Naujo formato Eurolygoje, skaičiuojamoje nuo 2016–2017 metų sezono, tokio konkurencingumo tarp ekipų dar nėra buvę. Stipriausiame Senojo žemyno turnyre sužaisti jau 211 mačai, o skaičiai – daugiau nei aiškūs.
Lyginant su pastarųjų keturių sezonų rezultatais po 24 turų, atsirado balansas tarp ekipų pergalių namuose ir išvykose, išaugo krepšininkų pataikymo procentai, žaidžiama daugiau atkaklių mačų bei pratęsimų, o lenktynės dėl atkrintamųjų – rekordiškai atkaklios.
Nors COVID-19 pandemija atnešė įvairių apribojimų, Eurolygos žaidėjai ir komandos aikštelėje sirgaliams demonstruoja dar neregėto kovingumo batalijas.
Pirmiausia, išaugo išvykose žaidžiamų rungtynių pergalių procentas.
Pandemija išvaikė sirgalius iš arenų, o namų tvirtovėse šį sezoną iškovojama 54,1 proc. pergalių. Per praėjusius keturis sezonus šis skaičius svyravo tarp 63–66 proc.
Faktas tas, kad ekipoms triumfuoti svečiuose darosi vis lengviau.
Šį sezoną Eurolygos komandos demonstruoja įspūdingą pataikymą. Tikslą pasiekia 53,3 proc. dvitaškių, 37,7 proc. tritaškių bei 79,6 proc. baudų metimų.
Tai rekordiniai skaičiai, išskyrus dvitaškių realizaciją. Ji nežymiai nusileidžia nuo 2018–2019 metų sezono rodikliui (54 proc.).
Virš vidurkių šį sezoną atakuoja Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, vidutiniškai pataikantys 53,8 proc. dvitaškių, 42,7 proc. tritaškių ir 86 proc. baudų metimų.
Eurolygoje lyderiaujančiai komandai dar niekada nebuvo taip sunku rinkti pergales.
Pirmoje turnyro vietoje šiuo metu yra Šarūno Jasikevičiaus diriguojama „Barcelona“, kurios sąskaitoje – 17 pergalių ir 7 pralaimėjimai.
Tai 14,3 proc. daugiau pergalių, nei devintoje vietoje esančio „Žalgirio“ kišenėje (13-10).
Palyginimui, pastaruosius keturis sezonus pirmoji Eurolygos komanda turėjo 42, 38, 33 bei 25 proc. daugiau pergalių nei devintoje pozicijoje esanti ekipa.
Įtempti mūšiai atsispindi ne tik turnyrinėje lentelėje, bet ir rezultatuose.
Net 22,7 proc. visų rungtynių baigėsi pergalėmis vos per vieno metimo atotrūkį, t. y. 3 ar mažesniu taškų skirtumu.
Pastaruosius keturis sezonus, kai Eurolygoje žaidžiama pagal naują formatą, šis rodiklis svyravo nuo 14 iki 19,8 proc.
Ne vieną paskutinių sekundžių trilerį galėjo stebėti ir „Žalgirio“ sirgaliai, kai po Mariaus Grigonio ar Thomaso Walkupo metimų krito Miuncheno „Bayern“, „Valencia“ ir Pirėjo „Olympiakos“.
Žvelgiant į kitus skirtumas: net 33,6 proc. visų Eurolygos rungtynių baigėsi 5 ar mažesniu skirtumu, o 61,1 proc. dvikovų komandos laimėjo iki 10 taškų persvara.
Įdomu tai, jog 7,1 proc. visų mačų prireikė pratęsimų. Tai irgi didžiausias procentas naujo formato Eurolygoje.