2020 02 08

Trilerį laimėję jaunieji žalgiriečiai – Eurolygos atrankos turnyro finale

Jaunieji Kauno „Žalgirio“ (3-0) dramatiškai pateko į Eurolygos atrankos turnyro finalą. Arvydo Gronskio auklėtiniai po lemiami Ugniaus Jaruševičiaus tritaškio išplėšė pergalę 74:71 (29:16, 14:19, 19:15, 12:21) prieš Venecijos „Umana Reyer“ (1-2) ir sekmadienį sieks patekti į finalinį turnyrą, kuris gegužę Eurolygos finalo ketverto metu vyks Kelne.
Paulius Murauskas
Paulius Murauskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pergalę žalgiriečiams išplėšė U.Jaruševičiaus metimas likus vos 4,3 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos.

Finale pirmąją vietą A grupėje užėmęs „Žalgirio“ jaunimas žais prieš geriausią B grupės komandą. Realiausia, kad ja taps Vilniaus „Ryto“ ekipa, kol kas laimėjusi abu savo žaistus mačus.

Finalas sekmadienį prasidės 15.15 val.

Galingai ketvirtajame kėlinyje žaidusi Venecijos komanda ištirpdė „Žalgirio“ 12 taškų pranašumą, o po Giovanni Bellato dvitaškio likus 52 sek. „Umana Reyer“ net išlygino rezultatą – 71:71.

Vis dėlto kauniečiai rado atsakymą varžovams – U.Jaruševičius po Radvilo Kneižio perdavimo smeigė tritaškį ir išgelbėjo „Žalgirį“, kuris pralaimėjimo atveju rytoj būtų kovojęs tik dėl trečiosios vietos turnyre.

Geriausiai žalgiriečių gretose ir vėl žaidė jauniausias komandos narys, 15-metis Paulius Murauskas.

Jis per 22 minutes pelnė 16 taškų (3/4 dvit., 1/5 trit., 7/13 baud.), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas užfiksavo 17 balų naudingumą.

„Žalgiris“: Paulius Murauskas 16 (8 atk. kam.), Radvilas Kneižys (1/7 trit.) ir Ugnius Jaruševičius po 9, Mantas Rubštavičius ir Matas Repšys po 8.

„Umana Reyer“: Nicola Berdini 27 (7/11 dvit., 3/10 trit., 5 per. kam., 35 naud. bal.), Davide Casarinas 15 (4/17 metimai, 6 atk. kam., 7 kld.), Akosas Kovacsas 11.