2021 05 23

A.Kulboka tapo vienu iš Bilbao ekipos gelbėtojų – klubas išvengė iškritimo

Arnoldas Kulboka su komandos draugais sekmadienio popietę darė viską, kad ir kitame ACB sezone Bilbao „RETAbet“ (10-26) varžytųsi tarp stipriausių šalies ekipų. „Gyvenk arba mirk“ rungtynėse baskai namuose 94:73 (15:19, 26:11, 34:14, 19:29) sutrypė Badalonos „Juventut“ (20-16).
Arnoldas Kulboka
Arnoldas Kulboka / FIBA nuotr.

Bilbao ekipai tai buvo išgyvenimo rungtynės. Kadangi penktadienį nesėkmę patyrė laipteliu aukščiau stovėjusi, tačiau tokį patį pergalių skaičių turėjusi Madrido „Estudiantes“, du lietuvius savo gretose turintis klubas tapo savo paties likimo kalviu.

Baskams buvo būtina pergalė prieš labai pajėgią Badalonos komandą, kuri jau anksčiau užsitikrino vietą atkrintamosiose.

Nors pirmajame kėlinyje „RETAbet“ ekipai žaidimas nesiklostė, aikštės šeimininkai nesutriko bei nuo antrojo kėlinuko pradžios pradėjo įrodinėti savo pranašumą aikštėje.

Spurtu 10:1 solidų kėlinį vainikavusi ekipa stabdžių pedalo nespaudė ir po pertraukos – Arnoldas Kulboka antrą pusę pradėjo dviem tritaškiais, o Bilbao komanda į priekį nurūko nebepavejamai.

Akimirką ekipas skyrė nepadorus 33 taškų skirtumas (73:40), bet susitikimo pabaigoje katalonams kiek pavyko sušvelninti deficitą.

Nugalėtojų gretose tarp rezultatyviausiųjų buvo A.Kulboka. Puolėjas per 20 minučių pelnė 11 taškų (1/1 dvit., 3/4 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 blokus ir surinko 14 naudingumo balų.

Antroje susitikimo dalyje daugiau pasireikšti gavęs Regimantas Miniotas taip pat neliko nepastebėtas. Aukštaūgis per 19 min. pelnė 6 taškus (3/7 dvit., 0/1 trit.), sugriebė 7 kamuolius (5 – puolime), 1 metimą blokavo, padarė 3 klaidas ir surinko 4 naudingumo balus.

Šeimininkai varžovus į neviltį varė taikliais tritaškiais, kurių pataikė net 17 ir juos realizavo puikiu 48 proc. taiklumu.

Septintoje pozicijoje reguliarųjį sezoną baigsianti Badalonos ekipa ketvirtfinalyje kausis su „Barcelona“.

Be „Estudiantes“, kurios marškinėlius šiemet vilkėjo Dovydas Giedraitis, kitąmet ACB pirmenybėse nerungtyniaus ir absoliuti autsaiderė San Sebastiano „Gipuzkoa Basket“.

Bilbao „RETAbet“: Johnas Jenkinsas 13, Arnoldas Kulboka, Jaylonas Brownas ir Ioannis Athinaiou (17 naud. bal.) po 11, Ondrejus Balvinas (8 atk. kam.), Quentinas Serronas ir Ludvigas Hakansonas (7 rez. perd.) po 10.

Badalonos „Juventut“: Vladimiras Brodziansky 24, Ferranas Bassas 11 (6 rez. perd.).