Gana chaotiškos ir permainingos rungtynės. Jautėsi susižaidimo stoka, abi komandos yra perkomplektuotos ir viskas dar labai nauja, todėl neišvengta didelių bangavimų.
Kauno „Žalgiris“ sužaidė kokybišką pirmąją pusę puolime, o problemos prasidėjo antroje dalyje, kai Tel Avivo „Maccabi“ padidino agresyvumą gynyboje, pradėjo spausti.
Pakankamai keista, kad Kazio Maksvyčio komanda buvo per vieną metimą nuo pergalės rungtynėse, kuriose atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei suklydo 15 kartų, įmetė 5 iš 19 tritaškių.
Viskas susiveda į 17 puolime atkovotų kamuolių. Tai „Žalgirį“ laikė rungtynėse ir yra didžiausias šio mačo pozityvas. Panašu, kad šį sezoną „Žalgiris“ bus kovinė ir nepasiduodanti komanda. Jei žaidimas nevyks sklandžiai, dėl kovingumo jie sugebės priešintis. Šiuo atveju – net pilnutėlėje „Menora Mivtachim“ arenoje.
#2 Keenanas Evansas – 6,5
17 tšk., 1 rez perd., 2 kld., 12 naud. bal., 22 min. |
Keenanas Evansas labai gerai parodė, ko mums trūko praėjusį sezoną. Kai derinys nutrūksta, o ataka miršta, perimetre yra žmogus, kuris po driblingo gali susikurti metimą ar sužaisti vienas prieš vieną.
Tel Avive šis gynėjas tokiu būdu gelbėjo ne vieną „Žalgirio“ ataką ir baigė mačą su neblogu pataikymo procentu.
Minusas – kaip įžaidėjas, jis nelabai į žaidimą įtraukė komandos draugus, nesukūrė jiems daug progų. Daugiausiai K.Evansas žaidė izoliacinį krepšinį (vienas prieš vieną).
Paskutinėje atakoje, mano nuomone, „Žalgirio“ įžaidėjas perlaikė kamuolį ir nusimetė jį Arnui Butkevičiui, kai daugiau nebuvo, ką daryti. Norėčiau, kad paskutinį metimą atliktų būtent K.Evansas, o šiuo atveju visiškai nepavyko.
Apibendrinant, kaip taškų rinkėjas pirmoje pozicijoje, Keenanas pasirodė gerai, bet kaip tas, kuris turėtų valdyti komandą, jis nebuvo solidus.
#4 Lukas Lekavičius – 7
10 tšk., 4 atk. kam., 2 rez. perd., 14 naud. bal., 18 min. |
Neblogos Luko rungtynės. Jis davė tai, ko sirgaliai dažniausiai iš pakilusio nuo suolo ir tikisi, t. y. energiją ir rezultatyvias atkarpas
Savoje aikštelės pusėje nematėme, kad Luko Lekavičiaus ūgiu labai naudotųsi varžovai. Galbūt Wade'as Baldwinas susikūrė pora pranašumo situacijų, bet didelių rūpesčių „Žalgiris“ dėl to neturėjo.
Lukas sužaidė rezultatyviai. Aštriu prasiveržimu į kairę išbaudavo tą patį W.Baldwiną. Jis davė tai, ko mes iš jo ir tikimės.
#8 Kevarriusas Hayesas – 7,5
16 tšk., 9 atk. kam., 1 blk., 21 naud. bal., 18 min. |
Pirmajame kėlinyje – visiškas Kevarriuso Hayeso dominavimas. Varžovai keitėsi gynyboje, o „Žalgiris“ gerai naudojosi gautais mismatchais. Galbūt ne pirmuoju bandymu, bet antrais šansais šis energija spinduliavęs centras vertė taškus, kurių per pirmas 5 minutes buvo net 11.
K.Hayesas neblogą darbą atliko ir gynyboje, išskyrus momentą, kai prašoko Alexą Poythressą.
Vis dėlto jis susidūrė su tuo, apie ką yra kalbama. Tai yra žaidėjas, kuris linkęs rinktis pražangas. Kai kurios jų – visiškai nereikalingos, kaip puolime neteisingai pastatyta užtvara. Tuomet K.Hayesas pasiėmė trečiąją pražangą ir buvo iš aikštelės išimtas gana ilgam, o „Žalgiris“ be šio centro aikštelėje kentėjo.
Apskritai K.Hayesas paliko gerą įspūdį. Jis davė tai, ko ir reikia. Puolime – „du prieš du“, atkovoti kamuoliai, antri šansai. Gynyboje – universalumas, mobilumas.
Matėsi ir klaidelių, nebuvo viskas tobula, bet Kevarriusas vertas tikrai solidaus įvertinimo.
#9 Mantas Kalnietis – be pažymio
Labiausiai patyręs „Žalgirio“ žaidėjas ant parketo nepasirodė, tad ir vertinti nėra ko.