2021 01 07

Vitorijoje – solidūs lietuvių pasirodymai ir nutrūkusi CSKA pergalių serija

Nuo spalio 22-osios vien pergales Eurolygoje rinkusi Maskvos CSKA (14-4) galiausiai kapituliavo Vitorijoje. Turnyro lyderę „Fernando Buesa“ arenoje 95:93 (31:19, 15:26, 33:22, 16:26) įveikė lietuviškoji „Baskonia“ (9-9) komanda. Tai buvo pirmasis Rusijos klubo pralaimėjimas po 12 pergalių iš eilės.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Euroleague.net nuotr.

Tai buvo permainingas bei daug nervų sirgaliams kainavęs susitikimas.

Rokas Giedraitis per pirmąjį kėlinį surinko 11 taškų, o Vitorijos „Baskonia“ greitai įgijo dviženklį skirtumą, kurį Eurolygoje pirmaujanti Maskvos CSKA ištirpdė dar iki ilgosios pertraukos.

Trečiojo kėlinio paskutinių dviejų minučių atkarpą Lucos Vildozos timptelėti šeimininkai užbaigė pelnę 11 taškų be atsako ir prieš paskutines 10 susitikimo minučių pirmavo 79:67.

CSKA laikėsi ant nuostabiai šį sezoną rungtyniaujančio Mike'o Jameso pečių. Keli jo metimai buvo fantastiški.

Tornikės Šengelijos dvitaškis, likus 100 sekundžių iki dvikovos pabaigos, sušvelnino CSKA atsilikimą iki 2 taškų (91:93).

Kitoje atakoje kartvelas galėjo tritaškiu metimu persverti rezultatą, bet šūvis tikslo nepasiekė.

Rungtynes uždaryti galėjo Luca Vildoza, tačiau jis pataikė vieną baudos metimą, o kitoje aikštelės pusėje protingai varžovo pražangą išprovokavęs CSKA latvis Janis Strelniekas galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau realizavo vos 2 iš 3 baudų metimų.

R.Giedraitis žaidė 31 minutę, pelnė 17 taškų (4/6 dvit., 2/6 trit., 3/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Vis didesnį trenerio Duško Ivanovičiaus pasitikėjimą užsitarnaujantis Tadas Sedekerskis rungtyniavo 20 minučių ir pelnė 8 taškus (1/2 dvit., 2/2 trit.).

Tai buvo rezultatyviausias 22-ejų lietuvio karjeros mačas Eurolygoje. Nors didžiąją rungtynių dalį, įskaitant paskutinę CSKA ataką, jis demonstravo puikią gynybą.

Eilinį nuostabų mačą užfiksavo rezultatyviausias Eurolygos krepšininkas Mike'as Jamesas. CSKA lyderis pelnė 20 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

„Baskonia“: Achille Polonara (6 atk. kam.) ir Pierria Henry (5 atk. kam., 10 rez. perd.) – po 18, Rokas Giedraitis 17, Youssoupha Fallas 16 (9 atk. kam.), Luca Vildoza 12.

CSKA: Mike'as Jamesas 20 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Tornikė Šengelija (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Janis Strelniekas ir Joelis Bolomboy (9 atk. kam.) – po 13.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant