2023 07 13

Fiasko: 17 taškų persvarą iššvaistę dvidešimtmečiai prapylė Europos čempionato ketvirtfinalį

Be pralaimėjimų Europos vaikinų (iki 20 metų) krepšinio čempionate žygiavę lietuviai sensacingai buvo sustabdyti ketvirtfinalyje.
Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė
Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė / FIBA.com nuotr.

Graikijos mieste Heraklione vykstančių pirmenybių ketvirtfinalyje Vytauto Pliaugos auklėtiniai turėjo 17 taškų pranašumą, buvo priekyje 33 minutes iš 40, tačiau beviltiškai sužaidė rungtynių pabaigą ir 71:77 (24:21, 26:12, 9:20, 12:24) krito prieš Belgiją.

Mačas su belgais didžiąją dalį pirmojo kėlinio komandos žengė koja kojon, tačiau pabaigoje į priekį truktelėjo lietuviai – 24:21. Antrajame ketvirtyje mūsiškiai palaipsniui augino savo persvarą ir pertrauką pasitiko tvirtai kontroliuodami mačą – 50:33.

Trečiajame kėlinyje prabilęs varžovų lyderis Thijsas De Ridderis sugebėjo grąžinti Belgiją į kovą – prieš lemiamas dešimt minučių Lietuva pirmavo tik 59:53.

Likus kelioms minutėms lietuviai jau buvo priversti vytis varžovus, kurie nutolo 6 taškais (68:74). Dovydo Butkos tritaškis grąžini viltį, bet stebuklo sukurti nepavyko.

Belgai tarp keturių stipriausių žemyno komandų pateko pirmąkart istorijoje ir pusfinalyje kovos su Izraeliu.

Lietuviai tęs kovą dėl 5-8 pozicijų.

Lietuva: Liutauras Lelevičius 21, Motiejus Krivas 14, Titas Sargiūnas 11, Emilis Bartninkas 8, Dovydas Butka 8.

Belgija: Thijsas De Ridderis 16, Siebe Ledegenas 15, Xanderis Pintelonas ir Seanas Pouedet po 12, Maximr Bilolo Katuala 9, Joppe Mennesas 7.