2021 11 12

Vieną prasčiausių kėlinių istorijoje sužaidusi „Fenerbahče“ gėdingai sutrypta namie

Sudėtingai sezoną pradėjusi Stambulo „Fenerbahče“ (3-6) penktadienio vakarą pasipuošė kamufliažine apranga, bet aikštėje jokių kovos ženklų nepademonstravo. Košmariškai atrodę Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai sužaidė vieną prasčiausių kėlinių Eurolygos istorijoje ir net 43:68 (3:22, 17:15, 9:25, 14:6) nusileido Eurolygos lyderiams Milano „Olimpia“ (8-1) krepšininkams.
Aleksandras Džordževičius ir „Fenerbahče“ krepšininkai
Aleksandras Džordževičius ir „Fenerbahče“ krepšininkai / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

8,6 tūkst. žiūrovų „Fenerbahče“ arenoje užtilo jau pirmajame kėlinyje.

Jo metu šeimininkai pataikė vos 1 metimą iš 11, suklydo penkis kartus ir nusileido varžovams net 3:22.

3 pelnyti taškai per kėlinį yra ketvirtas pagal prastumą rezultatas Eurolygos istorijoje. Tik Trevizo „Benetton“ (2005 m.), Atėnų „Maroussi“ (2011 m.) ir Kauno „Žalgiris“ (2014 m.) buvo pelnę mažiau – po 2.

Gyvybės ženklų „Fenerbahče“ nerodė ir antrojo kėlinio starte, kai rungtynėse sužaidus 12,5 minutės atsiliko net 5:32.

Sugebėję prabusti šeimininkai surengė spurtą 15:3 ir įpusėjus rungtynėms atsiliko jau „tik“ 20:37, bet tai ir buvo vienintelis „Fenerbahče“ pasispardymas rungtynėse.

„Olimpia“ trečiąjį kėlinį pradėjo trimis tritaškiais iš eilės, o visiškai dominuodami rungtynėse po trijų ketvirčių pirmavo net 62:29.

Ketvirtajame kėlinyje „Fenerbahče“ žaidėjai dar sugebėjo sušvelninti skirtumą, bet gėdingo pralaimėjimo neišvengė.

Vos 43 taškus sukrapštę turkai tik 8 taškais viršijo Eurolygos rezultatyvumo antirekordą, kuris priklauso Novo Mesto „Krka“ komandai iš Slovėnijos (35 taškai 2003 metais).

Ankstesnis „Fenerbahče“ rezultatyvumo antirekordas Eurolygoje buvo 48 taškai.

Įdomu tai, jog šį sezoną būtent „Fenerbahče“ klubas surakino Kazanės UNIKS puolimą, kai Rusijos klubas įmetė 41 tašką.

Mačo su „Olimpia“ pabaigoje „Fenerbahče“ žaidėjai buvo nušvilpti savų sirgalių.

Tai jau šešta „Fenerbahče“ nesėkmė šį sezoną. Po jos Turkijos ekipa smuktelėjo į keturioliktą vietą.

„Olimpia“ su aštuoniais laimėjimais yra vienvaldė Eurolygos lyderė.

„Fenerbahče“: Pierria Henry 12, Sehmusas Hazeras ir Janas Vesely po 9.

„Olimpia“: Shavonas Shieldsas 13, Luigi Datome 11, Konstantinos Mitoglou ir Devonas Hallas po 9.