Itališka Nemuno salos magija išblėso: „Žalgirį“ surakino „Olympiakos“

Su Andrea Trinchieri „Žalgiris“ (11-16) namuose dar nebuvo pralaimėjęs. Iki penktadienio vakaro, kuomet teko lukštenti pačią stipriausią gynybą visoje Eurolygoje. Lietuvos čempionams graikiškas Pirėjo „Olympiakos“ (16-11) riešutas galiausiai buvo per kietas – patirtas pralaimėjimas 76:95 (20:23, 19:18, 17:28, 20:26).
Keenan Evans
Keenan Evans / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sulig šiomis rungtynėmis nutrūko ideali A.Trinchieri serija „Žalgirio“ arenoje. Komandos vairą perėmęs italas Nemuno saloje buvo laimėjęs visas ketverias rungtynes.

Pirmoje rungtynių pusėje į priekį „Žalgirį“ tempė Keenanas Evansas ir Rolandas Šmitas. Latvis į pertrauką iškulniavo su 15 taškų, amerikietis buvo surinkęs 12. Abu kartu jie buvo pelnę gerokai daugiau nei pusę komandos taškų – 27 iš 39.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Keenan Evans

Per pertrauką „Oly“ pirmavo rezultatu 41:39, pirmojoje susitikimo pusėje nė vienos ekipos pranašumas neviršijo 6 taškų.

Prieš trečiąjį kelinį trumpą interviu davęs A.Trinchieri padarė tai, ko dažniausiai vengia – pasakojo apie konkrečius žaidėjus. Jis teigė, jog Edgaras Ulanovas, Brady Manekas ir Laurynas Birutis neranda ritmo ir šią problemą, teigė, norintis išspręsti.

Neatrodo, kad aštrūs žodžiai davė teigiamą impulsą. E.Ulanovas trečiojo kėlinio pirmoje pusėje pramigo varžovą gynyboje, B.Manekas toliau daužė lanką, o L.Birutis net savo legendinio floaterio nesugebėjo pataikyti. Visa tai lėmė, jog varžovų pranašumas didėjo iki rekordinio – 11 taškų (56:45).

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edgaras Ulanovas

A.Trinchieri, besibaigiant trečiajam kėliniui, dar gavo ir techninę pražangą už komentarus teisėjams. Jo auklėtiniai prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 13 taškų (56:69).

Ketvirtas kėlinys greitai tapo tik formalumu – jau pirmosiomis minutėmis „Oly“ įgijo 20 taškų pranašumą ir nugalėtojo klausimas buvo uždarytas.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

„Žalgiriui“ 18 taškų pelnė K.Evansas, R.Šmitas pridėjo 17, L.Lekavičius – 10.

Nugalėtojams Thomasas Walkupas pelnė 22 taškus ir išdalino 7 rezultatyvius perdavimus. Amerikietis surinko 25 naudingumo balus.

Šiose rungtynėse „Oly“ dar kartą pademonstravo, kokią galingą gynybą gali demonstruoti.

Mažiausiai taškų Eurolygoje praleidžianti komanda „Žalgirį“ paliko su 76 taškais, nors per pastarąsias ketverias Eurolygos rungtynes namuose A.Trinchieri auklėtiniai rinko vid. po 87,8. O štai varžovams „Žalgiris“ per šią atkarpą leido įmesti tik po 70,3, tačiau Pirėjo komanda penktadienį suvertė net 95.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais ketvirtadienį Belgrade su Tel Avivo „Maccabi“.

„Žalgiris“: K.Evansas 18 (1/4 trit.), R.Šmitas 17 (1/4 trit.), L.Lekavičius 10, K.Lukošiūnas (2/6 trit.) ir T.Dimša po 6, L.Birutis 5 (5 atk. kam.), B.Manekas ir E.Ulanovas (5 atk. kam.) po 4, E.Sumneris ir K.Hayesas po 3.

„Olympiakos“: Th.Walkupas 22 (7 rez. perd.), S.McKissicas 20, A.Petersas 16, M.Wrightas 11.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Olympiakos“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Olympiakos“

38 min. K.Lukošiūno tritaškis – 73:87.

37 min. Techniniai nesklandumai. Ne, ne tik „Žalgirio“ arenoje, bet ir arenoje. Teisėjai apie minutę buvo sustabdę rungtynes.

