2017 12 19

Trys iš eilės! Karšta A.Milaknio rankelė nudegino ir Vokietijos čempionus

Kauno „Žalgiris“ toliau kuria žalią krepšinio pasaką Eurolygoje. Atėnų „Panathinaikos“ ir Stambulo „Fenerbahče“ patiesę „žalgiriečiai“ antradienį namuose 88:84 (21:22, 29:27, 22:23, 16:12) nugalėjo Bambergo „Brose“. Fantastišką kovą laikinojoje sostinėje stebėjo 11 180 žmonių.
Artūras Milaknis
Artūras Milaknis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Stambule lemiamą dūrį „Fenerbahče“ įsmeigęs Artūras Milaknis nesustojo ir Kaune, kur pelnė 20 taškų ir surengė rezultatyviausią karjeros pasirodymą Eurolygoje. Snaiperis pataikė net 6 tritaškius iš 9.

Kauniečiai tiesiog puikiai pataikė: tikslą pasiekė net 55 proc. (17/31) dvitaškių ir 53 proc. (10/19) tritaškių.

Smagu ir tai, kad „Žalgiris“ sugebėjo branginti kamuolį ir suklydo tiek pat, kiek varžovai – 9 kartus.

Kad rungtynėse vyko kieta kova, byloja baudų metimų skaičius: „Žalgiris“ metė net 29 baudas (pataikė 24,83 proc.), „Brose“ nuo baudų metimo linijos atakavo 18 kartų (pataikė 15,83 proc.).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Abi komandos susitikimą pradėjo nerezultatyviai, o puolimo mašiną greičiau užkūrę „Brose“ nurūko ir įgijo dviženklę persvarą.

Tačiau tada prabilo „Žalgirio“ snaiperiai, prie jų prisijungė puikiai kovojęs Antanas Kavaliauskas ir kova išsilygino.

Per pirmus du kėlinius abi komandos puikiai pataikė. Tiek kauniečiai, tiek svečiai atakavo aukštesniu nei 60 procentų taiklumu.

Po pertraukos jau „Žalgiris“ žaidė sėkmingiau. Tai daugiausiai lėmė Artūro Milaknio tritaškių salvės. Dviženklį pranašumą susikrovę aikštės šeimininkai ilgai juo nesidžiaugė, tačiau atomazga sėkmingesnė buvo Lietuvos čempionams.

„Žalgiris“: A.Milaknis 20 (6/9 trit.), P.Jankūnas 17 (5 atk. kam.), A.Kavaliauskas 15 (4/5 dvit., 7/8 baud. met.), K.Pangosas 11 (6 rez. perd.), A.White'as 9, E.Ulanovas 6, V.Micičius 5 (5 rez. perd.).

„Brose“: D.Wrightas 22 (5 atk. kam.), D.Hackettas 17, M.Lo 14, L.Radoševičius 11.

Rungtynių eiga. Kauno „Žalgiris“ – Bambergo „Brose“ 88:84 (21:22, 29:27, 22:23, 16:12)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Brose“

40 min. Varžovai surengė spurtą ir nukirpo „Žalgirio“ pranašumą iki dviejų taškų – 86:84.

„Brose“ prasižengė prieš A.White'ą, jis pataikė abu baudų metimus – 88:84.

39 min. Jankūūūnas! Tritaškis sukuria jau septynių taškų persvarą – 86:79.

37 min. A.Milakniui ištrūkti iš varžovų globos yra labai sunku. Jo tritaškis nelietė lanko, o „Brose“ priartėjo.

Tada iniciatyvos ėmėsi „El capitano“ Paulius Jankūnas, kuris pelnė du taškus su pražanga – 83:79.

35 min. „Žalgiris“ puikiai gynėsi. Nors užpulti sekėsi sunkiai, tačiau persvarą kauniečiai išlaikė – 80:76.

33 min. K.Pangosas puikiu prasiveržimu pelnė taškus, tačiau įtampa Kaune pasiekusi maksimalią padalą. Kiekvienas metimas tampa aukso vertės – 77:74.

31 min. P.Jankūno dvitaškis iš vidutinio nuotolio atidarė ketvirtąjį šių rungtynių kėlinį – 74:72.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Brose“ 72:72 (21:22, 29:27, 22:23)

30 min. Du M.Lo tritaškiai ir dvitaškis paskutinę sekundę atstatė lygybę. Viskas spręsis paskutiniajame kėlinyje – 72:72.

28 min. Svečiai dar kartą parodė, kokie stiprūs yra psichologiškai. Sėkmingą atkarpą surengusi „Brose“ komanda priartėjo – 68:64.

26 min. Nerealus A.Milaknis! Dar vieną tritaškį pataikęs snaiperis padidino persvarą iki dviženklės – 64:54.

25 min. Milas! Milas! Milas! Penktas jo tolimas šūvis šiandien – 61:54.

Abi komandos jau yra prasižengusios po 4 kartus.

24 min. Kauniečiai pademonstravo puikią kovą dėl kamuolio ir dukart būtent pastangomis ir pasiaukojimu iškrapštė kamuolį. Deja, to pranašumu rezultate paversti nepavyko – 57:54.

22 min. A.Milaknis pataikė jau ketvirtąjį savo tritaškį, tačiau „Brose“ puolime taip pat nemiegojo – 55:52.

Statistika po dviejų kėlinių. „Žalgiris“ – „Brose“

Dvit.: 60% (9/15) – 60% (12/20)

Trit.: 67% (6/9) – 60% (6/10)

Atk. kam.: 8 – 9

Rez. perd.: 13 – 12

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 12 (4/4 dvit., 4/4 baud. met.), A.Milaknis 11 (3/4 trit.), A.White'as 7.

„Brose“: D.Wrightas 15, D.Hackettas 11, L.Radoševičius 6.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Brose“ 50:49 (21:22, 29:27)

20 min. Ketvirtį sėkmingomis atakomis užbaigė abi komandos. Prieš pertrauką jokio aiškumo nebuvo – 50:49.

19 min. Komandos kiek labiau susitelkė gynyboje, o „Brose“ rezultatą išlygino. Prie baudų metimo linijos stojęs P.Jankūnas pataikė jubiliejinį 600-ąjį savo metimą – 46:44.

17 min. Deja, bet į taiklius šeimininkų metimus sėkmingai atsakė ir „Brose“, o septynių taškų „Žalgirio“ pranašumas sumažėjo iki dviejų. Šaras paprašė minutės pertraukėlės – 42:40.

15 min. Kurtinantis triukšmas „Žalgirio arenoje“. Arbitrai sušvilpė pražangą A.Kavaliauskui ir įskaitė varžovo metimą. Nepasitenkinimą išreiškė ir Š.Jasikevičius.

A.Milaknis negali pramesti! Jis pataikė visus metimus (1/1 dvit., 3/3 trit.) – 40:33.

14 min. A.Kavaliauskas pelnė jau aštuntąjį tašką. Kitoje atakoje A.Nikoličius užsidirbo nesportinę pražangą. Teisėjai dar kartą peržiūrėjo epizodą ir vis dėlto pakeitė nuobaudą į paprastą pražangą – 33:30.

12 min. Komandos puikiai puolė, tačiau A.Milaknio tritaškis nepatiko varžovų treneriui A.Trinchieri, kuris paprašė minutės pertraukėlės. Būtent tolimais metimais kol kas svečius baudžia „žalgiriečiai“ – 29:27.

11 min. V.Micičius tritaškiu po ilgokos pertraukos išvedė aikštės šeimininkus į priekį, tačiau du A.Nikoličiaus taškai su pražanga atstatė minimalų svečių pranašumą – 24:25.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Brose“ 21:22

10 min. Kauno „Žalgiris“ užspaudė varžovus, K.Pangosas perėmė kamuolį, o A.White'as įkrovė iš viršaus. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, o paskutinę kėlinio sekundę iš po krepšio pataikė A.Kavaliauskas – 21:22.

9 min. Pagaliau! A.White'as pataikė iš toli, dar vieną tolimą vinį smeigė A.Milaknis ir varžovų pranašumas nubrauktas iki keturių taškų – 12:16.

8 min. „Žalgiris“ turėjo nemažai problemų po krepšiu, todėl Š.Jasikevičius į aikštę metė A.White'ą ir A.Kavaliauską. D.Wrightas smeigė dar vieną tritaškį, o persvara tapo dviženklė – 6:16.

7 min. Varžovai surengė keletą sėkmingų atakų iš eilės, o kauniečių nesėkmingą seriją metimais nuo baudų metimo linijos nutraukė E.Ulanovas. D.Wrightas pataikė iš toli, o per kitą ataką pridėjo dvitaškį – 6:12.

4 min. D.Hackettas tritaškiu atidarė varžovų taškų sąskaitą, o kitoje aikštės pusėje dėjimu iš viršaus atsakė B.Daviesas – 4:3.

3 min. K.Pangosas pataikė tritaškį, o iš užtvaros lįsdamas R.Hickmanas prasižengė. Teisėjai peržiūrėjo epizodą ir kanadiečio tritaškio vis dėlto neįskaitė.

2 min. Pirmosios abiejų komandų atakos nebuvo sėkmingos, o taškų sąskaitą baudų metimais atidarė B.Daviesas – 2:0.