Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 07

Stebuklas Madride: lietuviškoji „Baskonia“ tritaškiu su pražanga apvogė „Real“ klubą

Tritaškį su pražanga paskutinę sekundę įskraidinęs Matthew Costello išplėšė fantastišką pergalę Vitorijos „Baskonia“ (15-12) ekipai Madride.

Stebuklą sukūrusi lietuviškoji ekipa su Roku Giedraičiu ir Tadu Sedekerskiu šoko pergalės šokį – 85:81 (17:22, 23:21, 22:22, 23:16) – ir nutraukė penkių iš eilės „Real“ (18-8) pergalių seriją.

Permainingose rungtynėse „Baskonia“ trečiajame kėlinyje turėjo 9 taškų persvarą (50:59), tačiau ketvirtajame jau „Real“ pirmavo septyniais (78:71) ir, atrodė, tvirtai kontroliavo situaciją aikštėje.

Vis dėlto „Baskonia“ nepasidavė. Marcusas Howardas tritaškiu priešpaskutinę minutę rezultatą išlygino (79:79). Kitoje pusėje Gabrielis Deckas sėkmingai sužaidė vienas prieš vieną ir „Real“ vėl pirmavo (81:79).

M.Costello tuomet aplenkė Walterį Tavaresą ir dėjimu rezultatą vėl išlygino (81:81). Daultonas Hommesas bloku sustabdė ir patį W.Tavaresą, o M.Costello galiausiai pataikė tritaškį su pražanga paskutinę sekundę, pridėdamas ir taiklų baudos metimą.

Rokas Giedraitis per 28 minutes pelnė 6 taškus (0/3 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius bei surinko 4 naudingumo balus.

Tadas Sedekerskis per 11 minučių taškų nepelnė (0/3 trit.), bet sugriebė 3 kamuolius ir surinko 3 naudingumo balus.

Ši „Baskonia“ pergalė nepalanki Kauno „Žalgiriui“ (14-13). Vitorijos krepšininkai atitrūko nuo Kazio Maksvyčio auklėtinių ir užima 6 vietą.

Vienu iš rungtynių teisėjų šiame mače buvo lietuvis Gytis Vilius.

„Real“: Džananas Musa 21 (8 atk. kam.), Walteris Tavaresas 13 (5 atk. kam.), Vincentas Poirier 10, Rudy Fernandezas 9.

„Baskonia“: Matthew Costello 20 (5/8 trit.), Dariusas Thompsonas 18 (14 rez. perd., 32 naud. bal.), Maikas Kotsaras 13, Markusas Howardas 11, ... Rokas Giedraitis 6, ... Tadas Sedekerskis 0.