Su visa komanda sutramdytas „Žalgirio“ lyderis ieškojo atsakymų dėl nesėkmės

Keenanas Evansas ir Rolandas Šmitas įspūdingai pradėjo rungtynes Eurolygoje, bet galiausiai su Kauno „Žalgirio“ vyrais (11-16) turėjo pripažinti Pirėjo „Olympiakos“ (16-11) jėgą. 76:95 pralaimėjęs Kauno klubas apgadino savo trapius šansus siekti vietos Eurolygos įkrintamosiose varžybose.

Kauno „Žalgirio“ lyderiai atrodė nesustabdomi, kai rungtynės prasidėjo 15 tūkst. sirgalių akivaizdoje.

Keenanas Evansas, kaip visada, ėmėsi iškart darbo, rinkdamas taškus.

Nuo atsarginių suolo į žaidimą įsitraukęs Rolandas Šmitas darė dar daugiau. Latvis taranavo oponentus, išnaudodamas mikrodvikovų pranašumą, pataikė tritaškį, įspūdingai dėjo į krepšį ir skrido kartodamas metimą, o kartu su K.Evansu sukūrė pribloškiantį tandemą, ant kurio pečių „Žalgiris“ ilgai laikėsi greta praėjusio sezono Eurolygos finalininkų.

R.Šmitas vien iki pertraukos pelnė 15 taškų, mikliai pralenkęs savo vidurkį (11,6 taško), pradžiuginęs ir į Kauną vėl atvykusius sirgalius iš Latvijos.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rolands Šmits

Atrodė, kad latvis lenkia savo taškų rekordo Eurolygoje (21) grafiką, bet Andrea Trinchieri ne veltui prieš mačą „Olympiakos“ gynybą pavadino geriausia turnyre.

R.Šmitas sustojo, K.Evansas sustojo, o „Olympiakos“ nurūko trečiajame kėlinyje į pergalę.

Pergalių serija nutrūko ir Eurolygos įkrintamosios varžybos tapo dar tolimesnės „Žalgiriui“, likus 7 mačams iki reguliariojo sezono pabaigos ir trimis laimėjimais atsiliekant nuo Top-10 komandų.

• Balandžio 11 d. namie su „Real“.

„Žalgiris“ pastaruoju metu skaičiavo aštuonių iš eilės laimėtų rungtynių seriją – tarp jų tris pergales Eurolygoje ir triumfą Karaliaus Mindaugo taurės finale.

Bet tada sekė rinktinių kovoms skirtas varžybų langas, kai kurie žalgiriečiai neatvyko į nacionalinę komandą ir nežaidė nuo vasario 18 dienos.

„Taip, buvo dviejų savaičių pertrauka, bet tai ne pasiteisinimas mums. Turėjome būti labiau fiziškai tvirtesni, daugiau kalbėtis tarpusavyje. Kai gera komanda atvyksta į miestą, turime būti pasiruošę“, – sakė K.Evansas.

Jis teigė, kad į rinktines nevykę žaidėjai turėjo kelias laisvas dienas, o kitą laiką treniravosi salėje kaip įprasta.

Rezultatyviausiai Kauno komandoje žaidęs amerikietis pelnė 18 taškų, nors dalį laiko žaidė prieš vieną geriausių Eurolygos gynybos specialistų Thomasą Walkupą.

„Jis ne visada prieš mane gynėsi, bet jis kietas gynėjas – sunkiau priimti kamuolį“, – sakė K.Evansas.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Thomas Walkupas

R.Šmitas pridėjo 17 taškų, Lukas Lekavičius – 10, bet trūko kitų žaidėjų įprasto indėlio.

Nuo metų pradžios įspūdingai žaidžiantis Laurynas Birutis šįkart pirmus taškus pelnė trečiajame kėlinyje, kai varžovai jau buvo nutolę. Iš viso vidurio puolėjas pelnė 5 taškus.

„Būna dienų, kai visa komanda nesužaidžia, – paklaustas apie mažesnį L.Buručio indėlį, sakė K.Evansas. – Negali gerai sužaisti visų rungtynių iš eilės.“

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Dar daugiau bėdų žalgiriečiai patyrė gynyboje – „Olympiakos“ dvitaškius realizavo net 78 proc. taiklumu, pataikę 25 iš 32.

„Mes nebuvome geriausios formos“, – apie visą komandą sakė K.Evansas.