2021 03 12

Be šansų: „Žalgiris“ skaudžiai pajuto „Anadolu Efes“ jėgą

Karščiausią Eurolygos komandą prieš save penktadienio vakarą sutikę Kauno „Žalgirio“ (15-14) krepšininkai maloniai nustebinti neįstengė. Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose buvo priversti pripažinti Stambulo „Anadolu Efes“ (18-10) ekipos pranašumą – 62:89 (12:26, 16:23, 20:27, 14:13).
Sunkus mūšis Stambule: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“
Thomasas Walkupas / Euroleague via Getty nuotr.

„Anadolu Efes“ – solidžiausią krepšinį Europoje šiuo metu demonstruojanti komanda. Turkijos komanda Eurolygoje laimėjo septintą akistatą iš eilės ir toliau kopia į viršų turnyro lentelėje.

Penktadienio vakarą kauniečiai sugebėjo priešintis vos pusę kėlinio. Žvėrišką tempą puolime nuo pirmųjų minučių demonstravę šeimininkai iš karto perėmė iniciatyvą ir savo pranašumu suabejoti neleido.

Jau antro kėlinio pradžioje deficitas pasiekė 20 taškų ribą ir praraja vis gilėjo. Maža to, problemų maišas gerokai pasunkėjo, kai antrojo kėlinio viduryje traumą patyrė Joffrey Lauvergne‘as. Prancūzas stipriai krito, susimušė dubens kaulą, susiėmęs už nugaros paliko aikštę ir daugiau į ją negrįžo

Lietuvoje vykusioje akistatoje „Žalgiris“ buvo įveikęs turkus 89:73.

Antrą nesėkmę iš eilės patyrę kauniečiai lieka devintoje pozicijoje ir viena pergale atsilieka nuo laipteliu aukščiau esančio Sankt Peterburgo „Zenit“. Tiesa, Rusijos klubas yra sužaidęs dviem rungtynėmis mažiau.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 18 (4/9 tritaškių), Vasilije Micičius 17, Rodrigue'as Beaubois ir Sertačas Šanli po 12, Krunoslavas Simonas 11.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 15 (8 rez. perd.), Marius Grigonis 14 (4/6 tritaškių), Augustine'as Rubitas 13 (8 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 7, Joffrey Lauvergne'as 6.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 62:89 (12:26, 16:23, 20:27, 14:13).

40 min. Kauniečių vargai baigiasi.

36 min. Karolis Lukošiūnas kyla nuo suolo.

34 min. Buvęs žalgirietis Jamesas Andersonas labai aktyvus ketvirtajame kėlinyje. Jo sąskaitoje – jau 7 taškai. 55:84.

33 min. Komandos ramiai baigia rungtynes. Panašu, jog visi klausimai jau yra seniai atsakyti.

32 min. Turkų tritaškių salvės tęsiasi. 48:79.

31 min. Galima būtų mesti baltą rankšluostį, bet čia ne boksas...

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 48:76 (12:26, 16:23, 20:27).

28 min. Shane'as Larkinas perima ketvirtą kamuolį ir taip pakartoja savo asmeninį rekordą Eurolygoje.

27 min. Shane'as Larkinas su Mariumi Grigoniu vėl apsikeičia tritaškiais.

26 min. Shane'as Larkinas ir Marius Grigonis pataiko po tritaškį. 40:61.

25 min. Thomaso Walkupo nebloga atkarpa Gynėjas pelno dešimtą tašką – 37:58.

22 min. Marius Grigonis pataiko iš toli. 33:49.

21 min. Nigelis Hayesas pelno pirmuosius savo taškus mače. Žalgiriečiai atsilieka devyniolika taškų, bet traukinys, panašu, kad jau yra nuvažiavęs.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 28:49 (12:26, 16:23).

20 min. Paulius Jankūnas atsidaro tritaškiu, bet Shane'as Larkinas leidžia tokį patį metimą su sirena,

18 min. Marius Grigonis pataiko iš toli. Pirmasis kauniečių tritaškis. 23:45.

14 min. Problemos nesibaigia. Joffrey Lauvergne'as susižeidžia ir palieka aikštę susiėmęs už nugaros... 14:36.

13 min. Martinas Gebenas griebia besiveržiantį Shane'ą Larkiną. Nesportinė pražanga... Vaizdelis nekoks.

12 min. Jau -20. Chrisas Singletonas irgi įleidžia tritaškį. 12:32.

11 min. Antrą kėlinį tritaškiu pradeda Shane'as Larkinas. Turkai pataikė jau penkis tritaškius iš aštuonių, žalgiriečiai – nė vieno. 12:29.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 12:26.

9 min. Užpulti sekasi tik per aikštę išplečiantį Joffrey Lauvergne'ą, o gynyboje problemų ypač daug – 12:24.

5 min. Vasia Micičius demonstruoja fantastišką formą. Jo tritaškis, du taškus prideda Adrienas Moermanas ir „Žalgiris“ atsilieka 8:17.

4 min. Roko Jokubaičio puikus reidas – 6:9.

2 min. Kauniečiai mačą pradefa Joffrey Lauvergne'o ir Thomaso Walkupo metimais, bet į tai penkiais taškais atsako Rodrigue Beaubois. 4:5.