2023 02 01

7 praleisti „Lietkabelio“ taškai per 13 sekundžių: „Darėme viską, kas nepriimtina“

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ šeštuoju bandymu iškovojo pirmąją šio sezono pergalę Europos taurės išvykose, tačiau rungtynių pabaiga Rumunijoje daug nervų kainavo ir sirgaliams, ir Aukštaitijos klubo nariams.

Likus pusantros minutės iki susitikimo pabaigos, Jamelo Morriso dvitaškis kilstelėjo Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ persvarą prieš Klužo Napokos „U-BT“ komandą iki dviženklės ribos – 76:66.

Kai jau Aukštaitijos krepšininkai ėmė džiaugtis pirmuoju tašku išvykoje, daugiau nei 7 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje „U-BT“ arenoje sukrito virtinė Nenado Čanakui nepalankių momentų.

Pirmiausia Klužo Napokos amerikietis Patrickas Richardas realizavo baudos metimą, tuomet šeimininkai nusiėmė kamuolį puolime, po kurio sekė Leonardo Meindlo tritaškis. Kad nebūtų maža, „Lietkabelis“ prarado kamuolį, kuris staigiai virto to paties L.Meindlo dvitaškiu su pražanga.

Vos per 13 sekundžių „U-BT“ krepšininkai priartėjo per vieną metimą, o iki dvikovos pabaigos dar buvo likusi minutė. Klužo Napoko atstovo Karelo Guzmano baudų metimai sumažino „Lietkabelio“ persvarą iki minimalios ribos, tačiau stebuklo sukurti Mihai Silvasano kariaunai nepavyko.

„Kontroliavome rungtynes, bet vienas varžovų atkovotas kamuolys puolime po netaiklaus baudos metimo... Tuomet sekė tritaškis, lengvas dvitaškis, klaida... Mes darėme viską, kas yra nepriimtina, bet galiausiai aš esu laimingas, kadangi iškovojome labai svarbią pergalę“, – po pergalės kalbėjo Nenadas Čanakas.

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė neseniai į komandą sugrįžęs Gediminas Orelikas, kuris per 27 minutes pelnė 20 taškų, atkovojo 2 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Kaip ir kalbėjau po ilgosios pertraukos, nenusiėmėme vieno kamuolio po savo krepšiu ir varžovai ėmė pataikyti tritaškius. Vienas neatkovotas kamuolys gali pakeisti rungtynes. Jei būtume tinkamai atsitvėrę varžovus, manau, kad viskas būtų pabaigę ramiau“, – sakė G.Orelikas.

Per pirmąsias trylika rungtynių „Lietkabelis“ iškovojo šešias pergales ir yra aštuntoje Europos taurės A grupės vietoje, bet iki pirmos pozicijos – vos dviejų pergalių skirtumas.