2023 12 06

Stebuklingi M.Jameso metimai ir D.Motiejūno sezono rekordas pergale nevirto

Donatas Motiejūnas pagerino sezono rezultatyvumo rekordą, Mike'as Jamesas stebuklingai išplėšė pratęsimą, bet iškovoti pergalės „Monaco“ (7-5) klubas nesugebėjo. Sašos Obradovičiaus treniruojama ekipa išvykoje per papildomą laiką 85:89 (13:16, 22:16, 16:19, 21:21, 13:17) nusileido Belgrado „Partizan“ (6-6).
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Serbai galėjo laimėti dar per pagrindinį rungtynių laiką, nes Kevinas Punteris likus 22 sekundėms atitolino savo ekipą iki 70:66.

Bet tada superherojaus skraistę užsidėjo M.Jamesas.

Jis iš pradžių smeigė vieną tritaškį, o Jamesui Nunnally sumetus baudas pataikė ir ypač sudėtingą antrą, taip likus 2 sekundėms sensacingai išlygindamas rezultatą – 72:72.

K.Punteris aidint sirenai prametė ir komandos iškeliavo žaisti pratęsimą.

Jame vėl viskas sprendėsi dramatiškai. PJ Dozieras suteikė „Partizan“ minimalų pranašumą likus minutei (84:83), o „Monaco“ lemiamus metimus patikėjo iki tol neprametusiam ir visus aštuonis metimus pataikiusiam D.Motiejūnui.

Vis dėlto fantastiškas rungtynes sužaidęs kaunietis iš pradžių nepataikė tritaškio, netrukus ir dvitaškio, o „Partizan“ baudų metimais po nesportinės lietuvio pražangos atitolo 87:83.

D-Mo dar bandė gelbėti komandą įmesdamas dvitaškį likus 1,1 sek., bet J.Nunnally sumetė baudų metimus ir „Partizan“ šventė sunkią pergalę.

D.Motiejūnas per 21 minutę pelnė net 23 taškus (6/7 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, suklydo 3 kartus, išprovokavo ir pats prasižengė po keturis kartus bei surinko 20 naudingumo balų.

Daugiau taškų D-Mo per karjerą Eurolygoje buvo pelnęs tik sykį, kai 2011 m. lapkritį atstovaudamas Gdynės „Asseco Prokom“ ekipai įmetė 26 taškus.

„Partizan“: Kevinas Punteris 25 (7/17 met., 8/9 baud.), Jamesas Nunnally 23 (7/11 met.), PJ Dozieras (7 rez. perd.) ir Bruno Caboclo (6 atk. kam.) po 15.

„Monaco“: Donatas Motiejūnas 23 (9/11 met.), Mike'as Jamesas (1/6 dvit., 3/9 trit., 8 atk. kam., 8 rez. perd.), Johnas Brownas (7 atk. kam.) ir Alpha Diallo po 10.