2023 11 09

Geležinį charakterį rodęs „Žalgiris“ po pratęsimo krito prieš „Anadolu Efes“

Gerai pradėjęs, bet vėliau net į 18 taškų duobę kritęs Kauno „Žalgiris“ (3-4) kovėsi iki pabaigos, buvo pavijęs ir aplenkęs Stambulo „Anadolu Efes“ (3-4), išplėšė pratęsimą, bet galiausiai dramatiškai pralaimėjo.
Keenanas Evansas
Keenanas Evansas / zalgiris.lt nuotr.

Geležinį charakterį demonstravę Kazio Maksvyčio auklėtiniai nusileido varžovams 82:86 (14:13, 12:25, 20:13, 28:23, 8:12) ir patyrė trečią nesėkmę Eurolygoje iš eilės.

„Žalgiris“ gerai pradėjo rungtynes (14:6), bet tada pametė rungtynių planą – leido „Anadolu Efes“ siausti puolime ir pabėgti į priekį net 18 taškų skirtumu (26:44).

Atrodė, kad nugalėtojas aiškus, bet „Žalgiris“ sugebėjo ne tik grąžinti intrigą, bet ir persverti rezultatą po Tomo Dimšos tritaškio ketvirtame kėlinyje (54:53).

zalgiris.lt nuotr./Tomas Dimša

„Anadolu Efes“ vėl atritrūko (54:62), bet savo šou tada pradėjo tris kėlinius tylėjęs Keenanas Evansas. Jo tritaškiai ir dvitaškis, likus žaisti 21 sek., išplėšė pratęsimą (74:74), nes Shane‘o Larkino tritaškis su sirena atsitrenkė į lanką.

Pratęsime „Žalgiris“ vėl buvo išsiveržęs į priekį, kai iš toli pataikė puikias rungtynes žaidęs Rolandas Šmitas (79:76), bet Sh.Larkino ir Willo Clyburno sėkmingos atakos kitoje pusėje leido triumfuoti šeimininkams.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 20 (7 atk. kam., 7 iš. praž.), Darius Thompsonas 17 (5 rez. perd.), Shane'as Larkinas 14 (2/6 trit., 5 rez. perd.), Derekas Willisas (3/6 trit., 10 atk. kam.) ir Tyrique'as Jonesas (6 atk. kam.) – po 11.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 20 (3/6 trit., 4 rez. perd.), Rolandas Šmitas 16 (7 atk. kam.), Tomas Dimša 15 (3/5 trit., 5 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas 13 (6 atk. kam.), Brady Manekas 6 (2/8 metimų), Edgaras Ulanovas 4 (2/5 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.).

Kitą savaitę „Žalgirio“ laukia dvejos Eurolygos rungtynės – trečiadienį išvykoje su Mariaus Grigonio Atėnų „Panathinaikos“ ir penktadienį namie su Miuncheno „Bayern“.

Pratęsimas

45 min. E.Ulanovas lygina, bet A.Žižičius taip pat įmeta (84:82). K.Evansas nepataiko, o Sh.Larkinas – taiklus (86:82)... Lieka 9 sek., o „Žalgiriui“ užpulti nepavyksta... „Anadolu Efes“ triumfuoja.

44 min. K.Evansas įmeta vieną baudą (79:80), o Sh.Larkinas duria sunkų, bet kiaurą tritaškį... (82:80).

43 min. R.Beaubois atsako tuo pačiu (79:79). Įtampa maksimali...

42 min. W.Clyburnas sunkiu dvitaškiu lygina rezultatą, bet R.Šmitas atsako tritaškiu! (76:79).

41 min. Pirmuosius taškus pratęsime pelno K.Hayesas (74:76).

Ketvirtas kėlinys

40 min. Lieka 43 sek. (74:72). „Žalgiris“ apsigina. Ir K.Evansas pataiko! (74:74). Sh.Larkinas paskutinę sekundę nepataiko ir pratęsimas.

39 min. KEENANAS! Dar vienas jo tritaškis (72:70). Reikia apsiginti.

38 min. Tris kėlinius tylėjęs K.Evansas svarbiausiu metu duria dar vieną tritaškį (70:67).

37 min. Du D.Williso tritaškiai iš eilės... (68:61). Bet tolimu metimu atsako ir T.Dimša (68:64)!

36 min. R.Šmitas ima kamuolį puolime, K.Evansas prideda tritaškį ir komandas vėl skiria tik vienas taiklus metimas (62:59).

34 min. Šeimininkų spurtas tęsiasi. „Žalgiris“ pralaimi atkarpą 0:9 ir K.Maksvytis naudoja dar vieną pertraukėlę (62:54).

33 min. „Anadolu Efes“ sekasi... W.Clyburnas paskutinę atakos sekundę pataiko tritaškį nuo lentos... Sh.Larkinas dar perima kamuolį (60:54).

32 min. T.Dimša! Ir „Žalgiris“ jau priekyje (53:54). Svečiai išlipo iš 18 taškų duobės!

31 min. Pirmuosius taškus pelnantis A.Butkevičius pataiko tritaškį, o K.Hayesas prideda dvitaškį ir skirtumas jau tik 2 taškai (53:51).

Trečias kėlinys

30 min. Tritaškį prideda B.Manekas ir „Žalgiris“ grįžta (51:46). Prieš lemiamą kėlinį komandas skiria jau tik 5 taškai.

29 min. T.Dimša imasi iniciatyvos – pelno 5 taškus iš eilės (51:43).

27 min. R.Šmitas ir toliau terorizuoja D.Willisą, o skirtumas traukiasi iki vienženklio (47:38).

24 min. Rezultatyviausi svečių gretose kol kas po 7 taškus pelnę K.Hayesas ir R.Šmitas, o „Žalgiris“ dar nepasiduoda (44:32).

22 min. D.Giedraitis nepataiko iš po krepšio, o „Anadolu Efes“ smeigia du tritaškius ir jau minus 18... (44:26).

Antras kėlinys

20 min. Kėlinio pabaigoje skirtumas tarp komandų išauga ir iki 13 taškų (36:23). Svarbų tritaškį tada pataiko B.Manekas. Netrukus jis vėl meta laisvas, bet pro šalį... O Sh.Larkinas sumeta baudas (38:26).

18 min. Sh.Larkinas smeigia tritaškį ir svečiai vėl krenta į duobę... (33:23).

16 min. „Žalgiris“ mažina atsilikimą (28:23) ir jau E.Canas prašo trumpo pasitarimo.

15 min. R.Šmito tritaškis! Kol kas tik antras iš 10-ies (25:19).

14 min. D.Thompsonas naudojasi ūgio pranašumu prieš L.Lekavičių, o „Anadolu Efes“ užsikuria... K.Maksvytis stabdo varžovus išnaudodamas dar vieną minutės pertraukėlę (25:16). Atkarpa pralaimima jau 2:19.

12 min. Šeimininkų spurtas tęsiasi. T.Jonesas įspūdingai grūda kamuolį iš viršaus, dvitaškį prideda ir W.Clyburnas, o K.Maksvytis prašo minutės pertraukėlės (17:14). „Žalgiris“ pralaimi atkarpą 0:11.

Pirmas kėlinys

10 min. Kėlinio pabaigoje – nesėkmingas epizodas. „Žalgiriui“ nepavyksta atsikovoti kamuolio, o T.Jonesas mažina atsilikimą iki minimumo (13:14). Bet K.Maksvyčio planas kol kas vykdomas. „Žalgiris“ neleidžia „Anadolu Efes“ siausti puolime. Šeimininkai vis dar nepataikė nė vieno tritaškio (0/5).

8 min. W.Clyburnas renka 4 taškus iš eilės (10:14).

6 min. E.Yilmazas šlubčiodamas keliauja į rūbinę, o „Žalgiris“ ir toliau sėkmingai renka taškus. Pasižymi ir K.Evansas (6:12).

5 min. „Anadolu Efes“ gretose čiurną skaudžiai pasuka E.Yilmazas. Jį keičia nuo suolo kylantis W.Clyburnas.

4 min. Laisvas D.Giedraitis duria tritaškį (4:8).

3 min. K.Hayeso dvitaškis su pražanga! (2:5).

1 min. Pirmuosius taškus, po sėkmingo žaidimo nugara prieš K.Hayesą, pelno A.Žižičius. „Žalgiris“ atsako puolime atkovotu kamuoliu, R.Šmito prasiveržimu ir galingu K.Hayeso bloku gynyboje (2:2).

K.Maskvytis, duodamas komentarą prieš pat rungtynes, pabrėžia, kad tikisi gynybinės kovos, o į starto penketą grąžina D.Giedraitį. Šalia jo – įprastos K.Evanso, E.Ulanovo, R.Šmito ir K.Hayeso pavardės.

Abi ekipos šiuo metu Eurolygoje skaičiuoja dviejų nesėkmių serijas.

„Žalgiris“ Stambule bus stipriausios sudėties. Į Turkiją drauge su komanda išvyko ir Danielius Lavrinovičius.

Tuo metu „Anadolu Efes“ vėl turės nuostolių. Žaisti negalės svarbus gynėjas Elijah Bryantas.

Pastaraisiais metais Europoje dominavęs „Anadolu Efes“ vasarą pakeitė trenerį – iš Ergino Atamano vairą perėmė kitas turkas Erdemas Canas – ir pristatė net aštuonis naujokus.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Erdemas Canas

Laimėti kol kas pavyko tik prieš Vilerbano ASVEL (89:84) ir „Valencia“ (77:73).

Prieš „Barcelona“ (74:91), Madrido „Real“ (80:103), Pirėjo „Olympiakos“ (57:75) ir Bolonijos „Virtus“ (81:93) buvo patirtos nesėkmės.

Efektyviausiai Stambulo ekipoje žaidžia ilgametis ekipos lyderis Shane'as Larkinas (vid. 13 tšk., 16,5 naud. bal.).