2020 02 08 /10:25

„Ryto“ jaunimas pervažiavo Londono komandą

Vilniaus „Ryto“ (2-0) krepšininkai tęsia sėkmingą pasirodymą Eurolygos jaunimo atrankos turnyre Kaune. Antrajame mače Edvino Justos auklėtiniai be gailesčio 89:37 (26:18, 20:6, 20:5, 23:8) sutriuškino Londono „Barking Abbey“ (1-1) jaunimą.
Augustas Marčiulionis
„Ryto“ krepšininkai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vilniečiams tai – antroji pergalė iš tiek pat galimų. Pirmajame turnyro mače 46 naudingumo balus surinkusio Ąžuolo Tubelio vedama komanda 102:85 įveikė Stambulo „Fenerbahče“.

„Rytas“ vietą turnyro finale gali užsitikrinti jau po kelių valandų, jeigu „Fenerbahče“ įveiks Badalonos „Joventut“ krepšininkus. Tokiu atveju dvi pergales pasiekę vilniečiai įsitvirtintų pirmoje B grupės vietoje.

Jeigu pergalę iškovos „Joventut“, „Rytas“ lemiamas rungtynes žais šįvakar 19.15 val., kai bandys įveikti Badalonos komandą. Vietą finale tokiu atveju garantuotų „Ryto“ pergalė arba pralaimėjimas nedideliu skirtumu ir „Barking Abbey“ triumfas rungtynėse su „Fenerbahče“.

Rungtynėse su Londono krepšininkais „Rytas“ problemų turėjo tik pirmajame kėlinyje, per kurį praleido beveik pusę iš visų „Barking Abbey“ įmestų taškų – 18.

Per likusius tris ketvirčius britai nė karto nepelnė dviženklio taškų skaičiaus, o „Rytas“ dar antrajame kėlinyje peržengė 20, o trečiajame – 30 taškų persvaros ribą.

Vilniečiams šįkart neprireikė net monstriško Ą.Tubelio pasirodymo. Aukštaūgis antrosiose turnyro rungtynėse žaidė vos kiek daugiau nei 12 minučių, per kurias surinko 12 (6/7 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 9 kamuolius ir užfiksavo 19 balų naudingumą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ąžuolas Tubelis

Solidžiausiai sostinės komandos gretose pasirodė Armandas Plintauskas. Jis pataikė 5 tritaškius iš 7 ir surinko 19 taškų.

Savo ruožtu Augustas Marčiulionis mėgavosi skirstydamas rezultatyvius perdavimus – jaunasis įžaidėjas per 22,5 minutės jų pridalino 11 ir pagerino šio atrankos turnyro rekordą.

„Rytas“: Armandas Plintauskas 19 (5/7 trit.), Edgaras Preibys 13 (6 atk. kam.), Ąžuolas Tubelis (6/7 dvit., 9 atk. kam.) ir Andreas Kalogiros (12 atk. kam.) po 12, Jokūbas Rubinas 9 (3/4 trit.), Augustas Marčiulionis 6 (11 rez. perd.).

„Barking Abbey“: Cameronas Hildrethas 12 (3/8 trit., 7 atk. kam.), Veronas Eze 7 (3/13 metimai), Titusas Warari ir Giovanni Emejuru po 5.