2023 08 12

Pergalingą 16-mečių žygį Europos čempionate sustabdė ispanai

Be pralaimėjimų Europos jaunių (iki 16 metų) krepšinio čempionate žygiavusiems lietuviams teks pasitenkinti kova dėl bronzos.
Rungtynių akimirka / FIBA.com nuotr.

Šeštadienį pusfinalyje Tomo Urbelionio auklėtinius sustabdė Ispanijos bendraamžiai – 63:80 (19:27, 17:8, 20:25, 7:20).

Galutinis rungtynių rezultatas neatspindi aikštėje vykusios kovos. Ketvirtojo kėlinio viduryje komandas dar skyrė tik 2 taškai (60:62), bet varžovai lemiamą atkarpą tuomet užbaigė spurtu 18:3.

Labiausiai lietuviams koją kišo prarasti kamuoliai (net 23) ir netaiklūs tolimi metimai (9/33 – 27,3 proc.).

FIBA.com nuotr./Gildasas Gimenezas

Lietuvių duobkasiu tapo įspūdingas rungtynes sužaidęs Gildasas Gimenezas – 29 taškai (4/5 trit.), 7 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai.

Ispanai išliko nenugalėti čempionate ir finale sekmadienį susikaus su Italijos 16-mečiais, kurie kitame pusfinalyje 77:63 pranoko prancūzus. Būtent su Prancūzijos rinktine lietuviai rytoj kausis dėl bronzos.

Nepaisant nesėkmės pusfinalyje ši 16-mečių vaikinų rinktinė yra geriausiai šią vasarą pasirodžiusi Lietuvos jaunimo komanda ir vienintelė turi šansą laimėti medalį.

Lietuva: Artūras Butajevas 15 (3/4 trit., 7 atk. kam.), Dovydas Buika 11 (0/5 trit., 7 rez. perd., 6 atk. kam.), Ernas Pakamanis (5 klaid.) ir Rokas Norutis – po 10, Erikas Sirgėdas 8 (2/7 trit.), Dominykas Daubaris 5 (1/4 trit.), Kajus Mikalauskas (4 klaid.) ir Arminas Vilkas – po 2.

Ispanija: Gildasas Gimenezas 29 (4/5 trit., 7 atk. kam.), Andy Huelvesas 11 (7 per. kam., 5 rez. perd.), Guillermo Del Pino 10 (4 per. kam.), Maximo Garcia-Plata 9 (4 klaid.).

FIBA.com nuotr./Dovydas Buika

Rungtynių eiga

Lietuvių puolimas užstringa, o lyderis Dovydas Buika už ginčus su teisėjais užsidirba ir techninę pražangą (56:62). Bet įtampa jaučia ir ispanai, kurie ima strigti, o skirtumas susitraukia iki vieno taiklaus metimo (60:62). Klaidos ir netaiklūs tritaškiai toliau tempė mūsiškius žemyn. Likus žaisti 2 minutes lietuvių deficitas siekė 9 taškus (63:72). Galiausiai ispanai spurtuoja 18:3 ir keliauja į finalą (63:80).

Trečiajame kėlinyje tęsėsi kova taškas į tašką. Mūsiškiai pirmavo (53:49), bet krito į gilią duobę 0-11 ir skirtumas iš teigiamo staiga virto neigiamu (53:60). Laimei, tritaškis kėlinio pabaigoje kiek sumažino kraujavimą (56:60).

Lietuviai ima branginti kamuolį ir spurtuoja 9:0. Ispanų pranašumas ištirpsta iki minimumo (26:27). Tribūnose skamba „lietuvaičiai, lietuvaičiai“ – triukšmingi mūsų sirgaliai vėl laimi kovą tribūnose. Gerokai gynybą pagerinę mūsiškiai per antrą kėlinį ispanams leidžia įmesti vos 8 taškus ir persveria svarstykles (36:35).

FIBA.com nuotr./Lietuvių sirgaliai

Skirtingai nei ketvirtfinalyje, kuriame tritaškiai lietuviams nekrito tiesiog košmariškai, pusfinalį mūsiškiai pradeda dviem tolimais metimais iš eilės (6:2). Deja, mūsų 16-mečiai ima klysti, ispanai vagia kamuolius ir verčia juos taškais. Varžovai pabėga dviženkle persvara (17:27). Lietuviai per pirmas 10 minučių pametė net 7 kamuolius (19:27).

Prieš rungtynes

Lietuviai grupės varžybose 102:94 įveikė prancūzus, 73:48 nepasigailėjo belgų ir 95:52 šeimininkų makedonų, vėliau aštuntfinalyje 73:66 susitvarkė su turkais ir dramatiškai 66:63 palaužė serbus.

Ispanai čempionatą pradėjo pergalėmis 116:61 prieš Izraelį, 68:63 – Vokietiją, 97:52 – Suomiją, o atkrintamosiose 100:48 nupūtė Latviją ir 82:79 įveikė Slovėnijos 16-mečius.

Ši Lietuvos vaikinų komanda yra vienintelė šią vasarą, patekusi į jaunių čempionato pusfinalį ir galinti laimėti medalius.