Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 10

Solidžią persvarą išbarsčiusi Šaro „Barcelona“ dramatiškai krito Stambule

Galingai startavusi ir greitai didžiulę persvarą susikrovusi Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ (18-10) galiausiai krito Stambule nuo „Fenerbahče“ (17-10) ekipos ir dvigubą savaitę Eurolygoje baigė be pergalių. Turkijos klubas namie triumfavo 81:73.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Uraganiniu puolimu rungtynes pradėjusi „Barca“ vos per 3 minutes įmetė 16 ir dominavo (6:16). Šaro auklėtiniai plėšė arenos šeimininkų tinklelius taikliais tolimais metimais – vienu metu buvo pataikę net 6 iš 7. Skirtumas toliau augo, kol pasiekė 17 taškų (13:30).

Tačiau tuomet svečių puolimas sustojo. „Fenerbahče“ rado priešnuodžių ir grįžo į rungtynes (37:38).

Ketvirto kėlinio pradžioje jau šeimininkai pirmavo 5 taškais (63:58). Užvirė kova taškas į tašką. Nikola Mirotičius tritaškiu grąžino pranašumą Barselonos ekipai (67:68), bet kitoje pusėje paskutinę atakos sekundę tolimą metimą įskraidino ir Scottie Wilbekinas (70:68).

Užsikūrusi „Fenerbahče“ pratęsė spurtą iki 8:0 ir pirmavo 75:68, kai nedidelę viltį likus pusantros minutės Šaro vyrams įpūtė tritaškį pataikęs Nicolas Laprovittola (75:71).

Tačiau „Fenerbahče“ pergalės iš savo rankų nepaleido ir ne tik atsirevanšavo „Barcelona“ ekipai už pralaimėjimą pirmajame rate (80:81), bet ir įgijo pranašumą tarpusavio dvikovose.

Visą trečią ir ketvirtą kėlinį ant atsarginių suolo praleidęs Rokas Jokubaitis iš viso žaidė tik 7 minutes, per kurias pelnė 2 taškus (0/1 dvit., 2/2 baud.), sugriebė 1 kamuolį, išprovokavo 1 pražangą ir surinko 3 naudingumo balus.

Įskaičiuojant ir Ispanijos čempionatą, Barselonos ekipai tai jau trečias pralaimėjimas iš eilės.

„Fenerbahče“: Johnathanas Motley 16, Marko Guduričius 15, Devinas Bookeris 13, Scottie Wilbekinas 12 (3/6 trit.), Nigelas Hayesas-Davisas 10.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (3/6 trit., 5 atk. kam.), Tomašas Satoransky 14, Nicolasas Laprovittola 12, Janas Vesely 11 (9 atk. kam.), Nikola Kaliničius 8.