2016 12 21

Tik faktai: Renaldo Seibučio rekordas ir galingas „Žalgirio“ kirtis per stipriausią turkų vietą

Beveik idealus Kauno „Žalgirio“ krepšinis leido išsivežti puikią pergalę iš Stambulo. Keli rekordai padėjo žalgiriečiams 84:71 pranokti „Anadolu Efes“ krepšininkus. Pateikiame įdomiausius rungtynių skaičius.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Eurolyga | „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 71:84 | Stambulas

„Anadolu Efes“ iki dvikovos su „Žalgiriu“ pirmavo Eurolygoje pagal atkovotus kamuolius (vid. 37,6 atk. kam.). Bet „Žalgiris“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 35:25.

Per pirmąjį kėlinį „Anadolu Efes“ perėmė 6 kamuolius, kai iki dvikovos su „Žalgiriu“ per 40 minučių perimdavo vidutiniškai 6,2.

Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ suklydo net 7 kartus. Per tris likusius kėlinius – 9.

Iki pertraukos taškus pelnė 10 žalgiriečių. Nepasižymėjo tik 5 sekundėms išbėgęs Paulius Valinskas ir nuo suolo nepakeltas Robertas Javtokas. Rungtynės baigėsi su 11 taškais pasižymėjusių žalgiriečių. Per nepilnas 3 minutes taškų nepelnė tik R.Javtokas.

Per du pirmuosius kėlinius „Žalgiris“ pataikė net 85 proc. dvitaškių (17/20). Rungtynes „Žalgiris“ baigė su pavyzdingu 67,6 proc. dvitaškių pataikymu (25/37).

„Anadolu Efes“ gynėjas Dogušas Balbay'us antrajame kėlinyje į „Žalgirio“ krepšį pataikė du tritaškius. Per šešis sezonus Eurolygoje 27 metų turkas buvo įmetęs iš viso 2 tolimus metimus. Iki rungtynių su „Žalgiriu“ jis rinko vid. 1,4 taško.

„Žalgiris“ Eurolygoje buvo pataikęs 25 baudos metimus iš eilės. Serija nutrūko, kai Edgaras Ulanovas 37-ąją minutę prametė pirmąją baudą iš 8.

Kevinas Pangosas per tris kėlinius pataikė 5 pirmuosius mestus tritaškius. 15 taškų pelnęs kanadietis ketvirtajame kėlinyje vieną tolimą metimą paleido pro šalį ir buvo per vieną tritaškį nuo asmeninio rekordo Eurolygoje.

Beje, K.Pangosas pakartojo asmeninį Eurolygos naudingumo balų rekordą (17).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kevinas Pangosas

Renaldas Seibutis sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes Eurolygoje (8 tšk.).

Leo Westermannas Stambule atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir Eurolygoje tai jau 200-asis jo rezultatyvus perdavimas.

Lukas Lekavičius suklydo daugiausiai šį sezoną – 4 kartus.

21-erių „Žalgirio“ įžaidėjas Paulius Valinskas žaidė tik antrąsias Eurolygos rungtynes ir vėl jose pasižymėjo – pelnė du taškus. Su Maskvos CSKA jis taip pat buvo įmetęs 2 taškus.

Po aštuonerių rungtynių serijos Paulius Jankūnas pirmą kartą nestojo prie baudų metimo linijos. Tik antrą sykį šį sezoną.

Augusto Lima pakartojo asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą (7 tšk.).

Iki rungtynių su „Žalgiriu“ Stambulo krepšininkai namuose buvo laimėję 4 kartus, o nusileido tik Maskvos CSKA.

„Žalgiris“ su „Anadolu Efes“ nuo 2000-ųjų susitiko 13-ąjį kartą. Žalgiriečiai laimėjo 8-ąjį sykį.