Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 04 07

„Žalgirio“ rezultatai „Top 16“: kaip šis sezonas atrodo istorijos kontekste?

Septintus metus iš eilės į Eurolygos „Top 16“ etapą prasibrovęs Kauno „Žalgiris“ laimingo recepto, kaip peržengti išsvajotąjį Rubikoną, taip ir nerado. Šiemetinėse kampanijoje kauniečiai sukrapštė vos dvi pergales ir iš G grupės dugno nepakilo.
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Eurolyga | Kauno „Žalgiris“ – „Barcelona“ | 19:45 | „Žalgirio“ arena

Jeigu kauniečiams ketvirtadienio vakarą nepavyks pateikti sensacijos ir įveikti „Barcelona“ ekipos, tai reikš, jog 2015–2016 metų sezono pasirodymas „Top 16“ varžybose yra vienas prasčiausių per visą klubo istoriją.

Dvi pergales per keturiolika dvikovų (12,5 proc.) antrajame turnyro etape žalgiriečiai iškovojo 2013–2014 metų sezoną. Visuose kituose sezonuose daugkartiniams šalies čempionams sekdavosi geriau.

Jei Šarūno Jasikevičiaus kariaunai pavyktų laimėti penktadienį, tai reikštų, jog šiemet „Top 16“ etapą žalgiriečiai baigtų iškovoję 18,75 proc. pergalių. Geresnį rezultatą per visą istoriją ši komanda „Top 16“ etape yra pasiekusi vos keturis kartus.

Tiesa, vertėtų pažymėti, kad 2001, 2005, 2006 ir 2012 metais „Žalgiris“ „Top 16” etapą išvis baigė be pergalių, bet tuomet varžybos vyko pagal kitokią sistemą.

Nuo 2004-ųjų metų kauniečiai per dvylika sezonų „Top 16” varžybose nedalyvavo tik du sykius – 2007 ir 2009-aisiais.

Nors antrojo etapo varžybų sistema keitėsi ne kartą, kauniečiams taip niekada ir nepavyko laimėti daugiau nei 50 proc. šio etapo dvikovų, tad nieko keisto, kad čia žygis Europoje ir baigdavosi.

Arčiausiai savo tikslo „Žalgiris“ buvo 2004-aisiais. Tuomet „Top 16“ etapą sudarė 4 grupės po 4 komandas, o į finalo ketvertą keliavo tik grupių nugalėtojai. Arvydas Sabonis tuomet žaidė savo atsisveikinimo sezoną, o kauniečių viltis ruseno iki pat paskutinių „Top 16“ rungtynių pabaigos.

Sveikinimo žinutę patekus į finalo ketvertą iš Šarūno Jasikevičiaus jau buvo gavęs ir tuometinis „Žalgirio“ treneris Antanas Sireika, tačiau likus 2,2 sek. iki dvikovos Tel Avive pabaigos Giedrius Gustas prametė abi baudas, Derrickas Sharpas fantastišku tritaškiu išplėšė pratęsimą, o vėliau ir atvedė komandą prie triumfo Eurolygoje.

Tais metais „Top 16” etape „Žalgirio“ pergalių ir pralaimėjimų balansas (3/3) buvo 50 proc. ir tai yra kol kas geriausiai rodiklis per 12 ligšiolinių bandymų.

Gana konkurencingi šalies čempionai buvo ir 2013-aisiais, kai „Top 16“ etapo grupės pirmą kartą buvo išplėstos iki 8 komandų, o „Žalgiriui“ vadovavo charizmatiškasis Joanas Plaza.

Tuomet katalono muštruojama ekipa laimėjo 6 kartus ir pralaimėjo 8 dvikovas (43 proc.), bet liko tik šešta. Įdomumo dėlei reikėtų pasakyti, kad tais metais žalgiriečius aplenkusi dabartinė J.Plazos komanda Malagos „Unicaja“ su 7 pergalėmis taip pat liko už ketvirtfinalio borto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų