Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 02 10

Dramą išgyvenęs „Žalgiris“ iš nesėkmių liūno išlipo prieš „Baskonia“

Penkių pralaimėjimų seriją skaičiavęs Kauno „Žalgiris“ buvo atsilikęs ir nuo Vitorijos „Baskonia“ ekipos likus žaisti dvi minutes, bet tvirtą charakterį pademonstravę Kazio Maksvyčio auklėtiniai galiausiai išlipo iš nesėkmių duobės.

Karjeros taškų rekordą – 20 (7/7 dvit., 2/5 trit.) – Eurolygoje pakartojęs Rolandas Šmitas dvitaškiu rezultatą išlygino, Arnas Butkevičius nuėmė kamuolį prieš aukštesnį Maiką Kotsarą, išprovokavo esto pražangą ir baudų metimais išvedė „Žalgirį“ į priekį (77:75).

Kevarriusas Hayesas galingu bloku sustabdė Tadą Sedekerskį, „Baskonia“ neužpuolė, o Tomas Dimša šaltakraujiškais baudų metimais įtvirtino taip reikalingą „Žalgirio“ pergalę – 79:75 (20:18, 18:24, 23:18, 18:15).

Pergalių badą nutraukęs „Žalgiris“ (13-11) susilygino su „Baskonia“ (13-11) ir grįžo į kovą dėl Eurolygos atkrintamųjų.

Be latvio R.Šmito „Žalgirį“ į pergalę tempė ketvirtajame kėlinyje taškus rinkęs kapitonas Egdaras Ulanovas (16 tšk., 5 rez. perd.) ir puikiai iš toli atakavęs Ignas Brazdeikis – 15 taškų (3/4 trit.).

Pastebimi Nemuno saloje buvo ir abu „Baskonia“ lietuviai. Rokas Giedraitis per 18 minučių įmetė 11 taškų (2/3 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius prasižengė ir surinko 11 naudingumo balų.

Minute ilgiau žaidęs T.Sedekerskis pasižymėjo 6 taškais (1/2 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), 3 atkovotais ir perimtais kamuoliais, 1 rezultatyviu perdavimu, 2 klaidomis, 5 pražangomis ir 4 naudingumo balais.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 20 (7/7 dvit., 5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 16 (5 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 15 (3/4 trit.), Tomas Dimša (1/6 trit.) ir Lukas Lekavičius (1/4 trit.) – po 7, Arnas Butkevičius (6 atk. kam.) ir Laurynas Birutis (5 atk. kam.) – po 4.

„Baskonia“: Markusas Howardas 15 (2/7 trit.), Maikas Kotsaras 12, Rokas Giedraitis 11 (6 atk. kam.), Darius Thompsonas (6 rez. per.) ir Vanja Marinkovičius (1/6 trit.) – po 7.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ dabar žais tik vasario 23-iąją – išvykoje su karališkuoju Madrido „Real“.

Ketvirtas kėlinys

40 min. Baudų metimus šaltakraujiškai realizuoja ir T.Dimša (79:75). Pergalė!

40 min. A.Butkevičius atkovoja kamuolį prieš aukštesnį M.Kotsarą ir išprovokuoja esto pražangą. A.Butkevičius sumeta ir baudas (77:75) Lieka 42 sek.

39 min. R.Šmitas lygina rezultatą ir kartoja savo taškų rekordą Eurolygoje. Latvis turi jau 20.

38 min. „Žalgiriui“ nepavyksta apsiginti. D.Thompsonas atlieka puikų perdavimą M.Kotsarui ir „Baskonia“ pirmauja (73:75).

36 min. Yra sunkumų? Kvieskit E.Ulanovą! Kapitonas pelno penkis taškus iš eilės, o „Žalgiris“ grįžta į priekį (70:68).

34 min. „Žalgiriui“ dar sykį nepavyksta atsikovoti kamuolio po netaiklaus varžovų metimo, o I.Brazdeikis dar baudžiamas ir nesportine pražanga (65:68).

32 min. „Baskonia“ puolime atkovoja jau 14-ąjį kamuolį ir vėl veržiasi į priekį (61:64).

Trečias kėlinys

30 min. „Baskonia“ lygina rezultatą, išnaudodama antruosius šansus puolime. Prieš paskutinę atkarpą „Žalgiris“ priekyje minimaliu skirtumu (61:60).

26 min. Iggy pataiko trečią tritaškį iš trijų! (54:49).