35 min. Sh.McKissicas tritaškiu didina skirtumą iki 20. Viskas.

32 min. Niūri kėlinio pradžia – pralaimime jau 18 taškų. Veikiausiai, rungtynės baigtos.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 56:69

30 min. Sėkmingesnė žaliai baltų atkarpa. Labai reikalingas buvo L.Lekavičiaus tritaškis.

Oooi kaip ne laiku techninę pražangą užsidirbo A.Trinchieri...

28 min. M.Wrightas siaučia trečiajame kėlinyje. Dar vienas jo dėjimas ir atsilikimas jau 15 taškų – 49:64.

27 min. B.Manekas taisė netaiklų metimą, netrukus veržėsi nuo pat tritaškio linijos. Bet to negana – apsiginti nepavyksta, skirtumas didėja. Atsilikimas tapęs dviženkliu – 49:60.

25 min. E.Ulanovas miega gynyboje, B.Manekas šaudo pro šalį, L.Birutis prasižengia. Ritmo toliau nėra, o atsilikimas – 45:54 – yra rekordinis šiandien.

23 min. Kėlinio pradžia vėl labai apylygė. R.Šmitas ką tik prasižengė trečią kartą, bet latvį palieka aikštėje A.Trinchieri. Atsilikimas kiek ūgteli – 44:49.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 39:41

20 min. Kėlinys baigėsi S.McKissico reidu ir dėjimu iš viršaus.

18 min. Na, žaliai baltas latvis šiandien tiesiog neįtikėtinas... Jis taiso ir netaiklų B.Maneko metimą – 35:37.

17 min. R.Šmitas nusiėmė kamuolį puolime ir pelnė taškus – 33:32.

16 min. K.Lukošiūnas Eurolygoje atsidaro tritaškiu! Deja, Iggy Brazdeikis kitoje aikštės pusėje renka 2+1. Atsilikimas minimalus – 31:32.

15 min. K.Evansas prašo pražangos po taiklaus tritaškio, bet arbitrai nereaguoja – 28:30.

14 min. Po greitos ir dėjimu pasibaigusios „Oly“ atakos A.Trinchieri prašo minutės pertraukėlės. Nors atkarpa nebloga, bet „Žalgiris“ atsilieka – 25:30.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Thomas Walkupas

13 min. ŠMITAS! Jau 11-asis jo taškas. Kaip grūda kamuolį iš viršaus puolėjas – 25:28.

12 min. R.Šmitas! Jo šou tęsiasi! Trys taškai – 23:23.

11 min. I.Brazdeikis pirmą kartą aikštėje šiandien. Beje, per pirmas 10 min. „Oly“ treneris G.Bartzokas neatliko nė vieno keitimo.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 20:23

10 min. Greita „Žalgirio“ ataka pasibaigė R.Šmito dėjimu iš viršaus, apsiginti nepavyko, bet ir vėl R.Šmitas rinko taškus. Šįkart nuo baudų linijos. Na, o trečioje atakoje latvis jau pataikė metimą iš po krepšio. Šeši jo taškai paeiliui – 20:21.

8 min. Ką tik nuo suolo pakilęs L.Lekavičius iškart baudžia varžovus tritaškiu – 14:17.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Laurynas Birutis

7 min. Th.Walkupas prasižengia prieš tritaškį paskutinę atakos sekundę metusį K.Evansą! Visos trys taiklios baudos – 11:15.

6 min. K.Evansas labai piktas dėl jam užfiksuotos pražangos. Pakartojimas aiškiai rodo, jog priežastį pykčiui amerikietis turi. Vis dėlto žalgiriečių deficitas vėl ūgteli – 6:12.

5 min. „Žalgirį“ gelbsti varžovų pražanga prieš K.Evansą paskutinę sekundę – 6:10.

4 min. Koooks nesavanaudiškas Th.Walkupas – jis bėgo vienas prieš krepšį greitoje atakoje, tačiau padavė kamuolį A.Petersui ir padovanojo šiam du taškus.

Atsilikimas auga – 4:8.

3 min. B.Manekas, gaila, nepataikė tritaškio, jam dvitaškiu atsako Th.Walkupas – 4:4.

1 min. K.Evansas atidaro dvitaškiu – 2:0.

„Žalgirio“ penketas: Keenanas Evansas, Edmondas Sumneris, Edgaras Ulanovas, Brady Manekas, Laurynas Birutis.