2023 11 07

D.Sirvydžio rekordai nulėmė „7bet-Lietkabelio“ pergalę Europos taurėje

Deividas Sirvydis gerino asmeninius rekordus, o Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (2-4) nutraukė pralaimėjimų seriją Europos taurėje. Nenado Čanako auklėtiniai savo sirgalių akivaizdoje 100:96 (30:14, 17:25, 25:22, 28:35) nugalėjo vieną grupės lyderių Burgo JL (4-2) klubą iš Prancūzijos.

Panevėžiečiai prieš šį mačą buvo pralaimėję tris kartus iš eilės, o šio vakaro rungtynės buvo pirmas Europos taurės mačas Panevėžyje į klubą sugrįžusiam N.Čanakui, kuris prieš kelias savaites pakeitė atleistą Robertą Štelmaherį.

„Lietkabelio“ gretose spindėjo geriausią karjeros mačą sužaidęs D.Sirvydis. Jis per 30,5 minutės pelnė net 27 taškus (5/7 dvit., 2/3 trit., 11/11 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas, suklydo 4 kartus ir surinko 35 naudingumo balus.

Vilnietis tiek daug taškų, perdavimų ir naudingumo balų iki šiol nebuvo surinkęs nei Europos taurės, nei LKL kovose.

Panevėžio klubas ypač gerai pradėjo susitikimą, kai D.Sirvydis, Gediminas Orelikas, Paulius Valinskas ir kiti sumetė viską per pirmąjį kėlinį – „Lietkabelis“ pataikė visus aštuonis tritaškius ir visus 11 metimų iš žaidimo. Po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo net 30:14.

Svečiai iš Prancūzijos antrą ketvirtį pradėjo spurtu 21:7 ir beveik ištirpdė „Lietkabelio“ persvarą, bet galutinai perlaužti mačo eigos taip ir nepajėgė.

„Lietkabelis“ ne sykį susigrąžino dviženklę persvarą, o varžovų spaudimą atlaikė ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai taikliais tritaškiais prancūzai buvo bent tris sykius nukirpę savo deficitą iki 2 taškų.

Panevėžiečiai nuostabiai atakavo krepšį – pataikė 18/28 dvitaškių (64,3 proc.), 12/20 tritaškių (60 proc.) ir 28/33 baudų metimų (84,8 proc.). Nesutrukdė jiems laimėti ir net 18 padarytų klaidų.

Ateinančią savaitę „Lietkabelio“ laukia akistata su klubu, kuriame šį sezoną pradėjo N.Čanakas – Ankaros „Turk Telekom“.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 27 (11/11 baud., 5 rez. perd., 35 naud. bal.), Gediminas Orelikas 18 (3/6 trit.), Nikola Popovičius (6/10 dvit.) ir Paulius Valinskas (4/5 trit.) po 15, Martynas Varnas 12.

JL: Zaccharie Risacheras 18, Bryce'as Brownas 16 (4/7 trit.), Earlas Rowlandas 15 (5 rez. perd.), Isiaha Mike'as 13.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – JL 100:96 (30:14, 17:25, 25:22, 28:35)

Pergalė! Baudas sumeta ir D.Sirvydis, o triženklį taškų skaičių pasiekęs „Lietkabelis“ triumfuoja.

Likus 22 sek. G.Orelikas sumeta baudas (95:91).

Likus 38 sek. Zaccharie Risacheras eiliniu tritaškiu dar neleidžia „Lietkabeliui“ uždaryti rungtynių (92:90).

40 min. N.Popovičiaus baudos leidžia lengviau atsikvėpti (91:87).

38 min. Jau 23 taškai ir 29 naudingumo balai D.Sirvydžio taupyklėje – tai nauji jo rekordai. 89:83.

38 min. Penkis iš eilės taškus renka G.Orelikas (87:80).

36 min. D.Sirvydis sumeta baudas, o netrukus dar „pamaitina“ ir N.Popovičių (82:74).

36 min. Šeši iš eilės svečių taškai ir jie vėl kvėpuoja „Lietkabeliui“ į nugarą (78:74).

32 min. N.Popovičius palaiko „Lietkabelio“ gyvybę ketvirto kėlinio starte (76:68).

III kėlinys. „Lietkabelis“ – JL 72:61 (30:14, 17:25, 25:22)

30 min. D.Sirvydžio sąskaitoje jau 19 taškų, o panevėžiečiai prieš ketvirtą kėlinį susikūrė solidų atstumą prieš varžovus (72:61).

28 min. „Lietkabelį“ tempia D.Sirvydis ir toliau nuostabiai – jau keturi iš keturių – tritaškius pataikantis P.Valinskas (64:55).

24 min. Du iš eilės sėkmingi N.Popovičiaus epizodai sugrąžina „Lietkabeliui“ dviženklę persvarą (55:44).

II kėlinys. „Lietkabelis“ – JL 47:39 (30:14, 17:25)

20 min. M.Varno ir D.Sirvydžio sėkmingas žaidimas kėlinio pabaigoje leidžia šeimininkams išeiti su persvara į ilgąją pertrauką.

17 min. Iš didžiulės persvaros liko viso labo vienas metimas (37:35).

16 min. Panevėžiečiai atkuto, bet apsiginti ir toliau nepajėgia (37:30).

14 min. Prancūzų spurtas jau 11:0, o skirtumas tarp komandų vos penki taškai (30:25).

13 min. Prastoka antro kėlinio pradžia (30:20).

I kėlinys. „Lietkabelis“ – JL 30:14

10 min. Neįtikėtina tritaškių kruša Panevėžyje – pataiko ir Martynas Varnas, o P.Valinskas smeigia net du! Jau 8 iš 8, net 11 iš 11 metimų iš žaidimo, o šeimininkai pirmąjį kėlinį užbaigia su 16 taškų persvara.

8 min. D.Sirvydis smeigia dar du tritaškius, o visus penkis tolimus metimus pataikęs sparčiai tolsta nuo prancūzų (21:8).

6 min. G.Oreliko ir V.Lipkevičiaus tritaškiai kuria „Lietkabeliui“ solidų pranašumą (15:7).

4 min. G.Orelikas smeigia tritaškį, o neblogai startavęs Panevėžio klubas priekyje 9:5.

„Lietkabelio“ starto penketas: Paulius Valinskas, Deividas Sirvydis, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas, Nikola Popovičius.