24 min. Pirmuosius savo taškus pelno ir T.Sedekerskis, įmetantis tolimą metimą (48:49).

23 min. R.Šmitas duria dar vieną tritaškį ir turi jau 16 taškų (46:44). Tiesa, „Žalgiris“ pirmauja neilgai – jau ketvirtąjį kamuolį atkovoja R.Giedraitis (46:46).

21 min. Vos prasidėjus trečiajam kėliniui K.Hayesas prasižengia trečiąjį kartą ir K.Maksvytis nieko nelaukdamas kelia nuo suolo L.Birutį. Kitoje pusėje tritaškį įskraidina D.Giedraitis (41:42).

Antras kėlinys

20 min. Kėlinys baigiasi dar vienu prastu L.Lekavičiaus sprendimu, kuris pavėluoja atlikti perdavimą R.Šmitui. Vos 2 taškus kol kas pelnęs Lukas prametė visus tris tritaškius, dalis iš jų net nelietė lanko (38:42).

18 min. Triukšmo lygis Nemuno saloje dar labiau pakyla – į aikštę žengia antrasis „Baskonia“ estas Sanderis Raieste, prisijungiantis aikštėje prie M.Kotsaro (36:36).

17 min. Varžovų gretose įsibėgėja M.Howardas, aštriais prasiveržimais draskantis „Žalgirio“ gynybą (28:32), bet kitoje pusėje I.Brazdeikis drąsiai atsako dar vienu tritaškiu (31:32).

14 min. R.Giedraitis duria antrą tritaškį iš dviejų ir savo sąskaitoje turi jau 8 taškus (26:27).

11 min. Po pirmų penkių netaiklių tolimų metimų „Žalgiris“ pataiko pirmąjį tritaškį. Tai padaro I.Brazdeikis (23:19).

Pirmas kėlinys

10 min. Sėkmingai į žaidimą įsijungia L.Birutis – blokuoja varžovų metimą, išprovokuoja 3 pražangas varžovams, prideda 4 taškus ir jau turi 10 naudingumo balų (20:18).

8 min. „Žalgiris“ ir toliau pagirtinai grumiasi dėl puolime atkovotų kamuolių. Tokių šeimininkai jau yra sugriebę net penkis (18:18).

5 min. Komandos keičiasi taškais, bet pirmasis pavojaus signalas – „Žalgiriui“, nes K.Hayesas prasižengia jau antrą kartą. Maža to, tritaškį įskraidina ir R.Giedraitis (10:12).

2 min. Varžovų vidurio puolėjas M.Kotsaras pelno taškus ir „Žalgirio“ arenoje pasigirsta plojimai. Taip yra todėl, kad M.Kotsaras – estas, o estų šįvakar Nemuno arenoje gali būti net tūkstantis (4:4).

1 min. K.Maksvytis imasi permainų starto penkete – L.Lekavičius ir A.Butkevičius keičia T.Dimšą bei I.Brazdeikį.

Prieš rungtynes

Net penkių pralaimėjimų seriją, įskaitant visus turnyrus, skaičiuojantys Kazio Maksvyčio auklėtiniai šiuo metu dalinasi 8-9 vietas Eurolygoje.

Tik viena pergale daugiau turinti „Baskonia“ žengia šešta.

„Žalgirio“ krizė prasidėjo nuo problemų įžaidėjo pozicijoje, kai absoliutų komandos vedlį Keenaną Evansą pakeitęs Isaiah Tayloras pats patyrė traumą, savęs šį sezoną neranda Lukas Lekavičius, o atakų organizatoriaus pozicija Tomui Dimšai nėra pagrindinė.

Priešingai nei „Žalgiris“, „Baskonia“ pastaruoju metu grįžo į pergalių kelią – iš paskutinių 5 rungtynių pralaimėjo tik vienerias.

Pirmąjį tarpusavio mačą Ispanijoje, kuris vyko dar lapkričio mėnesį, „Žalgiris“ baskų ekipai pralaimėjo skaudžiai – 73:93.

Abu lietuviai „Baskonia“ ekipoje atlieka svarbius vaidmenis. T.Sedekerskis, apskirtai, fiksuoja karjeros skaičius Eurolygoje – 6,4 taško, 4,4 atkovoto kamuolio ir 10,8 naudingumo balo per 20 minučių.

R.Giedraičio sąskaitoje – 9 taškai (28,8 proc. trit.), 5,5 atkovoto kamuolio, 1,6 rezultatyvaus perdavimo ir 12,3 naudingumo balo per beveik 25 minutes ant parketo.