prašo pertraukėlės, nes „Žalgiriui“ nepavyksta surengti spurto ir artėti prie oponentų (47:33).

25 min. E.Fournier tampa problema „Žalgiriui“. Buvusi NBA žvaigždė turi jau 12 taškų (44:31).

25 min. „Žalgiriui“ laikytis leidžia įspūdinga kova po krepšiu – puolime nusiimta jau 16 kamuolių. Bet metimai ir toliau nekrenta (42:29).

22 min. E.Fournier ir D.Giedraitis keičiasi tritaškiais (38:27).

II kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 35:24

„Žalgirio“ gretose su 5 taškais rezultatyviausias A.Smailagičius, bet net penki žaidėjai turi minusinį naudingumo koeficientą, tarp jų – T.Wallace'as su -8 ir visus penkis tritaškius prametęs D.Sirvydis su -5.

20 min. „Žalgiris“ stabilizavo padėtį ir ėmė stabiliau rinkti taškus, o „Olympiakos“ irgi neišvengė klaidų. Bet padėtis išlieka sudėtinga.

18 min. D.Giedraitis vėl randa plyšį, bet „Oly“ laiko pranašumą savo rankose (35:21).

17 min. S.Francisco 2+1 (33:18).

17 min. Pozityvesnę atkarpą vėl keičia niūri – N.Williamsas-Gossas sugrąžina savo komandai rekordinę persvarą (33:15).

16 min. Daug kritikuotas serbas pelno 5 taškus iš eilės ir Pirėjuje jau smagiau (27:15).

15 min. Tolimą metimą pataiko ir A.Smailagičius (27:13).

14 min. L.Lekavičius šveičia tritaškį (25:10).

14 min. 3 iš 20 metimų, o taškų perpus mažiau nei sužaistų minučių (25:7).

13 min. Žalgiriečiai klysta net ir prie baudų linijos – įkrenta tik viena iš trijų (23:7).

12 min. Vaizdas negerėja (23:6).

I kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 21:6

10 min. Šį kėlinį norėsis kuo greičiau užmiršti: „Žalgiris“ suklydo 6 kartus, pataikė tik 3 metimus iš 17 ir turi jau 15 taškų deficitą. Per pirmąsias 10 minučių žalgiriečiai surinko -8 naudingumo balus. Tikras košmaras.

9 min. D.Sirvydis kelis sykius prameta laisvas, o skirtumas jau dviženklis (16:6).

7 min. Per kančias taškus renkantį „Žalgirį“ timpteli E.Ulanovas (12:6).

6 min. Gražus I.Brazdeikio metimas dešine ranka (8:4).

4 min. Pirmi svečių taškai – juos pelnė D.Giedraitis (4:2).

4 min. Keturios klaidos ir trys netaiklūs metimai – štai toks „Žalgirio“ startas (4:0).

3 min. Tik dabar pirmieji rungtynių taškai – juos pelnė Evanas Fournier (2:0).

zalgiris.lt nuotr./Eurolyga: „Olympiakos“ – „Žalgiris“

1 min. Komandos keičiasi klaidomis, o „Žalgiris“ užsidirbo net dvi pražangas puolime (0:0).

„Žalgirio“ starto penketas: Tyrone'as Wallace'as, Dovydas Giedraitis, Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius, Laurynas Birutis.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant