2022 01 20

UNIKS triumfas: Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ užklimpo Tatarstano pelkėje

Išleidusi pergalę iš rankų „Palau Blaugrana“ arenoje prieš didžiąsias metų šventes, Kazanės UNIKS (12-7) namuose klaidų nekartojo ir Eurolygos viršūnėje esančią „Barceloną“ (16-5) suvystė 70:64 (17:14, 14:21, 23:13, 16:16).
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / Euroleague.net

Tatarstano sostinėje Šarūnas Jasikevičius vertėsi be rezultatyviausio ir naudingiausio Eurolygos krepšininko Nikola Mirotičiaus, kuriam buvo nustatytas COVID-19, tačiau sulaukė įžaidėjo Nicko Calatheso, dėl traumos praleidusio du mėnesius.

„Barcelona“ ant atsarginių suolelio neturėjo ir pagrindinio Šarūno Jasikevičiaus asistento Dariaus Maskoliūno, tačiau apie tai jokio pranešimo Katalonijos klubas išsileidęs nebuvo.

Du taiklūs Cory Higginso tolimi metimai inspiravo „Barcelona“ spurtą 10:0 antrojo kėlinio pradžioje, bet įspūdingai puolime ir gynyboje rungtyniavęs nenuilstantis Kazanės UNIKS variklis Johnas Brownas šeimininkus išlaikė arti Eurolygos favoritų.

Bėgti į priekį UNIKS ėmė po ilgosios pertraukos, trečiąjį ketvirtį laimėjusi 23:13. „Barcelona“ kelių link varžovų krepšio nerado ir per paskutines 10 minučių, per kurias įmetė 16 taškų. Didžiąją dalį jų – mačo paskutinėmis akimirkomis.

Tai buvo nerezultatyviausios Š.Jasikevičiaus kariaunos rungtynės šį sezoną. Mažiausiai iki tol šio sezono Eurolygoje Šaro auklėtiniai buvo pelnę 68 taškus, kai krito Tel Avive prieš vietos „Maccabi“.

Fantastišką gynybą demonstravusiai UNIKS pasiekti pergalę nesutrukdė ir tragiškas pataikymas iš toli – tikslą pasiekė 4 tritaškiai iš 14 (28,6 proc.) bei 17 klaidų.

Rungtynės nesusiklostė Lietuvos krepšinio deimančiukui Rokui Jokubaičiui. 21-erių įžaidėją per pirmąją mačo dalį keturis kartus apvogė turnyro perimtų kamuolių lyderis Johnas Brownas.

Trečiąjį ketvirtį nuo suolo stebėjęs lietuvis į aikštelę grįžo ketvirtajame kėlinyje. Jis nesėkme pažymėtame mače žaidė beveik 10 minučių, pelnė 2 taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 4 kartus ir nesurinko nė vieno naudingumo balo.

Johnas Brownas iš varžovų nugvelbė 7 kamuolius, o tai yra šio sezono rekordas.

UNIKS: Lorenzo Brownas 22 (8 rez. perd.), Johnas Brownas 20 (7 per. kam.), Mario Hezonja 11 (11 rez. perd., 7 kld.).

„Barcelona“: Cory Higginsas 17, Brandonas Daviesas 16, Nicolas Laprovittola 8.