2021 05 04

Trileryje Stambule – išvargtas „Anadolu Efes“ bilietas į Eurolygos finalo ketvertą

Stambulo „Anadolu Efes“ neįtikėtiname trileryje namuose 88:83 (18:21, 18:20, 24:16, 28:26) pranoko Madrido „Real“ bei dramatiškoje ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių triumfavo 3-2. Tai antras kartas Turkijos klubo istorijoje, kai jis prasibrovė tarp keturių stipriausių Europos komandų.

Pusfinalyje Ergino Atamano auklėtinių lauks akistata su Maskvos CSKA ekipa, kuri ketvirtfinalyje „sausu“ rezultatu peržengė Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkų barjerą.

Madrido „Real“ ekipa, kaip ir trečiajame bei ketvirtajame serijos mače namuose, Stambule ir vėl rodė pavyzdinį kovingumą.

Trečiąjį dvikovos kėlinį „Anadolu Efes“ pradėjo neįtikėtinu spurtu 21:4, tačiau karališkasis Ispanijos klubas baltos vėliavos neiškėlė, o ketvirtojo ketvirčio viduryje, po Rudy Fernandezo tritaškio, vėl išsiveržė į priekį 69:68.

Buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius Nicolas Laprovittola šovė du tolimus metimus iš eilės, kurie svečius išlaikė kovoje.

Lemiamam serijos mačui sugrįžo ir naudingiausias „Real“ žaidėjas Walteris Tavaresas, kuris dėl traumos buvo praleidęs trejas serijos rungtynes. 221 cm ūgio Žaliojo Kyšulio milžinas pelnė 8 taškus, atkovojo 7 kamuolius, blokavo 2 metimus ir surinko 12 naudingumo balų.

„Real“ gynybai pavyko per pirmąją mačo dalį sausą išlaikyti „Anadolu Efes“ lyderį Shane'ą Larkiną, kuris pirmuosius savo taškus pelnė 32-ąją susitikimo minutę.

Bet šio gynėjo tritaškis mačo pabaigoje šeimininkams suteikė trijų taškų persvarą. Iš viso per ketvirtąjį ketvirtį Sh.Larkinas surinko 10 taškų.

Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei svarbų ir itin sudėtingą tritaškį realizavo 35-erių veteranas Krunoslavas Simonas, suteikęs „Anadolu Efes“ trijų taškų atotrūkį.

Sergio Llullo metimas kitoje aikštės pusėje tikslo nepasiekė, o pergalę baudomis užtvirtino karjeros mačą sužaidęs Chrisas Singletonas.

Amerikiečio sąskaitoje – 26 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir 38 naudingumo balus.

Ergino Atamano kariauna lemiamame serijos mače realizavo 14 tritaškių iš 29 (48,3 proc.). Tiek pat metimų pataikė ir „Real“, bet jai prireikė 38 bandymų.

„Anadolu Efes“: Chrisas Singletonas 26 (38 naud. bal.), Vasilije Micičius 18, Krunoslavas Simonas 17, Shane'as Larkinas 10.

„Real“: Nicolas Laprovittola 17, Trey Thompkinsas 12, Jaycee Carrollas ir Sergio Llullas – po 10.