2020 01 09

Spaudimo Madride niekada nejautęs P.Laso: „Jei dirbsi be aistros, nieko nebus“

„Vienas treneris man sakydavo, Pablo, prašau, ar gali nustoti galvoti? Tiesiog žaisk! Kai būsi treneris, tuomet galėsi galvoti”, – oficialiam lygos tinklalapiui prisiminimais dalijosi Madrido „Real“ strategas Pablo Laso. Didelio pasirinkimo, kaip tik eiti krepšinio keliu, iš baskų krašto kilęs specialistas neturėjo, nes jo tėtis – legendinis Ispanijos treneris Pepe Laso.
Pablo Laso
Pablo Laso / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Aš esu krepšinio žmogus tikriausiai dėl šeimos ar konkrečiau – dėl tėčio daromos įtakos. Tai mano karjerai labai padėjo, nėra abejonių. Niekada negali žinoti, kur tave nuves gyvenimas, bet jei paklaustumėte mano mamos, tėčio, brolių, jie atsakytų, jog tiesiog negalėjau neįsitraukti į krepšinį“, – pasakojo „Real“ strategas.

P.Laso turėjo ilgą profesionalaus krepšininko karjerą, šiai profesijai atsidavęs 19 metų. Vėliau jis po truputį perėjo į trenerio roges.

Kaip dabar sako pats 52-ejų specialistas, toks perėjimas niekada nėra lengvas, nes trenerio darbas reikalauja didesnio atsidavimo.

„Lengviau atsiriboti nuo rungtynių, kai esi žaidėjas. Baigėsi mačas, sužaidei gerai ar blogai, greitai ateina kitos rungtynės. Būdamas treneriu tu niekada negali atsiriboti. Aš bandžiau, bet tai tikrai nėra lengva“, – sakė P.Laso.

Būdamas žaidėju Madrido komandai P.Laso atstovavo dvejus metus, o 2011-aisiais jis atvyko jau kaip treneris. 2015-aisiais jis atvedė „Real“ link pirmojo Eurolygos titulo per 20 metų.

„Visi sako, kad Madride yra didelis spaudimas, bet aš to niekada nejaučiau. Visada maniau, kad tai puiki gyvenimo galimybė. Jei sulauki jos, privalai to imtis“, – teigė „Real“ strategas, šį vakarą Madride stosiantis į kovą su Kauno „Žalgiriu“.

P.Laso laikotarpis Madride – labai sėkmingas. Komandai jis vadovauja jau aštuonerius metus, o per šį laiką karališkasis klubas iškovojo du Eurolygos titulus. Jis pakeitė klubo filosofiją bei sustiprino jaunųjų žaidėjų integraciją į pirmąją komandą.

„Du dešimtmečius paeiliui šis klubas turėjo problemų ugdant jaunus žaidėjus ir integruojant juos į pirmąją komandą, – Eurolygos tinklalapiui sakė Madrido žurnalistas Dario Quesada. – Pablo pradėjo tam skirti didesnį dėmesį, kvietė jaunus žaidėjus treniruotis su pirmąja komanda. Su jaunais žaidėjais jis elgėsi lyg jie būtų pirmosios ekipos žaidėjai, kurie turėjo savų atsakomybių bei augo kartu su komanda.“

VIDEO: Focus on: Pablo Laso, Real Madrid

Specialistas užaugo krepšininkų šeimoje, o jo tėtis buvo geras dabartinio Berlyno ALBA trenerio Aito Garcia Reneseso draugas.

„Jam puikiai sekasi ne tik siekti pergalių ACB ar Eurolygoje, bet ir auginti jaunus žaidėjus, kaip Luka Dončičius ar Walteris Tavaresas. Pastarasis tobulėja kasmet. Aš tikiuosi, kad jis nesustos to daryti“, – sakė Roko Giedraičio treneris.

2018-aisiais „Real“ iškovotas dešimtasis Eurolygos titulas yra rekordinis šio turnyro istorijoje, tačiau P.Laso išlieka alkanas.

„Jei neturi aistros kasdien dirbti, treniruotis, bandyti tobulinti auklėtinių įgūdžius ar komandos žaidimą, tuomet nieko nebus. Mes esame, kaip šeima. Aš kasdien galvoju, kad turiu čia atvykti ir atlikti savo darbą. Jei neturi aistros darbui, tuomet dirbti bus labai sunku“, – teigė „Real“ strategas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų