A.Trinchieri medaus mėnuo baigėsi vos prasidėjęs: „Žalgiris“ prapylė Eurolygos autsaideriui

Andrea Trinchieri medaus mėnuo Kaune baigėsi vos tik prasidėjęs. Pergale prie „Žalgirio“ vairo Eurolygoje debiutavęs italas ketvirtadienio vakarą buvo priverstas nuryti pirmąją karčią piliulę – Lietuvos čempionai beviltiškai svečiuose 79:93 nusileido absoliučiam turnyro autsaideriui Vilerbano ASVEL.
Keenanas Evansas
Keenanas Evansas / zalgiris.lt nuotr.

Prancūzijos klubas šį sezoną „Žalgirį“ įveikė abu sykius. Lapkričio pradžioje prancūzai Kaune iškovojo dramatišką pergalę 91:88. Tąkart Gianmarco Pozzecco debiutavo prie ASVEL vairo ir nuliūdino Kazį Maksvytį. Šį kartą „atominė musė“ skaudžiai įgėlė ir nepilną savaitę „Žalgirio“ vairą laikančiam tautiečiui.

Nors prieš tai buvo pralaimėję net 10 Eurolygos mačų iš eilės, prancūzai kur kas geriau pradėjo susitikimą. Prieš fiziškai tvirtus priešininkus kauniečiams užtruko prisitaikyti, tad ASVEL jau pirmajame kėlinyje buvo įgijęs dviženklį pranašumą.

Antrajame kėlinyje vaizdas pagerėjo ir „Žalgiris“ buvo priartėjęs iki taško, bet kėlinio pabaigą vėl geriau sužaidė šeimininkai, o po pertraukos sudavė ir triuškinantį smūgį.

Per visas rungtynes „Žalgiris“ taip nė karto ir nepirmavo.

Svečius į neviltį varė Timothe Luwawu-Cabarrot (27 taškai), Youssoupho Fallo (22 taškai ir 12 atkovotų kamuolių) ir Pariso Lee (22 taškai) trigalvis slibinas.

Kauniečiams 21 tašką pelnė Keenanas Evansas, po 13 – Rolandas Šmitas ir Lukas Lekavičius.

ASVEL laimėjo nepaisant to, kad komandai nepadėjo veteranas ir vienas lyderių Nando De Colo. Kauniečių gretose nebuvo traumą tebesigydančio Arno Butkevičiaus.

„Žalgiris“ su šešiomis pergalėmis lieka šešioliktas.

ASVEL laimėjo vos trečią kartą (ir pirmą namuose) bei pagal laimėjimus susilygino su priešpaskutinę vietą užimančia Berlyno ALBA.

ASVEL: Timothe Luwawu-Cabarrot 27 (3/4 trit., 29 n.b.), Parisas Lee (8 rez. perd., 4/7 trit., 31 n.b.) ir Youssoupha Fallas (12 atk. kam., 36 n.b.) – po 22, Charlesas Kahudi 8, Joffrey Lauvergne‘as 6.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 21 (5 rez. perd., 6 kld., 5/7 trit.), Rolandas Šmitas (5 atk. kam.) ir Lukas Lekavičius – po 13, Tomas Dimša 10, Brady Manekas 6, Edgaras Ulanovas 5.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL 79:93.

40 min. Pabaiga... Liūdna.

38 min. Joffrey Lauvergne'as užbaigia dvi prancūzų atakas. 77:88.

37 min. Tomas Dimša pataiko iš toli. 70:82. Na gal? Brady Manekas pataiko iš toli. Lieka minus devyni. 73:82.

36 min. Rolandas Šmitas pataiko iš toli. 67:82.

34 min. Andrea Trinchieri ima vieną minutės pertraukėlę po kitos, tačiau vaizdas nesikeičia. Italas apeliuoja į savo krepšininkų psichologinį tvirtumą. Vaizdas liūdnas – 64:82. Sėdėdamas tribūnose Tony Parkeris šypsosi...

33 min. Tomas Dimša ir Timothe Luwawu-Cabarrot apsikeičia taikliais metimais. 64:80.

32 min. Parisas Lee pataiko fantastišką tritaškį paskutinę sekundę, bet tuo pačiu atsako ir Keenanas Evansas. 62:75.

III kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL 59:72

30 min. Brady Maneko geras epizodas. Puolime atkovotas kamuolys ir du su pražanga. Pirmieji jo taškai – 57:72.

29 min. Andrea Trinchieri gauna techninę pražangą. 54:70.

28 min. Tomas Dimša pataiko iš vidutinio nuotolio, bet Parisas Lee smeigia tritaškį su Luko Lekavičiaus pražanga... Dar ir nesportinė pražanga. Klasika – trys su nesportine. Skaudu. 54:69.

27 min. Po minutės pertraukėlės Timothe Luwawu-Cabarrot įleidžia tritaškį iš aikštės kampo. 52:63.

26 min. Keenanas Evansas ir Lukas Lekavičius dviem greitais tritaškiais atskiedžia niūrią perspektyvą. Lieka aštuoni taškai – 52:60.

25 min. Kauniečių laivas skęsta. 46:60.

23 min. Rolandas Šmitas pataiko iš toli. Bent jau tiek. 46:55.

22 min. Prasti popieriai. Prancūzai geriau pradeda ir antrą mačo pusę. Timothe Luwawu-Cabarrot ir Youssoupha Fallas varo į neviltį „Žalgirio“ trenerius. 43:55.

II kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL 43:51.

20 min. Tomas Dimša pataiko nuo lentos.

16 min. Keenanas Evansas pataiko iš toli, bet ASVEL atsako tuo pačiu.

14 min. Gianmarco Pozzecco gauna techninę pražangą, bet sugeba įkvėpti saviškius. Prancūzai vėl šiek tiek tolsta. 29:34.

13 min. Rolandas Šmitas užkuria kauniečius ir lieka vos taškas – 24:25.

12 min. Kauniečiai rodo vis daugiau atsigavimo ženklų. Keenanas Evansas pataiko su pražanga – 21:25.

I kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL 17:23.

10 min. Pagaliau. Rolandas Šmitas pataiko pirmą tritaškį.

9 min. „Žalgiris“ kol kas prametė visus septynis tritaškius.

8 min. Austinas Hollinsas pataiko, bet ASVEL tempia Timothe Luwawu-Cabarrot. Penki jo taškai iš eilės, 11 šiame kėlinyje ir kauniečiai atsilieka – 12:23.

6 min. Tvarkytis su fiziškai stipriais varžovais žalgiriečiams kol kas labai sunku. Susidaro įspūdis, kad ASVEL kauniečiams yra labai nepatogi komanda. Deficitas jau dviženklis – 6:16.

5 min. Andrea Trinchieri numylėtinis Lukas Lekavičius mažina atsilikimą – 6:11.

4 min. Žalgiriečių puolimas stipriai stringa. Edgaras Ulanovas įmeta, bet į tai ASVEL atsako net 9 taškais... 4:11.

2 min. Rungtynes taikliais metimais pradeda centrai. Iš pradžių pataiko ASVEL bokštas Youssoupha Fallas, o kitos atakos metu tuo pačiu atsako ir Laurynas Birutis – 2:2.