2021 12 16

Tel Avive siautėjęs Sh.Larkinas pratęsė „Maccabi“ krachą

Sėkmingai sezoną pradėjusi Tel Avivo „Maccabi“ (7-9) komanda įklimpo į gilią duobę. Ilgiausią pralaimėjimų seriją Eurolygoje išgyvenanti Izraelio ekipa nusileido ir Eurolygos čempionams.
Shane'as Larkinas
Shane'as Larkinas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Ioannio Sfairopoulo auklėtiniai namuose 78:92 (27:20, 20:30, 16:20, 15:22) krito prieš Stambulo „Anadolu Efes“ (8-8).

Rungtynių pradžia „Maccabi“ nieko blogo nežadėjo – pirmą kėlinį šeimininkai laimėjo 27:20.

Bet antrame ketvirtyje įsisiautėjęs Shane'as Larkinas greitai sumažino „geltonųjų“ pozityvumą. „Anadolu Efes“ lyderis pelnė net 14 taškų per kėlinį, o turkai įpusėjus rungtynėms jau pirmavo 50:47.

Trečioje rungtynių atkarpoje „Maccabi“ dar laikėsi netoli varžovų, bet galutinai sugriuvo paskutiniame ketvirtyje, kai „Anadolu Efes“ spurtavo 9:0 ir likus dviem minutėms pabėgo 84:71.

Tai – jau šeštas iš eilės „Maccabi“ pralaimėjimas, po kurio Tel Avivo klubas atsidūrė jau dvyliktoje vietoje. „Anadolu Efes“ laimėjo šeštą kartą per paskutines aštuonerias rungtynes ir žengia aštuntoje pozicijoje.

Stambulo klubą šįsyk į priekį vedė geriausią sezono mačą sužaidęs Sh.Larkinas. Turkijos pilietybę turinčio amerikiečio sąskaitoje – 26 taškai (3/7 dvit., 6/7 trit., 2/2 baud.), 6 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai. „Anadolu Efes“ vedlys surinko net 37 naudingumo balus.

„Maccabi“ neišgelbėjo ir Ante Žižičiaus sezono rungtynės Eurolygoje – kroatas pelnė 23 taškus (9/11 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 31 naudingumo balą.

„Maccabi“: Ante Žižičius 23 (9/11 dvit., 31 naud. bal.), Keenanas Evansas 12 (9 rez. perd., 24 naud. bal.), Scottie Wilbekinas 10 (1/8 trit.).

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 26 (6/7 trit., 6 rez. perd., 37 naud. bal.), Tiboras Pleissas 15 (7/8 dvit.), Elijah Bryantas, Adrienas Moermanas (8 atk. kam.) ir Krunoslavas Simonas (7 rez. perd.) po 10.